Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#19
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005

View Postherlino, on May 22 2006, 08:14, said:

Acuma nu stiu ce probleme aveti voi cu Romtelecomul,dar la telefonie fixa am si RDS am avut si Astral,si e mult mult peste ei,la calitatea vocii si a stabilitatii (in 10 ani de cand tin minte,nu stiu sa fi fost deranjat de mai mult de 5 ori maxim).
La fel la internet: am la birou ADSL de 2 mega si downloadul merge la peste 210 KB/s constant.Inainte am avut RDS,tot ceva abonament scump (80 $/luna parca):ingrozitor,pica si de 3 ori pe zi,si picat ramanea cateva ore bune,la fel si telefonul.
Astral am acasa acuma,abon. de 29 $/luna prin radio.Patetic,la banii astia sa ai 384 kb/s,si si aia cand cum.
Deci din experienta mea[b],Romtelecomul e mult peste RDS si Astral,atat la telefonie,cat si la net.Si probabil o fi si la televiziune,mai ales ca RCS-ul nu merge bine la nici un tv din casa,dar aia e din cauza ca am prea multe.

De ce trebuie sa fii tu impotriva tutror ....... faptul ca platesc cu 40% mai putin cu RDS fata de Romtelecom , mie nu-mi e totuna cu jecmaneala practicata de RTC .
Calitatea vocii ....? Ha ... ma faci sa rad ..... Hai sa fim seriosi ... tu lucrezi la ei ..... ca faci din rahat ... prajitura .... Iar legat de internet ... nush ce abonament ai avut tu de 80 $ (ma sperii - ce socat ai fost !) eu am cu 9 la RDS si nu l-as da pe nimic in lume ...... La Romtelecom suma asta as fi dat-o doar pe abonament ....
Uiti ca RDS acorda in pretul asta minute in retea si RTC , repet RTC !
In concluzie ... canta la alta masa ..... pana una alta RDS e cel mai bun la ora actuala ... asta nu-i scuza , ca au probleme si ei ... dar dintr-o turma de lucruri rele , il alegi pe cel mai putin rau .... ca lucruri perfecte nu pot fi ..... !
Si gata cu off-topicul ......

Edited by a21alex, 22 May 2006 - 12:00.


#20
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005
Ba baieti, faptul ca exista concurenta pe piata e un lucru benefic, cel putin in opinia mea.Eu nu vreau sa dea faliment nici RDS, nici Astral, nici Romtelecom nici Gigi SRL.Faptul ca  ca preturile scad, ca benzile cresc, si toti topalanii au acces la internet e meritul concurentei.Daca RTc nu introducea anul trecut ADSL-ul a facut sa aveti voi abonamente de 9 $ de la RDS cu 512, iar faptul ce sunt mai multi operatori DTH face ca voi sa aveti acasa mai multe canale si in conditii mult superioare.
Asa ca raus la idiotii care vor sa dea faliment x sau y din ambitii prostesti.

#21
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
a21alex

Cum sa fiu impotriva tuturor?! Daca eu iti zic ce si cum mi s-a intamplat,cum ma poti contrazice?Eu consider un gunoi servicul de internet dat de RDS la abonamentele business,ca din ala am avut,si gata.Ce nu-i clar?La fel si telefonia.Nu ma intereseaza minutele gratis,ci ma intereseaza stabilitatea liniei.Cadea netul si telefonul de 3 ori pe zi.In domeniul in care lucrez eu,nu-mi permit sa fiu fara net si telefon nici un minut,d-apai ore intregi,si culmea,de mai multe ori pe zi.
Nu lucrez la romtelecom,si n-am nimic cu ei,din contra,i-am injurat de numa cand am asteptat 2 ani pt instalarea de un post telefonic intr-o alta locatie de-a mea,dar asta nu ma impiedica sa ma declar multumit de serviciile lor de acuma.

Revenind on-topic,la televiziunea care or vor oferi,o astept asa cum astept si Boom sa-si dea drumul,si acum am asteptat si restul,cu mare interes,ca eu sunt dezamagit de cablu pe care il am,nu conteaza operatorul,ca sa nu te mai aprinzi,si vreau alternative viabile.

#22
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Ok hai sa o lamurim .... Acasa am RDS si la lucru tot RDS si sunt fff multumit ....... Poate ai avut tu ghinion .....
La mine la firma nu sunt probleme cu linia de net de la RDS si nici cu telefonul !
Anul trecut se poate sa fi fost probleme deoarece firma era in plina extindere si de aici multe probleme aparute , acum insa reteaua s-a stabilizat ! Pot sa-ti spun ca nici nu sti ce pierzi ca nu ai RDS  :w00t:
Multumit pe deplin nu pot spune ca sunt .... dar la ora actuala sunt cei mai buni !  :peacefingers:
Daca apare in viitor ceva mai bun  :worthy: ..... am sa schimb si eu ca nu am o afinitate ptr RDS asa cum ar crede unii dupa cele scrise pe aici !

Edited by a21alex, 22 May 2006 - 19:59.


#23
zuzarel

zuzarel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 04.09.2004
Revin....
este vorba de  o platforma DTH pe care romtelecom intentioneaza sa o lanseze. se pare ca statia de sol este in curs de amenajare undeva in zona Buftea( nu confundati cu Pro), 69 de programe, se pare ca prin intermediul unui satelit grecesc ( hellas cel mai probabil), lansare comerciala finele 2006.69 progarame toate in limba romana (subtitraj desigur la cele import). Sunt in faza de contractare a programelor. Succes si speram cat mai curan faliment, macar in partea de telefonie fixa. Ma intreb, daca in prezent marea majoritate a userilor  RTL sunt pensionarii, care este targetul platformei DTH ??? poi Tango...... poate daca se numea Haus Tv ... cine stie.. dar deocamdata HAOS TV...

#24
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Si atunci nu va mai fi IPTV de la ei?
Pacat....era mult mai comod asa.
Cam atata si despre stiintele lucratorilor de la romtelecom despre planuri de viitor.
Un angajat de la romtelecom a inceput sa converseze mai demult pe un topic despre ADSL-ul lor,daca il stiti careva,nu il puteti intreba de TV?

#25
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Si atunci nu va mai fi IPTV de la ei?

Se pare ca va fi si IPTV si DTH ;)

#26
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Sa fie ceva identic cu ceea ce testeaza rusii in acest moment, pe satelitul EXPRESS 80' EST ?
http://www.flysat.com/expressam2.php

Deci, cam asa arata setarile pentru aceste transpondere IP-TV

11544 V, 21700 3/4 IP-TV Russia      

Zvezda  239.0.15.3
A-One 239.0.15.4
Bridge TV 239.0.15.5

Adica IP-TV prin satelit.... utilizatorii primesc Set Top Box-uri IP-TV, care sunt conectate tot la o antena obisnuita de satelit.
Dar, din cate stiu eu, sunt foarte scumpe aceste Set Top Box-uri... din pacate nici despre calitatea oferita nu stim prea multe, poate doar dupa ce va testa cineva vom afla mai multe

#27
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Voi cei care aveti info inside RTC trebuie sa cereti din nou date pentru ca unele lucruri s-au schimbat.
LR esti putin intoxicat cu informatiile

Edited by morogan, 23 May 2006 - 17:24.


#28
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

View Postmorogan, on May 23 2006, 18:24, said:

Voi cei care aveti info inside RTC trebuie sa cereti din nou date pentru ca unele lucruri s-au schimbat.
LR esti putin intoxicat cu informatiile


OK probabil ca sunt. Daca ai info mai noi "dezintoxica-ma" si pe mine ;)

Edited by LR, 23 May 2006 - 17:31.


#29
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
tu ai info din third party, dealeri de sateliti, boom, cam asa suna..dar adevarul e intr-un grup mai restrans la care respectivii nu au acces. Doar v-am avertizat ca info nu e corect, atat.

#30
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

View Postrz, on May 23 2006, 08:57, said:

Adica IP-TV prin satelit.... utilizatorii primesc Set Top Box-uri IP-TV, care sunt conectate tot la o antena obisnuita de satelit.
:) Aia e spaga; la ce ti-ar folosi incapsulare de video in IP? Dimpotriva...

#31
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

tu ai info din third party, dealeri de sateliti, boom, cam asa suna..dar adevarul e intr-un grup mai restrans la care respectivii nu au acces. Doar v-am avertizat ca info nu e corect, atat.

Da de unde stii tu de unde am eu informatiile ? Oricum fi sigur ca nu de la dealeri de sateliti asa cum presului din cauza ca nu cunosc niciunul ;). Poate ca info este gresita si daca este te astept cu argumente prin care sa combati cele sustinute de mine mai sus.

#32
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 29.04.2006

View Postenderlabs, on May 22 2006, 17:13, said:

Asa ca raus la idiotii care vor sa dea faliment x sau y din ambitii prostesti.

Inainte sa ma faci idiot, poti sa-mi explici ce fel de concurenta mai reprezinta ROMTELECOM in momentul in care ofera cele mai mari preturi la abonamente, chiar si raportat calitate/pret, si se zgarcesc la facilitati?
Sau cum reprezinta Romtelefonu` concurenta in momentul in care isi pierde tone de clienti pe Bucuresti in favoarea RDS?
Sau cum reprezinta Romtelefonu` concurenta pe piata de internet in momentul in care cheltuie aiurea banii pe campanii de promovare a dial-up`ului, cand acum se vorbeste peste tot la trecerea la internet de banda larga?!?

Halal concurenta!

Traiasca RDS!  :coolspeak:

#33
Beavix

Beavix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 13.10.2003

View PostZygoth, on May 24 2006, 22:24, said:

Sau cum reprezinta Romtelefonu` concurenta pe piata de internet in momentul in care cheltuie aiurea banii pe campanii de promovare a dial-up`ului, cand acum se vorbeste peste tot la trecerea la internet de banda larga?!?
Halal concurenta!
Traiasca RDS!  :coolspeak:

Ca sa ma bag si eu in acest off-topic... Nu stiu cum sa-ti spun, dar pana a avea ADSL de 2mbps de la Romtelecom, nu am stiut ce-i ala "internet de banda larga" la un pret avantajos. Si am avut mai toate conexiunile posibile, inclusiv una "biznes" de la RDS pe care plateam o caruta de bani de pomana, la care am renuntat pentru ADSL. Iar cu promovarea dial-up, cred ca ai ramas un pic in urma, pentru ca de vreun an incoace eu am vazut promovate numai serviciile ADSL. Aaa, Clicknet Express nu e dial-up, daca nu stiai.

Edited by Beavix, 25 May 2006 - 07:31.


#34
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

View PostZygoth, on May 24 2006, 22:24, said:

Sau cum reprezinta Romtelefonu` concurenta in momentul in care isi pierde tone de clienti pe Bucuresti in favoarea RDS?
Daca e sa vorbim de Bucuresti, RTLC are inca majoritatea abonatilor, asa ca RTLC e incumbent si nu concurenta... exista insa un oras exceptie  :P

#35
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 29.04.2006

View PostBeavix, on May 25 2006, 08:31, said:

Ca sa ma bag si eu in acest off-topic... Nu stiu cum sa-ti spun, dar pana a avea ADSL de 2mbps de la Romtelecom, nu am stiut ce-i ala "internet de banda larga" la un pret avantajos. Si am avut mai toate conexiunile posibile, inclusiv una "biznes" de la RDS pe care plateam o caruta de bani de pomana, la care am renuntat pentru ADSL. Iar cu promovarea dial-up, cred ca ai ramas un pic in urma, pentru ca de vreun an incoace eu am vazut promovate numai serviciile ADSL. Aaa, Clicknet Express nu e dial-up, daca nu stiai.

Zau?
Ia uite, daca traiesc, aflu lucruri noi!
De exemplu in promotiile de la Cronica Carcotasilor, textele cu "daca stai nu stiu cate ore pe net" nu se refereau la ClickNet Dial-Up, nu?
Si referitor la ClickNet Express economic de 10 euro tot nu reusesc sa inteleg cu ce este mai bun fata de abonamentul de 9 dolari de la RCS&RDS unde am incluse si vreo 700 de minute de convorbiri telefonice?
Nu toata lumea isi permite inca ADSL.

http://www.clicknet.ro/    :death:

qed

gata cu offtopicul

#36
kirsch

kirsch

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.06.2006

View Postzuzarel, on May 18 2006, 00:51, said:

in curand o noua platforma digitala de televiziune : TANGO TV - operator Romtelecom . lansare:  end 2006 , promit noutati absolute pe piata din RO., 69 de programe ( nu si pozitzii) sa vedem sa vedem...
Si de ce as pleca eu de la cablu Astral de exemplu pentru Boom sau what ever Tango etc ? Deocamdata e ieftin , eu am acasa Astral si sunt multumit. Voi vreti sa ziceti ca imi vor oferi televiziune digitala? Hai las-o jos ca macane. Pentru asta nu imi va trebui si televizor digital ? Cat mai costa si ala ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate