Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#25201
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,215
  • Înscris: 09.01.2008
O fi irelevant dar citeste despre suportul RTSP.
Gata cu off topicul.

#25202
Colb

Colb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 19.09.2005
Este vreun program TV transmis in format audio dolby digital?

#25203
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,532
  • Înscris: 01.12.2001
Doar HBO HD si Discovery HD Showcase.

#25204
streker

streker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.05.2013

View Postdorin_2k, on 21 martie 2015 - 19:34, said:

Doar HBO HD si Discovery HD Showcase.
Plus Animal Planet HD si AXN HD.

Edited by streker, 22 March 2015 - 08:11.


#25205
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,532
  • Înscris: 01.12.2001

View Poststreker, on 22 martie 2015 - 08:08, said:

Plus Animal Planet HD si AXN HD.
Corect. Nu am comutat niciodata pe respectivele canale conectat pe audio out optic.

#25206
BrnGtd4TsERB

BrnGtd4TsERB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.03.2012

View Postlau83, on 18 martie 2015 - 04:11, said:

DA FĂRĂ PACHETUL FILM BOX,PACHETUL DISCOVERY FĂRĂ UNIVERSAL CHANNEL,UN NUMĂR MAI MIC DE XXX ADICĂ DOAR UNU,LIPSEȘTE DA VINCI LEARNING INTR-UN CUVÂNT grilă ieftină la rds si foarte personalizată.Eu unul nu recomand digi decât ptr.internetul fix nu  si pe partea de cablu tv

Eu detin atat la fostul Dolce 2 receptoare si la Digi 2 receptoare (NB In doua locatii diferite).

Desigur, optiunea de a alege providerul este, sau ar trebui sa fie exclusiv personala si luata numai in deplina cunostinta de cauza.

Personal, prefer Digi, in primul rand datorita pretului si pe locul doi, datorita Digi Film si a faptului ca are in grila TV1000, HBO HD, HBO Comedy si Cinemax. Regret doar Shorts din grila Dolce, care nu se regaseste in pachetul Digi.

Cele de mai sus enuntate, considerate impreuna cu faptul ca la Telekom platesc ~134 lei, pentru:
1 TV cu 2 receptoare standard;
2 telefonie fixa;
3 internet,
iar la Digi platesc ~142 lei, pentru:
1 TV cu doua receptoare HD, cu posibilitate pe HDD extern;
2 3 telefoane mobile cu trafic ~nelimitat national si international dar fara SMS incluse, dar cu 5GB trafic net;
3 internet fix cu 1.000 Mbps si suplimentar, gratuit, un SIM de date cu 5GB trafic si 50 GB stocare incloud (Digi storage)
consider ca este mai avantajos Digi.

La locatia cu Dolce, nu am posibilitatea sa instalez Digi.

Mentionez si ca, la ambele pachete, Dolce si Digi, am activat MaxPack, doar ca la Dolce SD, iar la Digi HD.

Acum o saptamana, la Dolce, cand receptorul din custodie s-a defectat, am incercat sa-l schimb cu unul HD si am primit raspunsul, nu de la retentii, ci de la comercial, ca nu se poate decat ca al 3-lea receptor, ceea ce implica costuri suplimentare si schimbarea LNB (al meu are 2 iesiri). Absolut sigur ma intepeneau = "asigurau"  pentru inca 2 ani. Nu ca asta nu ar fi o practica a tuturor providerilor!

La UPC, pentru servicii oarecum similare, plateam 167 lei, si se gandisera nesatulii sa-mi creasca abonamentul cu 3 + 10 lei, din care nu am putut renunta decat la cei 10, asacaam reziliat imediat contractul.

Revenind la subiect, grila Telekom are un numar mai mare de programe decat a Digi.

PS nu sunt angajat la niciun provider si am avut nemultumiri referitor la toti. Din acest motiv nu pot fi considerat de niciunul ca si "client fidel". Ii schimb, dupa nevoi sau cand nemultumirile mele sau neobrazarea lor devin acute.

Edited by BrnGtd4TsERB, 22 March 2015 - 18:09.


#25207
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,495
  • Înscris: 05.09.2013

View PostBrnGtd4TsERB, on 22 martie 2015 - 17:46, said:

Personal, prefer Digi, in primul rand datorita pretului si [...] faptului ca are in grila TV1000, HBO HD, HBO Comedy si Cinemax.(...)
Si Telekom le are (pachet separat; la fel ca Digi [TV 1000 inclus in abonamentele S, M si L]). HBO, HBO HD si HBO Comedy sunt la pachetul HBO de 10 lei/luna.

View PostBrnGtd4TsERB, on 22 martie 2015 - 17:46, said:

(...)Cele de mai sus enuntate, considerate impreuna cu faptul ca la Telekom platesc ~134 lei, pentru:
1 TV cu 2 receptoare standard;
2 telefonie fixa;
3 internet,
(...)
Cam mare pretul ... Eu plateam 120 de lei pentru :
-Voce S
-Internet L
-Televiziune L
-Receiver HD
-Receiver PVR
-Midnight
-Voyo [inclus in abonament]
Asta la contract din 2013. Tu cand ai facut contractul ?

View PostBrnGtd4TsERB, on 22 martie 2015 - 17:46, said:

(...)
Acum o saptamana, la Dolce, cand receptorul din custodie s-a defectat, am incercat sa-l schimb cu unul HD si am primit raspunsul, nu de la retentii, ci de la comercial, ca nu se poate decat ca al 3-lea receptor, ceea ce implica costuri suplimentare si schimbarea LNB (al meu are 2 iesiri). Absolut sigur ma intepeneau = "asigurau"  pentru inca 2 ani. Nu ca asta nu ar fi o practica a tuturor providerilor!
Poti avea maxim 4 decodoare per cod abonat. Puteai lua unul in plus cu plata integrala sau chirie lunara. Contractul nu se prelungea.

Edited by _Claudiu_, 22 March 2015 - 18:43.


#25208
BrnGtd4TsERB

BrnGtd4TsERB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.03.2012
Scuze pentru greselile din postul anterior (editez pe mobil). Posibilitatea este de a inregistra pe HDD.

Si, referitor la unele din posturile anterioare, eu simt nevoia sa am pachetele de televiziune pe dispozitivul mobil. Vizionarea de la lungimea bratelor usor flexate pe o tableta de 7,8" este la fel de clara si are o deschidere mai mare decat vizionare pe un TV de 94" aflat la 3 m. Aici in schimb, toti providerii sunt scartari, neavand sisteme fezabile, fie datorita aplicatiilor disponibile fie din limita de viteza sau volumul de date acceptat, toate acestea impreuna cu faptul ca, din ceea ce stiu eu, majoritatea pun la dispozitie serviciile de streaming doar in reteaua proprie. Marturisesc ca nu stiu daca acesta este cazul si la Telekom.

@_claudiu-

Asa este,si la Dolce am/exista TV1000.
Pretul este mai vechi si INCA nu am ajuns la retentii. Este instalat la tara, unde merg la 3-6 luni.

De altfel, la tara, mi-ar fi suficient internetul fix, avand in vedere media playerele existente si posibilitatea de a vedea filme pe net.

Probabil ai sesizat ca sunt amator de filme si nu urmaresc "din viata politicienilor, sportivilor si animalelor".
O spun fara suparare sau repros catre cei care prefera alte genuri de emisiuni, dar, asta e optiunea mea. Di acest motiv enumeram Digi Film, TV1000 si MaxPack. Mentionez ca nu ma intereseaza Bolliwood, FilmBox, Diva etc. Regret din nou, lipsa Shorts de la alti provideri.

Edited by BrnGtd4TsERB, 22 March 2015 - 18:47.


#25209
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,532
  • Înscris: 01.12.2001

View Post_Claudiu_, on 22 martie 2015 - 18:30, said:

Poti avea maxim 4 decodoare per cod abonat.
Eu pe un cod unic de abonat am 8 STB-uri. ;)

#25210
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

View Postdorin_2k, on 22 martie 2015 - 18:51, said:

Eu pe un cod unic de abonat am 8 STB-uri. Posted Image
tu ai pile la greco-nemtzi!
sau platesti 2 abonamente.

#25211
BrnGtd4TsERB

BrnGtd4TsERB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.03.2012
@_claudiu-

Toate pe o antena sau pe doua sau mai multe? Stiam din ce am citit pana acum ca se accepta doar 4 pe un LNB.
Dar, nici pe departe nu te contrazic, din contra te rog sa ma luminezi.

Cu respect.

#25212
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,532
  • Înscris: 01.12.2001

View Postgabriel_gavrila, on 22 martie 2015 - 18:55, said:

tu ai pile la greco-nemtzi!
sau platesti 2 abonamente.
Un singur Cod facturare dar cu 2 pachete pe el ;)

#25213
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
asa da. oricum putini stiu ca pot avea 4 receivere pe acelasi abonament. fara alte costuri sau prelungiri.

#25214
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 27.08.2007
dam un exemplu : abonament TV S 5.4 euro pe luna, la 4 stb-uri X 1.4 euro pe luna chiria pe stb = 5.6euro. deci stb-urile valoreaza cat abonamentul.

#25215
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,532
  • Înscris: 01.12.2001
Nu am niciunul cu chirie. Le-am cumparat cu un pret modic de pe piata. (cel mai ieftin a fost 30 lei pt cel SD)

#25216
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

View Postjeolis, on 22 martie 2015 - 19:31, said:

dam un exemplu : abonament TV S 5.4 euro pe luna, la 4 stb-uri X 1.4 euro pe luna chiria pe stb = 5.6euro. deci stb-urile valoreaza cat abonamentul.
daca tu vrei sa ingrasi multinationala platind chirii nu iti sta nimeni in cale.
receivere gasesti pe piata (pagini de anunturi, cunoscuti, vecini) din rezilieri la preturi modice. STB SD la 30-70 lei (si gratuit am luat), STB HD la 70-100 lei si la 150 nou, in cutie.

dupa cum spuneam, nu multi cunosc toate posibilitatile abonamentului. sunt multi care platesc chirie pe receivere. luand receiver second am garantie la el atata timp cat e activ. daca se defecteaza vine echipa de service pt remediere. mi-au si inlocuit conserva defecta ce nu se putea repara pe loc.

Edited by gabriel_gavrila, 22 March 2015 - 19:59.


#25217
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postdorin_2k, on 22 martie 2015 - 18:51, said:

Eu pe un cod unic de abonat am 8 STB-uri. Posted Image
poti avea si o suta de decodoare pe un cod de abonat dar maxim  patru per pachet,abonament.ia claculeaza un pic....Posted Image

#25218
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,532
  • Înscris: 01.12.2001

View Postunchiujim, on 22 martie 2015 - 20:07, said:

poti avea si o suta de decodoare pe un cod de abonat dar maxim  patru per pachet,abonament.ia claculeaza un pic....
Dar eu am zis altceva?
Am raspuns colegului ce a zis ca se permit doar 4 pe un cod de abonat. Si am zis ca NU.

View Post_Claudiu_, on 22 martie 2015 - 18:30, said:

Poti avea maxim 4 decodoare per cod abonat.
Asta a zis el.

si raspunsul meu

View Postdorin_2k, on 22 martie 2015 - 19:11, said:

Un singur Cod facturare dar cu 2 pachete pe el Posted Image
Am gresit ceva?
deci???

Edited by dorin_2k, 22 March 2015 - 20:21.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate