Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 

care sunt fructele care ingrasa?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
alit

alit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.04.2005
ce fructe ingrasa?ananasul ingrasa?voi ce pare re aveti?

#2
Naga Queen

Naga Queen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 03.12.2005
Pai hai sa-ti dau in calorii pe 100 de grame si decizi singur
Afine...72, banane...66, caise...57, capsuni...50, cirese...81, coacaze...54, grapfruit...30, mandarine...40, mere...67,pepene galben...26, pepene verde...25, pere...79, piersici...45, portocale...47, prune...89, struguri...98, visine...65, zmeura...71
Din  pacate , preferatele mele ciresele sunt cam pe lista neagra, dar vreau sa profit de sezon, nici cu merele nu e mai bine.
Datele le-am luat dintr-un catalog de la Xenical, nu stiu cat or fi de reale...

#3
alit

alit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.04.2005
ok! dar daca  nu vreau sa ma ingras ce fructe imi recomandati sa mananc?

#4
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005
stai linistita, fructele nu ingrasa ca alte alimente, si sunt chiar recomandate in timpul curelor de slabire pt numarul oarecum redus de calorii si aportul de energie adus. singurele "fructe" care te-ar putea ingrasa ar fi alunele, insa consumate in cantitati mai mari, ca nu ai sa iti iesi din tipare daca mananci o aluna.

Edited by andragony, 31 May 2006 - 07:45.


#5
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006
Acu jdemii de milioane de ani căcând omu mânca numa cireşe, dude, coacăze and shit, nu mai era problema cu îngrăşatu. Dacă şi fructele au calorii şi ne ferim de ele, vă propun otravă. Se scapă de chinuri.

#6
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
te ingrasa toate de numa. ajungi cat un butoi. si mai dau si alergii.

#7
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,646
  • Înscris: 06.03.2005
Corect spus.
Orice maninci te ingrasa daca nu consumi energia.
Hipopotamul e numai grasime si manica doar vegetale, porcii chiar daca sint omnivori se ingrasa cu...cereale?! si vegetale.

#8
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
Lubeniţa e tata lor, nu îngraşă, e bună pt. rinichi. Singurul impediment e că păzeşti toaleta toată noaptea. Eh, te mai uiţi ?

#9
wanda

wanda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.04.2006
fructele nu ingrasa, nene  :w00t:  mai ales daca le mananci la vreo ora-doua dupa masa principala.
cica bananele, ananasul, strugurii si perele ingrasa, dar e o tampenie. eu am slabit mancand banane la greu.
cand mi-e o foame de crocodil - si nu vreau sa mananc mancare gatita din considerente de incaput in fusta - bag 2 banane si ma satur instant.

ideea e ca tre sa nu consumi intr-o zi mai multe calorii peste o anumita limita - impusa de nutritionist sau de tine insuti/insati.

sport = obligator daca vrei sa te mentii.

mancati si fiti fericiti  :coolspeak:

#10
koala

koala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.06.2006
eu stiam ca dintre fructe cel mai mult ingrasa bananele pt ca ele cand se coc asa elimina" sa zic asa,zahar,de asta si sunt asa dulci:D

#11
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postalit, on May 30 2006, 10:16, said:

ce fructe ingrasa?ananasul ingrasa?voi ce pare re aveti?
ananasul? no way dude! nu stii ca in vechime era o cura de slabire faimoasa, cu carne de berbec si ananas? bine, e drept ca s-a dovedit ca metoda nu e revolutionara cum se credea, dar...bagati mare cu fructele, ca daca si astea ingrasa atunci ajungem sa mancam aer

#12
Cela

Cela

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 171
  • Înscris: 21.07.2006
Care fructe sa ingrase mei ???  :w00t:
Pai in orice reteta de slabire sunt indicate fructele...  :P

#13
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Daca ar fi ingrasat fructele deja eram cat un butoi =)) da din fericire pentru mine nu ingrasa :) sau si daca ingrasa trebuie sa manci f multe si sa stai toata ziua cu fundu in pat sa nu faci miscare deloc

#14
alit

alit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.04.2005

View Postmatthew, on Jun 29 2006, 22:01, said:

Lubenița e tata lor, nu îngrașă, e bună pt. rinichi. Singurul impediment e că păzești toaleta toată noaptea. Eh, te mai uiți ?
am fost plecata din Buc .Din cauza asta nu m-am uitat.acum m-am intors asa ca ........

#15
fevia

fevia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.06.2010
e adevarat ca unele fructe ingrasa dar in niciun caz la fel ca dulciurile cumparate din magazine. cred ca e de o mie de ori mai indicat si mai sanatos sa mancam fructe proaspete decat alte porcarii. in plus ,dak ne-am feri chiar si de fructe ce am mai manca?

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015

View PostIubiriță, on 31st May 2006, 08:48, said:

Acu jdemii de milioane de ani căcând omu mânca numa cireșe, dude, coacăze and shit, nu mai era problema cu îngrășatu. Dacă și fructele au calorii și ne ferim de ele, vă propun otravă. Se scapă de chinuri.
Da, dar acu' jdemii de milioane de ani, când omu' mânca numa' cirese, dude, coacăze and shit, nu prea stătea pe forumuri sau pe facebook. Alerga toată ziua să prindă și ceva cărniță, pentru că încă nu se inventase Billa :w00t:

Din câte știam eu, bananele îngrașă destul de mult. Ar mai fi strugurii și parcă prunele (dar nu sunt foarte sigur).

Edited by i0nutzb, 27 June 2010 - 22:51.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate