Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX
 Incalzire pardoseala slim (renova...

Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#15319
QCTA

QCTA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 23.10.2010

 SGigi, on 21st July 2011, 22:01, said:

A aparut o versiune noua de soft pentru receptorele dolce hd,sau glumiti?

Merge cu:  :eek: :cheers:

#15320
micu_vali

micu_vali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 14.07.2009

 SGigi, on 21st July 2011, 22:01, said:

A aparut o versiune noua de soft pentru receptorele dolce hd,sau glumiti?
fratilor, lasa-ti draqu' softurile si hai sa punem mana de la mana sa avem si noi eurosporturile hd pe satelit

#15321
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

 micu_vali, on 22nd July 2011, 08:05, said:

fratilor, lasa-ti draqu' softurile si hai sa punem mana de la mana sa avem si noi eurosporturile hd pe satelit
subscriu la ce spui dar crezi ca  sefii de la Dolce ne asculta doleantele?hai bai baieti bagati mai repede cele doua canale Eurosport hd  .

#15322
micu_vali

micu_vali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 14.07.2009

 ramiz, on 22nd July 2011, 08:20, said:

subscriu la ce spui dar crezi ca  sefii de la Dolce ne asculta doleantele?hai bai baieti bagati mai repede cele doua canale Eurosport hd  .
cica pe iptv au 30000 abonati din care majoritatea sunt moca (teste), asa ca grosul este pe satelit. sper ca realizeaza ce ar putea sa se intimple daca digi sau upc baga pe satelit canalele lor hd.

#15323
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006
Introducerea canalelor xxx automat in grila de programe m-a nemultumit, mai ales ca as opta pentru pachetul maxim. Mi-as fi dorit ca acestea sa fie sub forma unui pachet suplimentar, sa nu fiu nevoit sa platesc asa ceva. Drept urmare, am plecat in cautare de oferte de la concurenta. Nu va spun ce am gasit...sau mai bine zis ce nu am gasit...lipsa echipamente, cabluri netrase... Am 4 operatori (cei mai "mari" si mai "seriosi") la mine in bloc. In acest moment, astept sa vad daca se are in vedere varianta Eurosport HD pe Dolce Satelit. Ar fi un motiv sa raman.
PS: Colegul nostru de forum (avumit) s-a luptat ceva vreme cu RTC pentru introducere de noi canale, cine stie acum...poate nu va mai fi nevoie de petitii.

#15324
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

 micu_vali, on 22nd July 2011, 08:50, said:

cica pe iptv au 30000 abonati din care majoritatea sunt moca (teste), asa ca grosul este pe satelit. sper ca realizeaza ce ar putea sa se intimple daca digi sau upc baga pe satelit canalele lor hd.
http://www.zf.ro/bus...-gratis-8513729Gata cu iptv gratis de la Romtelecom.In ceea ce priveste abonatii dth ai mare dreptate pentru ca sunt aproape un milion de abonati si aici trebuia sa fie prioritar : un numar mare de canale hd,un pachet radio,servicii interactive dar se pare ca acum  prioritar este situatia pe iptv ca vad ca au 119 canale mult mai mult decit pe dth :cheers:.

Edited by ramiz, 22 July 2011 - 08:52.


#15325
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006

 mariusalex90, on 20th July 2011, 13:26, said:

am primit si eu ieri plicul cu noile "mega-oferte" Dolce. nu stiu daca a mai sesizat cineva (probabil ca Da) , dar ce s-a intamplat cu Music Channel? stie cineva daca se poate adauga ulterior in grila de programe ( pachet suplimentar Muzica ) sau stiu eu..
Eu nu regasesc TV1000, ma mai uitam la un film, uneori.

#15326
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009

 SGigi, on 21st July 2011, 22:01, said:

A aparut o versiune noua de soft pentru receptorele dolce hd,sau glumiti?
Mie mi-a instalat ceva timp de vreo 4-5 min. Parca se blocase (ca la primul meu clc) la 98% unde a stat vreo 2 min. In meniu nu imi apare, data de ieri cu noul soft... Ce naiba?

#15327
anaid1709

anaid1709

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.04.2011

 bicu_23, on 14th July 2011, 19:48, said:

poti sa ramai cu acelasi pret pt Dolce trecand pe la retentie se scade accea val de un euro si ramai cu pretul vechi plus noile canale.


Ce inseamna "sa treci pe la RETENTIE " ? adica sa te duci direct la ei sa te milogesti ? Mie in momentul asta mi se storneaza pe factura un euro si , in loc de 6.9 euro, platesc 5.9, daca trec pe Iextra cum zic ei, pana la urma cat voi plati ?

#15328
eucaliptulnegru

eucaliptulnegru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 15.10.2009

 stefan94, on 22nd July 2011, 08:33, said:

Introducerea canalelor xxx automat in grila de programe m-a nemultumit, mai ales ca as opta pentru pachetul maxim. Mi-as fi dorit ca acestea sa fie sub forma unui pachet suplimentar, sa nu fiu nevoit sa platesc asa ceva. Drept urmare, am plecat in cautare de oferte de la concurenta. Nu va spun ce am gasit...sau mai bine zis ce nu am gasit...lipsa echipamente, cabluri netrase... Am 4 operatori (cei mai "mari" si mai "seriosi") la mine in bloc. In acest moment, astept sa vad daca se are in vedere varianta Eurosport HD pe Dolce Satelit. Ar fi un motiv sa raman.
PS: Colegul nostru de forum (avumit) s-a luptat ceva vreme cu RTC pentru introducere de noi canale, cine stie acum...poate nu va mai fi nevoie de petitii.

  Mie mi-a placut la nebunie...................ce dracu nici cand sunt canale , nici cand nu sunt,  nu  suntem multumiti.........canalele respective sunt codate si nu te uiti la ele si gata, nici eu nu ma uit la goodspell(habar nu am cum se cheama) sau trinitas , tu nu platesti x-urile, platesti restul de canale din pachetul respectiv........hai si cu hd-urile la mai mare :coolspeak:  :thumbup: !!!!!!

#15329
cvag3

cvag3

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 410
  • Înscris: 20.05.2009
noaptea

#15330
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,133
  • Înscris: 25.02.2007

 catalinux1, on 13th July 2011, 11:09, said:

scrie si ce posturi ai? vei avea o surpriza!
Ca va vad p-aici ca va lipsesc posturi tv.
M-am uitat, nu la toate exhaustiv ci asa, dupa ce posturi mai urmaresc. Nu vad Euronews in grila Variat de pe hartia mea.
Najpa surpriza :(

#15331
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,555
  • Înscris: 01.12.2001

 lori_2001, on 22nd July 2011, 11:08, said:

Eu nu regasesc TV1000, ma mai uitam la un film, uneori.
TV1000 e in Dolce Maxim

#15332
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009

 eucaliptulnegru, on 22nd July 2011, 14:26, said:

Mie mi-a placut la nebunie...................ce dracu nici cand sunt canale , nici cand nu sunt,  nu  suntem multumiti.........canalele respective sunt codate si nu te uiti la ele si gata, nici eu nu ma uit la goodspell(habar nu am cum se cheama) sau trinitas , tu nu platesti x-urile, platesti restul de canale din pachetul respectiv........hai si cu hd-urile la mai mare :coolspeak:  :thumbup: !!!!!!
De ce le era teama nu au scapat. Romanul vrea canale gratis. 2.9 E... si ceva pachete suplimentare de pana la 30 lei cu tva. Din pacate "mocareala" Dulcetii RTC s-a cam terminat. Iar peste vreo 3-4 ani tarifele vor fi duble. Pastrati aceasta postare sa vedeti daca am sau nu dreptate. Motivul Dolce a ramas in competitie numai cu RDS. Focus Sat e gestionat prost, dupa mine. Deci monopol. Apoi retelele de cablu vor fi in avantaj, iar introducerea terestra a catorva canale va scadea numarul de abonati.

PS: Colegul nostru de forum (avumit) s-a luptat ceva vreme cu RTC pentru introducere de noi canale, cine stie acum...poate nu va mai fi nevoie de petitii.
Sa sti ca tin in general parere de cererile noastre. Doar ca aici trebuie putin tact, explicatii, rabdare, timp etc. De ex. vreau RaiUno ca acolo in fiecare duminica il vad pe Papa Benedict... Nu va tine. Inca mai suspectez ca Viasaturile au fost blocate pe Dolce ,din cauza gratuitatii Discovery. Sunt contracte pe care noi ,de aici, fara a le vedea, doar speculam. Cei drept preturile sunt medii, adica, undeva la 60 lei totul fara HBO.
Apropo... sa vedeti circ mare, cand vor pusca unul dupa altul receptoarele cumparate de 3-4 ani.... Chirie sau altul nou.

Eurosporturile in HD vor fi pe satelit, a fost o scapare pe Facebook... Dar mai la toamna... se deducea din postarea de acolo a angajatilor.  Si acolo suspectez ca va fi un al doilea pachet HD (daca va fi). Citisem undeva ca Eurosportul varianta HD e cam scump... Iar la un pret de 2 E, pt 2 canale, nu pupa mai mult de 5000 de abonati...

PS. Sa vedeti ce scandal este si ce se oftica lumea, ca GSP nu e in primul pachet... Alt scandal! Ca aia isi fac reclama, ca e gratuit... Pfai... ce o sa fie, cu toate ca nu mai da nimic, postul respectiv.

Edited by avumit, 22 July 2011 - 23:15.


#15333
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Am acum  abonament: star 4.90Eur plus dream8.40 Eur    total 13.30 Eur ,am primit scrisoarea unde ma anunta ca  incepand din 5 august 2011       pachetul meu se va numi Dolce Maxim la pretul de 11 Eur cu Tva   .  Pachetul Hbo Maxpack il aveam inclus in dream, acum sa inteleg ca trebuie sa mai platesc inca 4.8 Eur cu Tva ca sa vizionez pachetul Maxpack?

#15334
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009
Grila completa completa conform My Account: Este si postul de muzica si TV 1000

Attached Files


Edited by avumit, 22 July 2011 - 23:29.


#15335
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

 avumit, on 23rd July 2011, 00:29, said:

Grila completa completa conform My Account: Este si postul de muzica si TV 1000
Ce  ma amuza este canalul Mezzo tv care la Digi satelit   este in pachetul de baza care costa 240 000 lei iar la Dolce este bagat in pachetul Maxim care costa 11 Eur .Pai ce canalul Mezzo este un canal premium sa-l bagi in pachetul cel mai scump? ca sa nu mai zic de smecheria cu postul Gsp tv care este difuzat  gratuit  si trebuia sa fie bagat in pachetul Variat dar ei smechereste il introduc in pachetul Extra unde mai dai ceva bani in plus. :thumbdown:

Edited by ramiz, 22 July 2011 - 23:44.


#15336
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 31.08.2007
Ce bine ca se scumpeste. Pot sa reziliez!!!  :thumbup:

O sa-mi lipseasca ceasul de sun televizor :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate