Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Traiasca Google - ca e plin de idei

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

Quote

Buletinul informativ Neogen Asociati
Parteneriat in adevaratul sens al cuvantului

Parteneriatele presupun beneficii pentru ambele parti implicate, ca urmare a cooperarii. Neogen este in continua cautare de metode prin care sa creasca nivelul de satisfactie a partenerilor sai.
Neogen Publicitate a implementat preturi flexibile pentru advertiseri, ceea ce inseamna ca veti putea castiga mai multi bani cu ajutorul site-urilor dvs. si vizitatorilor.
In calitate de Asociati Neogen veti obtine si in continuare 50% din sumele platite pentru click-urile vizitatorilor site-ului dvs. (in sistem CPC) sau numarul de afisari ale reclamelor (in sistem CPM). Noutatea este ca advertiserii pot alege preturi mai mari pentru click-uri/afisari. Drept urmare, dvs. puteti castiga mai mult.

Eu nu am inteles totusi de ce as alege sa platesc un pret mai mare ? Care sunt avantajele daca platesc mai mult decat ceilalti ? Sunt afisat primul in supermotorul de cautare neogen ?  :lol:

#2
XandroZ

XandroZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.06.2006
explicatia este simpla
nu stiu cum e la neogen dar la google cei care dau bani mai multi ii pui in reclama primii daca foloseti sa zic skyscrapper
de asemenea poti sa blochezi sa afiseze ca reclama url-urile care platesc putin
-neogen fiin "copyrighter" probabil e la fel

#3
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

Quote

de asemenea poti sa blochezi sa afiseze ca reclama url-urile care platesc putin

nu inteleg?

Tu, ca publisher, sa blochezi afisarea reclamelor care platesc putin?  :confuzzled:

Nu prea cred.

#4
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

 pstefan75, on Jun 16 2006, 19:35, said:

nu inteleg?

Tu, ca publisher, sa blochezi afisarea reclamelor care platesc putin?  :confuzzled:

Nu prea cred.

Corect! Se poate bloca anumite siteuri care credzi tu ca platesc putin, si anume prin Competitive Ad Filter.
Este o optiune de la google adsense unde te lasa sa blochezi 200 de siteuri care vrei tu.

#5
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

 radetzy, on Jun 16 2006, 21:07, said:

Corect! Se poate bloca anumite siteuri care credzi tu ca platesc putin, si anume prin Competitive Ad Filter.
Este o optiune de la google adsense unde te lasa sa blochezi 200 de siteuri care vrei tu.


Asa e, insa un site azi poate sa plateasca cu 5 centi clickul si maine cu 5 dolari.

Acel filtru de reclame e util mai ales daca vrei sa blochezi reclama pentru situri care nu-ti plac sau cele concurente cu acelasi continut (tip) sa nu-ti plece vizitatorii la concurenta.

#6
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

 pstefan75, on Jun 16 2006, 20:36, said:

Asa e, insa un site azi poate sa plateasca cu 5 centi clickul si maine cu 5 dolari.

Nu cred ca o sa plateasca mai mult decat o pus la inceput. Eu am blocat vreo 70 de siteuri care erau clar MFA (made for adsense) si nu cred ca vreun site din care lam blocat o sa plateasca mai mult pentru reclame.

#7
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005

 radetzy, on Jun 16 2006, 23:00, said:

Nu cred ca o sa plateasca mai mult decat o pus la inceput. Eu am blocat vreo 70 de siteuri care erau clar MFA (made for adsense) si nu cred ca vreun site din care lam blocat o sa plateasca mai mult pentru reclame.


MFA-rile nu. Dar site-uri a caror comcurenta este in crestere.

#8
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

 pstefan75, on Jun 17 2006, 01:09, said:

MFA-rile nu. Dar site-uri a caror comcurenta este in crestere.

Acolo ramane la latitudinea fiecaruia. Daca nu vrei concurenta risti sa nu castigi asa mult.  :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate