Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#25633
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 bir75, on 20 iunie 2015 - 21:47, said:

Schimbarea satelitului ar fi indicata pentru rezolvarea calitatii transmisiei.Pentru Astra se intoarce cu circa 10 cm spre dreapta cum te uiti la antena Dolce in pozitia actuala.
antena privita din spate sau din fata? ai impresia ca satelitul poate fi schimbat ca o pereche
de ciorapi?cum masori aia 10cm???

Edited by unchiujim, 21 June 2015 - 15:48.


#25634
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

 bir75, on 20 iunie 2015 - 22:26, said:

Pai am folosit un limbaj pe intelesul tau.Imi era frica ca daca spuneam ca se roteste cu cateva grade antena te gandeai la temperatura de afara.Treci la numarat masini.poate adormi.eu intre timp ma uit pe Orange la HD-uri fara artefacte in ciuda ta cu vechiul echipament Dolce.
daca tot ai 0tv, esti in clubul clinetilor multumiti care se manifesta aici? e jale mare pe la voi.... vine iarna bă!

#25635
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
hallo, usor cu pianu pe scari, baieti,
si mie nu imi place orange (mai ales ca nu au facut nimic in ultima vreme) dar vorbind numai de dth ca sa putem compara, situatia se prezinta astfel :
- deocamdata (si multi ani de aici inainte) orange are 48 (patruzeci si opt!!) canale hd in grila dth , telekom are cate? 17 , hai va pun eu 20 (dar nu le aveti) concluzie : orange la capitolul asta matura efectiv pe jos cu marele tetelu...
- daca orange introducea in grila (poate nu este timpu trecut nici acuma) programele care le-am solicitat pe topicul in cauza  inca o data: orange matura efectiv pe jos cu marele tetelu...
- si trei: nu imi place sa sariti toti pe un coleg de topic, chiar daca el va spune niste lucruri adevarate ....
concluzie: mai putina vorba si mai multa atentie la situatia din grecoland Posted Image

#25636
bir75

bir75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.06.2014
Lasa-i Daniel in pace.Sunt ocupati cu statistica,astept si eu un raport cu influenta diverselor tipuri de masini asupra programelor HD!!
Nu vor sa inteleaga ca satelitul grecilor e plin si din cauza asta calitatea transmisiei e jalnica.
Hai sa ne concentram pe topicul nostru.

 allumave, on 20 iunie 2015 - 22:27, said:

Daca Telekom era firma serioasa,schimbau de mult satelitul pe care transmit.Insa cum la noi nemtii nu fac decat sa ne exploateze,nu ne ramane decat sa ne intoarcem cu partea dorsala...
Esti singurul care a inteles ce am vrut sa spun:se impune schimbarea satelitului iar o solutie viabila este Astra 5B.

#25637
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Doar informatii false ati dat aici (cei veniti de pe topicul orange).
Hellas sat 2 nu e al grecilor. A fost vandut Arabiei Saudite.
Antena nu se muta cu 10 cm la dreapta pt alt satelit.
Ati facut voi un studiu si doar Astra 5B e cel mai indicat? De ce nu Thor?

Topicul e T DTH. Pt x vs y la dth, faceti-va un topic separat.
Era un topic calm, pana sa veniti voi cu "adevarul suprem" doar de voi detinut.
Cat despre influenta detectoarelor radar asupra programelor hd, cred ca nu s-a mai scris pe undeva de asta. Eu am testat si e confirmat. Sunt destui care s-au confruntat cu problema asta si nu aveau vreo explicatie.

#25638
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
Ar fi bun și Thor ... ! Mai ales că Slovak Telekom are un pachet pe această poziție și deja face simulcrypt pe anumite canale cu Digi și Focus ! Totul este să și vrea . Oricum poziția actuală este de conjuctură (Fostul satelit grec ... OTE , etc) !

#25639
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 20.12.2007

 daniel1976, on 22 iunie 2015 - 08:00, said:

hallo, usor cu pianu pe scari, baieti,
si mie nu imi place orange (mai ales ca nu au facut nimic in ultima vreme) dar vorbind numai de dth ca sa putem compara, situatia se prezinta astfel :
- deocamdata (si multi ani de aici inainte) orange are 48 (patruzeci si opt!!) canale hd in grila dth , telekom are cate? 17 , hai va pun eu 20 (dar nu le aveti) concluzie : orange la capitolul asta matura efectiv pe jos cu marele tetelu...
- daca orange introducea in grila (poate nu este timpu trecut nici acuma) programele care le-am solicitat pe topicul in cauza  inca o data: orange matura efectiv pe jos cu marele tetelu...
- si trei: nu imi place sa sariti toti pe un coleg de topic, chiar daca el va spune niste lucruri adevarate ....
concluzie: mai putina vorba si mai multa atentie la situatia din grecoland Posted Image


Cu tot respectul, dacă portocala ar fi introdus canalele cerute de abonați s-ar fi numit SuperSky nu 0tv, insă doar ....dacă !
Până atunci mai este cale lunga, daca nu infinită, deoarece segmentul unde ținteste dth-ul portocaliu este mult mai colorat decât am crezut la inceput ,
iar clienții premium deja si-au cam făcut bagajele si renunta la zecile de canale hașde pe care le poti zappa doar când este rece conserva portocalie.

Revenind on-topic ....stie cineva ce se poate cere/oferi la retenție de la telekom ?

#25640
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Am primit eu acum 2 ani un STB PVR cu chirie zero, 2€ reducere la HD, 1€ reducere pe abonament.

#25641
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 20.12.2007
Atunci erau grecii la putere, acum m-as multumi doar cu stb-ul pvr si un antivirus pe perioada contractului !

#25642
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
dolcesport 2 hd il baga odata in grila?marii manageri ai lu peste prajit.

#25643
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005

 ramiz, on 23 iunie 2015 - 21:23, said:

dolcesport 2 hd il baga odata in grila?marii manageri ai lu peste prajit.
si eu astept de un an...sunt mari fraieri si pierd din cauza asta.

#25644
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
as demite instant tot managementul  telekom tv.abonatii dth cu 1 milion de abonati(grosul abonatilor) ai telekom tv sunt privati de propriul post al operatorului telekom(cred ca ceva unic in lume).in schimb telespoectatorii se delecteaza cu fashion hd,shorts hd,sundance hd,filmbox hd.toate petardele.

Edited by ramiz, 23 June 2015 - 21:41.


#25645
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
Acum cei de la Telekom mizeaza mult pe faptul ca vor avea Cupele Europene si CE in grila.
daca vrei sa reziliezi asta-i piesa de rezistenta!
in rest, aceleasi apucaturi comuniste colorate un pic in magenta.

#25646
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008

 bog4u, on 22 iunie 2015 - 11:58, said:

....stie cineva ce se poate cere/oferi la retenție de la telekom ?

Am obtinut in luna mai 2015 de la Telekom departamentul de retentie un pachet format din TV DTH M ( mediu ) si voce fixa S ( mic ) la pretul lunar de 8,20 Euro ( cu TVA inclus de 10,54 Euro ). Adica 45,21 lei total de plata ( factura din iunie 2015 ).
Multumitor zic eu in conditiile in care pachetul de mai sus beneficiaza in plus gratuit si de urmatoarele servicii Telekom TV Web&Mobile : canale TV online M, Eurosport 360 si Viasat Online.

Edited by danif, 24 June 2015 - 12:25.


#25647
Remiliano

Remiliano

    The Cinephile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 14.01.2014
As avea si eu o propunere pentru Telekom, una pertinentă zic eu. Acum ca Dolce va transmite toate meciurile din liga l, nu ar fi normal sa scoată LOOK TV HD si sa introducă Dolce Sport 2 HD?! Intreb si eu ca prostul...

Edited by Remiliano, 24 June 2015 - 14:31.


#25648
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Poate din 30 iunie, cand inceteaza emisia SD laM1, M2 si Duna.

#25649
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Crezi ca daca inceteaza emisia SD, ei nu pot prelua HD si sa faca downscale la SD?
Asa e acum la Taraf HD si Super ONe HD care sunt transmise in format SD (fiind preluate versiunile HD)

#25650
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011

 Remiliano, on 24 iunie 2015 - 14:31, said:

As avea si eu o propunere pentru Telekom, una pertinentă zic eu. Acum ca Dolce va transmite toate meciurile din liga l, nu ar fi normal sa scoată LOOK TV HD si sa introducă Dolce Sport 2 HD?! Intreb si eu ca prostul...
Raspunsul lor (concretizat prin lipsa actiunii in acest sens): nu, nu ar fi normal. :))
E strigator la cer cit de penibili sint cu chestia asta..mi-am batut gura si eu de mai multe ori pe aici pe subiectul asta (o sa creada unii ca-s ala cu idei putine, dar fixe), insa degeaba..
Mai are cineva o statistica a nr de abonati DTH vs IPTV? Va rog!

Edited by maxie0jazz, 24 June 2015 - 17:39.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate