Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#28261
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009
Daca ma pun sa platesc in plus le zic pa

#28262
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Azi am primit un plic... Il deschid, gasesc o cartela prepay + alta razuibila cu codul de activare de 5 euro (ca cadou) si o scrisoare. Cind citesc: "Notificare privind modificarea unilaterala a contractului avind ca obiect serviciile de televiziune furnizate de ei (TRC)"... Buuuuun!
Eu am "prins" pachetul HBO (HBO, HBO-HD si HBO 2) gratis. Acum, ei ma instiinteaza ca din 15 iunie pachetul HBO nu il voi mai avea gratuit daaaar, daca mai dau 2,74 euro lunar (tva inclus), il voi putea reactiva si voi avea pe linga acesta "alte beneficii": HBO3 si HBO GO. Oricum, aceste "beneficii" nu ma intereseaza.
Normal, in cazul in care nu sunt de acord, ma anunta ca pot denunta unilateral contractul privind furnizarea serviciiilor de televiziune in termen de 30 de zile fara penalitati sau despagubiri.

Problema sta asa: eu, cind am facut contractul cu ei, am achzitionat tot pachetul format din: telefon fix M, internet L si televiziune L. In aceasta situatie, pot rezilia contractul de pe tot pachetul? As mai avea 10 luni de contract...
Voi ce ati face in locul meu?

#28263
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Da. Se reziliaza tot pachetul. Asa am facut si eu in iulie 2016.

Le zici ca reziliezi. Daca iti vor face oferta convenabila (MaxPack gratis, as accepta in locul tau)

Edited by dorin_2k, 11 May 2017 - 14:36.


#28264
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ok, multumesc, tot asa ma gindisem si eu...
Ca sa citez un clasic inca in viata alta intrebare: In scrisoarea primita, ei zic despre denuntarea unilaterala a contractului ca se poate face prin notificare scrisa transmisa catre ei  la O.P.27 - C.P. 458 Bucuresti. Daca le trimit epistola la [email protected] e vreo problema? Cuget ca-i totuna...

#28265
allumave

allumave

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 23.12.2010
mie imi place cum suna noul pachet HBO.

#28266
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001

 allumave, on 11 mai 2017 - 21:30, said:

mie imi place cum suna noul pachet HBO.
La ce te referi? Ca nu e Dolby?

Edited by dorin_2k, 12 May 2017 - 16:13.


#28267
allumave

allumave

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 23.12.2010
Suna mai bine noul pachetul HBO cu HBO HD,HBO,HBO2,HBO3 si HBO GO la 2,74 euro decat vechiul pachet HBO cu HBO HD,HBO si HBO2 la 2,13 euro atat in mono,cat si stereo.Chiar si pe mute suna mai bine Posted Image .

#28268
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Sunet AC3 (Dolby Digital 5.1) are doar HBO HD.
Si pe Discovery HD Showcase.
Doar la asea 2 canale am avut probleme cu redarea sunetului HI-FI. Nu se descurca cu decodarea dolby prin iesirea optica.
Insa poate ai incercat o "glumita" inteleasa doar de tine.

#28269
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
am primit si eu felicitarea de la telekom.
printre bullshit-uri ma anuta ca incepand din 15 iunie voi avea inclus in pachet si HBO3. acum am satelit L cu HBO si Midnight (+0.4 lei) pt 40 lei.
partea interesanta apare pe pagina 2: "de asemenea dorim sa te anuntam ca pachetul suplimentar Midnight isi va modifica pretul. Astfel de la data de 15 Iunie vei plati 1.19 Euro/luna pt acesta"
Wtf?!?!  de la 40 bani il fac 1 euro????
deabia astept sa ma sune sa ma intrebe de ce nu sunt de acord si de ce vreau sa reziliez.
sa vezi distractie!

#28270
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Scrie clar că poți rezilia întreg serviciul? Cred că cel mult poți renunța la extraopțiunea Midnight, prețul pachetului de bază nu s-a modificat...

#28271
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
ei zic de pachetul midnight. doar ca eu cand am acceptat prelungirea am activat si acel pachet pentru a avea pachetul full. si atunci mi-au zis ca mi-l ofera pentru 40 bani.
asta era si reclama la ei pe pagina: pt abonatii tv L pretul pachetului Midnight este de 40 bani! banner-ul este si acum.
acum vor 1 euro + TVA.

#28272
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Au facut o varza site-ul. Nu mai gasesc niciun pret la pachetele suplimentare pe site.

Am acum

Quote

Midnight  0,07 EUR    0,32 Lei


#28273
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Au trimis felicitarile pe rind... Aia de aveau doar pachet hbo, au primit scrisoarea la o data, cei care au midnight alta data si... tot asa (in functie fiecare de ce pachet are). Vor sa mai stoarca niste craitari. Ei se bazeaza ca majoritaea oamenilor care au televiziune de la ei sunt ori pensionari, ori de la tara (si astia, de obicei nu citesc continutul scrisorii, sau chiar daca-l citesc, nu inteleg mare lucru, sau, chiar daca inteleg, nu se "obosesc" sa-i anunte in scris ca nu-s de acord).
Ei stiu ca, din 100 de abonati, daca intre 3-10 nu-s de acord, le fac ei ceva, o dau la pace, insa, in mod sigur, de la minim 90 vor ciupi ceva. Si sa nu uitam un lucru: au ceva abonati... De la fiecare ciupe cite ceva. Din putin, se face mult...
Eu, mai am contract cu ei 10 luni si abia asteptam un motiv sa reziliez. Si acum am aceasta oprtunitate. Daca nu fac cum vreau eu, reziliez. Nu stiu daca lor le va convenirezilierea, deoarece eu am pachet, nu doar parabolica...

#28274
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001

 _R_A_D_U, on 13 mai 2017 - 10:20, said:

Nu stiu daca lor le va convenirezilierea, deoarece eu am pachet, nu doar parabolica...
Nu ofera nimic. (de cand si-au schimbat numele in T)
Am avut eu pana in august 2016 pachet 3P si inca un pachet doar DTH.
Ala 3 P s-a reziliat. NU au oferit nika cand am solicitat rezilierea cand au marit cu aia 0,3 euro. Mi-a zis ca doar nu imi fac cresterea daca raman la ei. NU am ramas decat cu 1P (DTH)

#28275
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, insa nu ai acceptat marirea si ai ramas cu aceleasi programe la pretul initial. Altii, care "nu s-au obosit" pentru 0.3 euro, au fost taxati [si asa vor face si acum]. Astia de la T s-au prins de asta si speculeaza la maxim orice gaselnita...

#28276
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Nu am aceptat si s-a reziliat pachetul 3P al meu de atunci. Nu au oferit nimic in plus. Aveam insa la acel moment concurenta venita in bloc de o saptamana.
Mi-a scazut si factura la curent ca am scapatde 3 STB-uri (1 SD, unul HD si unul PVR) ce erau 24/24 pe ON. Nu le opream niciodata. Aproape 50 kWh pe luna

#28277
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vedem ce zic... oricum, avem de unde alege. Ei au cam pierdut multi clienti. Sunt in picaj.

#28278
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 08.10.2007
Eu mi-am activat Max-Pack în 25 aprilie, după ce am avut această opțiune 3 luni gratuit. Nu am primit până acum niciun plic de la Telekom.
Să înțeleg că voi avea și HBO GO în aceiași bani, adică 3,3 euro plus tva?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate