Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Inprint option pt scannere

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ConstantinD

ConstantinD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 24.03.2006
am tot auzit de inprint la scannere. cine stie sa-mi spuna ce inseamna, cum o pot folosi..etc..

eu am auzit ca scrie un sir de caractere pe foaie.. ce caractere? cum sunt ele asezate? pot sa il fac sa scrie ce vreau eu? sorry daca vreuna e intrebare tampita.

ms frumos

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

eu am auzit ca scrie un sir de caractere pe foaie.. ce caractere? cum sunt ele asezate? pot sa il fac sa scrie ce vreau eu? sorry daca vreuna e intrebare tampita.

Pai scaner e una si imprimanta e alta. Un scaner nu poate sa scrie. E vorba de cu totul altceva.

#3
ConstantinD

ConstantinD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 24.03.2006

 eiffel, on May 30 2006, 16:15, said:

Pai scaner e una si imprimanta e alta. Un scaner nu poate sa scrie. E vorba de cu totul altceva.

ba pardon.. un scanner poate sa scrie daca are optiunea si hardware-ul pt imprint.. ma interesau numerele pe care le scrie si cum pot personaliza acel sir de caractere

nu stie nimeni??

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Ma rog, poate stii tu mai bine atunci.

#5
ConstantinD

ConstantinD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 24.03.2006
mai, dar nu pot sa cred.. chiar nimeni nu s-a lovit de intrebarile astea?? sau nimeni nu lucreaza cu scannere? sau ce naiba se intampla de nu primesc nici un reply?

#6
dpop

dpop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 10.02.2004
poate e vorba de altef de scannere? dinalea de coduri de bare, sau poate de cecuri de ex ... eu n-am auzit de scanner de hartie/poze care sa si scrie

#7
ConstantinD

ConstantinD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 24.03.2006

 dpop, on Jun 2 2006, 16:31, said:

poate e vorba de altef de scannere? dinalea de coduri de bare, sau poate de cecuri de ex ... eu n-am auzit de scanner de hartie/poze care sa si scrie

e vorba de niste scannere profesionale de documente, scannere de viteza mare, scannere care POT sa si scrie. sunt pe net. daca nu stiti, posturile de genul n-am auzit, nu stiu.. nu-si au locul. daca stiti, postati. daca nu, asteptati pana stiti si apoi puteti scrie.. in fine...  :death:

#8
dpop

dpop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 10.02.2004
1. raspunsul tau e departe de a fi unul politicos, eu am incearcat sa te ajut, chiar si tu ai admis ca e posibil sa vorbesti prostii in deschiderea topicului. asa ca:
2. fix de curiozitate m-am uitat pe google - si la o simpla cautare, am dat de niste link-uri:
http://www.acordex.c...ijl3SpecFuj.pdf
http://www.acordex.c...r/ijlopFuj.html
http://www.jhoe.com/...alone.asp?ID=29

3. a, si nu se zice inprint ca se zice imprint. poate daca nu ti-e lene, dai un google search dupa imprinter sau scanner + imprinting o sa gasesti mai multe

4. te rog scuteste-ma de un nou raspuns gen "stiu si eu sa folosesc google, numai ca voiam sa imi zica cineva care a lucrat cu dinastea". pur si simplu m-am gandit ca poate vor si altii mai curiosi din fire sa afle despre ce e vorba

#9
ConstantinD

ConstantinD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 24.03.2006
Pune-te in locul meu, verfica data la care am postat topicul si data cand mi-ai pus tu raspunsul bun. aduna la astea posturile de genul NU STIU, si apoi mai analizeaza o data postul meu "nepoliticos", in conditiile in care aveam nevoie de informatia aia cat de cat urgent. Plus ca .. la a doua privire, nici macar nu e atat de nepoliticos.. faceam doar o simpla recomandare. Mda.. -_-

#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Hai ca am verificat si eu. Si nu exista, cel putin nu in maniera in care ai postat tu. Scanerul NU TIPARESTE PE HARTIE. Si nu e vorba de orice tip de scanner, ci de cele cu Paper Feed. Adica daca ai 100 de pagini de scanat, le pui in Feeder si le scanezi. Iar PE IMAGINEA SCANATA apare numarul paginii ( sau ce ai setat tu in softul scannerului ), ptr a stii ordinea lor. Asta face Imprint-ul.

#11
ConstantinD

ConstantinD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 24.03.2006

 eiffel, on Jun 5 2006, 10:08, said:

Hai ca am verificat si eu. Si nu exista, cel putin nu in maniera in care ai postat tu. Scanerul NU TIPARESTE PE HARTIE. Si nu e vorba de orice tip de scanner, ci de cele cu Paper Feed. Adica daca ai 100 de pagini de scanat, le pui in Feeder si le scanezi. Iar PE IMAGINEA SCANATA apare numarul paginii ( sau ce ai setat tu in softul scannerului ), ptr a stii ordinea lor. Asta face Imprint-ul.


uite in sfarsit un raspuns informat si cat de cat complet. multumesc eiffel. ca o completare, mai mentionez ca exista si un "device" care se ataseaza la scanner cu un cap de scriere care poate scrie si pe hartie, ca cifra de pe imaginea rezultata sa apara si fizic pe foaie .  bafta all !!

topic closed

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate