Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 

Tehnici si strategii LOTO

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#1
chipilas

chipilas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.05.2006
Sal!Dupa un indelung studiu am ajuns la concluzia ca intre numerele cistigatoare extrase la tragerile loto , in special loto 5/40 exista o mare legatura;voi ce parere aveti despre asta?

#2
lulu mob

lulu mob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 26.10.2005
Parerea mea e sa nu-ti bagi banii in formule castigatoare ca s-ar putea sa regreti...
Care ar fi acea mare legatura?

#3
hhclub2004

hhclub2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 03.04.2005
singura legatura intre numerele special loto 5/40 ii ca sunt de la 1 la 40.

iar sansele de a nimeri biletul casigator ii de 1/ 11 000 000. :death:

#4
teo0

teo0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 07.02.2006
felicitari, asteptam niscai beri dupa castig :cheers:
..... sau le poti da si in avans

#5
chipilas

chipilas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.05.2006

 hhclub2004, on Jun 1 2006, 10:25, said:

singura legatura intre numerele special loto 5/40 ii ca sunt de la 1 la 40.

iar sansele de a nimeri biletul casigator ii de 1/ 11 000 000. :death:



Asa este, ai si tu dreptate cum spunea regele Solomon; dar, vezi tu mintea omului gindeste liniar si toate deciziile pe care le ia sunt influentate in mare parte de experienta pe care o are.Mintea compara si acum depinde ce termene de comparatie ai...PREMIERA - inca nu sau extras numerele cistigatoare la tragerea de azi 01.06.2006 asa ca am sa fac o presupunere conform strategiei mele: 6,10,14,21,40 Din aceste numere cel putin 2 sunt cistigatoare. Procentul de eroare este de 2%!!!Daca voi avea dreptate inseamna ca am o tehnica remarcabila,nu?Si, apropo, la 5/40, 6/49 se poate cistiga foarte mult cu 3 respectiv 4 numere in varianta CAP DE POD

#6
2xg

2xg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 07.01.2006

 hhclub2004, on Jun 1 2006, 10:25, said:

singura legatura intre numerele special loto 5/40 ii ca sunt de la 1 la 40.

iar sansele de a nimeri biletul casigator ii de 1/ 11 000 000. :death:
ciudat, mie imi ies 658 008 variante :huh:

 chipilas, on Jun 1 2006, 10:46, said:

mintea omului gindeste liniar
:w00t: pls refine your study :angry:

#7
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

 chipilas, on Jun 1 2006, 10:46, said:

Asa este, ai si tu dreptate cum spunea regele Solomon; dar, vezi tu mintea omului gindeste liniar si toate deciziile pe care le ia sunt influentate in mare parte de experienta pe care o are.Mintea compara si acum depinde ce termene de comparatie ai...PREMIERA - inca nu sau extras numerele cistigatoare la tragerea de azi 01.06.2006 asa ca am sa fac o presupunere conform strategiei mele: 6,10,14,21,40 Din aceste numere cel putin 2 sunt cistigatoare. Procentul de eroare este de 2%!!!Daca voi avea dreptate inseamna ca am o tehnica remarcabila,nu?Si, apropo, la 5/40, 6/49 se poate cistiga foarte mult cu 3 respectiv 4 numere in varianta CAP DE POD
Maestre :huh: ?!?

#8
lulu mob

lulu mob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 26.10.2005
Bun, si pe ce te bazezi?

#9
chipilas

chipilas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.05.2006

 lulu mob, on Jun 1 2006, 11:19, said:

Bun, si pe ce te bazezi?


Trebuie sa "dispar" putin ;Iti raspund intr-o ora;vei vedea ca merita

#10
chipilas

chipilas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.05.2006

 chipilas, on Jun 1 2006, 11:40, said:

Trebuie sa "dispar" putin ;Iti raspund intr-o ora;vei vedea ca merita


Ok! Am revenit..
Deci, trebuie sa creezi un tabel din 5 linii si 8 coloane in care sa introduci cele 40 de numere. In acest tabel vei trece numerele extrase la ultimele 200 de trageri si pentru fiecare extragere vei trece numerele in tabel in culori sau dimensiuni diferite pentru a putea identifica fiecare extragere.Vei vedea ca numerele din prima si ultima coloana au intotdeauna legatura cu cele din a doua si penultima coloana(vei face triangulare).Pina acum poti afla cel putin doua numere din cinci alese.Foarte important: NU TREBUIE sa pleci de la premiza ca este foarte greu sa intelegi procesul;mintea face cei spui tu sa faca;daca iti spui ca va fi greu ,asa va fi.este o legatura subtila intre numere pe care va trebui sa o sesizezi- lasa  teoriile invatate;LOTO este un joc cu multe variabele si de asta le spune variabile- nu pot fi controlate in totalitate ratiune pentru care si tehnica mea poate da gres dar este cu mult superioara tuturor teoriilor probabilistice....etc - asta vei vedea din analiza nu o spun doar eu.Nu sunt doar vorbe: Am cistigat de 7 ori in 20 de trageri la 5/40:3 ori la categoria a doua cu investitie de 210.000 pe saptamina si de trei ori la 6/49:1 categoria I unde din pacate nu am picat pe cheie si am avut 2 cistiguri de categoria a doua ce ce este suficient.Se pot confirma spusele mele;si totul dupa 24 de saptamini;unii asteapta o viata si mor cu speranta...strategia este mai subtila care subtilitate trebuie sa o descoperi singur dar principiul este cel pe care ti l-am spus...astept si eu idei de la voi..mai multe creiere- mai multa forta :peacefingers:

#11
RAN

RAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 04.07.2004
Amice, esti ori nebun ori idiot. Alege.

#12
chipilas

chipilas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.05.2006

 RAN, on Jun 1 2006, 13:27, said:

Amice, esti ori nebun ori idiot. Alege.

:D Ai dreptate! Trebuie ca sunt nebun. O minte normala nu poate intelege procesul!Oricum si parerea ta este binevenita :)

#13
2xg

2xg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 07.01.2006

 chipilas, on Jun 1 2006, 13:24, said:

Ok! Am revenit..
Deci, trebuie sa creezi un tabel din 5 linii si 8 coloane in care sa introduci cele 40 de numere. In acest tabel vei trece numerele extrase la ultimele 200 de trageri si pentru fiecare extragere vei trece numerele in tabel in culori sau dimensiuni diferite pentru a putea identifica fiecare extragere.Vei vedea ca numerele din prima si ultima coloana au intotdeauna legatura cu cele din a doua si penultima coloana(vei face triangulare).Pina acum poti afla cel putin doua numere din cinci alese.Foarte important: NU TREBUIE sa pleci de la premiza ca este foarte greu sa intelegi procesul;mintea face cei spui tu sa faca;daca iti spui ca va fi greu ,asa va fi.este o legatura subtila intre numere pe care va trebui sa o sesizezi- lasa  teoriile invatate;LOTO este un joc cu multe variabele si de asta le spune variabile- nu pot fi controlate in totalitate ratiune pentru care si tehnica mea poate da gres dar este cu mult superioara tuturor teoriilor probabilistice....etc - asta vei vedea din analiza nu o spun doar eu.Nu sunt doar vorbe: Am cistigat de 7 ori in 20 de trageri la 5/40:3 ori la categoria a doua cu investitie de 210.000 pe saptamina si de trei ori la 6/49:1 categoria I unde din pacate nu am picat pe cheie si am avut 2 cistiguri de categoria a doua ce ce este suficient.Se pot confirma spusele mele;si totul dupa 24 de saptamini;unii asteapta o viata si mor cu speranta...strategia este mai subtila care subtilitate trebuie sa o descoperi singur dar principiul este cel pe care ti l-am spus...astept si eu idei de la voi..mai multe creiere- mai multa forta :peacefingers:
:huh:
stii cu ce se mananca statistica si ce e aia o probabilitate? :death:

#14
chipilas

chipilas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.05.2006

 chipilas, on Jun 1 2006, 13:34, said:

:D Ai dreptate! Trebuie ca sunt nebun. O minte normala nu poate intelege procesul!Oricum si parerea ta este binevenita :)

Tu trebuie sa fii TOMA NECREDINCIOSU' <_<


 2xg, on Jun 1 2006, 13:57, said:

:huh:
stii cu ce se mananca statistica si ce e aia o probabilitate? :death:

Eu ma folosesc de alta lege: legea entropiei care cu siguranta tu stii cu ce se maninca iar daca nu stii iti fac eu o recomandare din "menu" :legea entropiei spune ca orice lucru care nu se intimpla intr-o perioada va veni o vreme cind se va intimpla foarte des. Sigur ca aceasta lege este pe post de "garnitura" in teoria probabilitatilor, ca doar stii cu ce se maninca,nu? ;)

#15
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Eu nu pot să fiu rău. Ca să fie mai simplu, te rugăm să precizezi aici 5 numere pentru extragerea 5/40, respectiv 6 numere pentru 6/49. DAcă nu ies e nici una măcar din cele pe care le enumeri, voi considera că teroria ta este gresită, dacă totuşi iese, te provoc la următoarele extrageri.

Temă de gândit: (poate o şi cunoşti deja)
Dacă luăm o fisă şi o aruncăm în sus de 19 ori, şi de fiecare dată cade pajură... care crezi că e probabilitatea ca a 20-a oară să cadă cap, respectiv pajură?

#16
2xg

2xg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 07.01.2006

 chipilas, on Jun 1 2006, 14:06, said:

Tu trebuie sa fii TOMA NECREDINCIOSU' <_<
Eu ma folosesc de alta lege: legea entropiei care cu siguranta tu stii cu ce se maninca iar daca nu stii iti fac eu o recomandare din "menu" :legea entropiei spune ca orice lucru care nu se intimpla intr-o perioada va veni o vreme cind se va intimpla foarte des. Sigur ca aceasta lege este pe post de "garnitura" in teoria probabilitatilor, ca doar stii cu ce se maninca,nu? ;)
nu stiu cum vrei tu sa demosntrezi constanta unui raport intre sansa si nesansa :huh:

#17
chipilas

chipilas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.05.2006

 One of Them, on Jun 1 2006, 14:06, said:

Eu nu pot să fiu rău. Ca să fie mai simplu, te rugăm să precizezi aici 5 numere pentru extragerea 5/40, respectiv 6 numere pentru 6/49. DAcă nu ies e nici una măcar din cele pe care le enumeri, voi considera că teroria ta este gresită, dacă totuși iese, te provoc la următoarele extrageri.

Temă de gândit: (poate o și cunoști deja)
Dacă luăm o fisă și o aruncăm în sus de 19 ori, și de fiecare dată cade pajură... care crezi că e probabilitatea ca a 20-a oară să cadă cap, respectiv pajură?

Am precizat putin mai sus cele 5 numere pentru tragerea din aceasta seara 5/40. Cit despre problema cu fisa aruncata tu trebuie ca esti mult mai inteligent de atit. Nu poti sa-ti permiti sa te gindesti la o fisa care cade de 20 ori,lasind la o parte situatia ideala cu greutate , material, temperatura abientala, viteza vintului. Rezolvarea unei astfel de problemici incurajeaza mintea sa gindeasca liniar. Eu vorbesc acum de modalitatea de "analiza in cascada" care pleaca de la o premiza, o analizeaza, si "curge" odata cu ea.Dar asta este o alta poveste....repet numerele posibile de la tragerea din aceasta seara: 6,10,14,21,40.

#18
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
Atunci sa dispara aceste dubii, sa-i rugam pe cei de la Loteria Romana sa extraga numerele in vid, sa nu mai apara nici un alt factor extern, vant, temperatura si alte caprioare :D

Tare curios sunt ce numere vor iesi in seara asta...

Edited by nasorum, 01 June 2006 - 14:57.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate