Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Orange DTH România - Topic General.

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
31133 replies to this topic

#10693
eugenplesa

eugenplesa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 22.06.2008
Cred ca este pe DIGI cablu daca ar fi sa ne luam dupa clipul de mai jos:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/f7gXTiSdry0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Test card si logo a fost pe DIGI cablu

Edited by eugenplesa, 16 November 2009 - 20:36.


#10694
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

 oldcalin, on 16th November 2009, 20:29, said:

Nu am observat sa fie nici la RDS, cel putin nu la mine. Ma intreb cum se simt prezentatorii si realizatorii de emisiuni de la Vox in acest moment stiind ca practic nu-i vede nimeni.
Pentru inceput, un usor antrenament fara public.  :D

#10695
adrianu69

adrianu69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 19.03.2006

 avumit, on 16th November 2009, 20:12, said:

Este ora 8 iar eu  nu am vazut picior de Vox News.

ma mira faptul ca va starneste atata interes introducerea unui
canal de stiri care va fi un antena 3 negat sau un beee1 tv care
o sa pupe in cur un viching..
pe mine ma bucura daca introduceau macar un canal documentar.. ca
si asa bate vantul la dolce la acest punct de vedere.. sa nu mai zic
ca au scos pachetul tematic ce e cu adevarat de interes care era gratuit
la incheiarea unui contract..
urata (ca sa nu zic de kkt) campanie a rtc..

Edited by adrianu69, 16 November 2009 - 20:51.


#10696
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008

 oldcalin, on 16th November 2009, 21:29, said:

Nu am observat sa fie nici la RDS, cel putin nu la mine. Ma intreb cum se simt prezentatorii si realizatorii de emisiuni de la Vox in acest moment stiind ca practic nu-i vede nimeni.

nu au nici un site macar.. -_- .bleah.... <_<

Edited by scorpyo, 16 November 2009 - 21:15.


#10697
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Cand am vazut plicul pe ecran am crezut ca e mesajul care anunta introducerea VOX NEWS. De unde, era cu totul altceva.
Deocamdata in grila nu s-a produs nici o modificare.

#10698
eugenplesa

eugenplesa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 22.06.2008

 scorpyo, on 16th November 2009, 21:15, said:

nu au nici un site macar.. -_- .bleah.... <_<
voxnews.ro este un domeniu rezervat...probabil de ei.

#10699
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,007
  • Înscris: 27.02.2006
daca or sa va bage pvtv, canal de documentare pe teme de pescuit si vanatoare, un fel de chasse & peche in varianta mai central sau est europeana, atunci ce veti spune?

Edited by Iaro, 16 November 2009 - 22:06.


#10700
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009

 Iaro, on 16th November 2009, 22:06, said:

daca or sa va bage pvtv, canal de documentare pe teme de pescuit si vanatoare, un fel de chasse & peche in varianta mai central sau est europeana, atunci ce veti spune?
Momentan grila Dolce sseamana mult cu o grila normala de cablu. Au ceva canale de filme, in rest nimic deosebit fata de marii operatori de cablu. Am asteptari mari de la Dolce, nu vb neaparat de HD, ci de vreo 10 canale grele, vreo 5 doc. (se stiu care sunt), canale de muzica (C Music si Mezzo), filme (SCIFI si TV1000). Pot sa aparara si altele in plus, nu ma supar.
Apropo la cei cu Digi a intrat Vox? Sunt interesat cine il apara acum pe Base.

Edited by avumit, 16 November 2009 - 22:41.


#10701
NoptiAlbe

NoptiAlbe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 01.09.2008
Crezi ca veni-va ziua in care vom vedea si noi pe Dolce un program ca Mezzo? La cum stau lucrurile cred ca mai mari sanse are vreun Mynele...

 avumit, on 16th November 2009, 22:40, said:

Momentan grila Dolce sseamana mult cu o grila normala de cablu. Au ceva canale de filme, in rest nimic deosebit fata de marii operatori de cablu. Am asteptari mari de la Dolce, nu vb neaparat de HD, ci de vreo 10 canale grele, vreo 5 doc. (se stiu care sunt), canale de muzica (C Music si Mezzo), filme (SCIFI si TV1000). Pot sa aparara si altele in plus, nu ma supar.
Apropo la cei cu Digi a intrat Vox? Sunt interesat cine il apara acum pe Base.


#10702
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,641
  • Înscris: 14.10.2004
Cine a mai reziliat un contract cu Dolce?
Este adevarat ca dureaza 14 zile sa vina dupa echipamente, mult foarte mult.

Cineva spunea mai sus sa vorbesc frumos cu ei poate revin canalele scoase.
Ce sa fac?
Pai ce am ajuns la mila lor, am si specificat cand am sunat ca nu ma mai intereseaza "oferte personalizate", avem un contract, eu am respectat, ei nu. Sa imi dea ceva, hop inca un contract pe 2 ani, gata nu mai pun botul.
Ma gandesc foarte serios sa termin total cu ei, sa citesc contractele la net sa vad cat trebuie sa platesc pentru reziliere anticipata.

PS Poate par cam patimas, dar de fapt sunt suparat pentru felul in care ma trateaza. si cand ma gandesc ce ii laudam la toata lumea :puke:

Seara buna

#10703
robi22

robi22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 16.04.2008
VOX NEWS este pa TP-ul cu BS..

Am scanat dar apare ca nu trasmite..

#10704
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Mai incearca.

#10705
oldcalin

oldcalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2006

 xymzar, on 16th November 2009, 23:34, said:

Cine a mai reziliat un contract cu Dolce?
Este adevarat ca dureaza 14 zile sa vina dupa echipamente, mult foarte mult.

Cineva spunea mai sus sa vorbesc frumos cu ei poate revin canalele scoase.
Ce sa fac?
Pai ce am ajuns la mila lor, am si specificat cand am sunat ca nu ma mai intereseaza "oferte personalizate", avem un contract, eu am respectat, ei nu. Sa imi dea ceva, hop inca un contract pe 2 ani, gata nu mai pun botul.
Ma gandesc foarte serios sa termin total cu ei, sa citesc contractele la net sa vad cat trebuie sa platesc pentru reziliere anticipata.

PS Poate par cam patimas, dar de fapt sunt suparat pentru felul in care ma trateaza. si cand ma gandesc ce ii laudam la toata lumea :puke:

Seara buna

Eu am cerut rezilierea, tot pe probleme de retentie si prelungiri multianuale (bine ca nu le fac cincinale) de contracte promotionale. Mi-au scris pe MyAccount ca in maxim 2 saptamini voi fi contactat de un reprezentant in vederea rezilierii. Vineri ce urmeaza ar fi 2 sapatamini, pina acum niciun semn.

#10706
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
:lol:
tu astepti iar pe mine ma suna de 2 ori pe zi sa imi propun o "super oferta" de 6 luni gratuite si inca 8 programe (nu inteleg care 8 ca imi lipsesc cinestar-urile si hungarian) pentru prelungire.
Le-am multumit frumos si am ramas sa-i contactez eu cand vreau modificari in grila, prelungirea fiind exclusa...!

#10707
oldcalin

oldcalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2006

 sly_d, on 17th November 2009, 09:08, said:

:lol:
tu astepti iar pe mine ma suna de 2 ori pe zi sa imi propun o "super oferta" de 6 luni gratuite si inca 8 programe (nu inteleg care 8 ca imi lipsesc cinestar-urile si hungarian) pentru prelungire.
Le-am multumit frumos si am ramas sa-i contactez eu cand vreau modificari in grila, prelungirea fiind exclusa...!

Si decizia mea este luata, am exclus orice prelungire. Slabe sanse sa ma mai intorc la Dolce, cel putin nu acum, cine stie, poate peste un an vor avea ei cea mai buna oferta (ma refer la pachete). Am contactat deja un alt furnizor pentru serviciile de voce si internet pentru ca vreau sa renunt si la Clicknet si la Voce (acestea ma costa nu mai putine de 7,8 + 12,5 euro pe luna + TVA)

#10708
theonly1

theonly1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 23.07.2005

 xymzar, on 16th November 2009, 23:34, said:

Cine a mai reziliat un contract cu Dolce?
Este adevarat ca dureaza 14 zile sa vina dupa echipamente, mult foarte mult.

Cineva spunea mai sus sa vorbesc frumos cu ei poate revin canalele scoase.
Ce sa fac?
Pai ce am ajuns la mila lor, am si specificat cand am sunat ca nu ma mai intereseaza "oferte personalizate", avem un contract, eu am respectat, ei nu. Sa imi dea ceva, hop inca un contract pe 2 ani, gata nu mai pun botul.
Ma gandesc foarte serios sa termin total cu ei, sa citesc contractele la net sa vad cat trebuie sa platesc pentru reziliere anticipata.

PS Poate par cam patimas, dar de fapt sunt suparat pentru felul in care ma trateaza. si cand ma gandesc ce ii laudam la toata lumea :puke:

Seara buna
Eu am reziliat pe data de 13 noiembrie si ieri a venit un tip de la o firma de instalari sa ridice echipamentul, deci doar 3 zile a durat. Bineinteles ca a venit neanuntat (fara sa dea vreun telefon in prealabil), desi cand am reziliat mi s-a cerut expres un nr de telefon ptr a fi contactat in vederea ridicarii echipamentului. Nu m-ar fi deranjat atat de tare, daca nu as fi dormit dupa o garda de 24 ore...  :death:

Asa ca, aviz celor care au reziliat si nu li s-a ridicat echipamentul: Mai dati un tel la RTC sau treceti pe la ei pe la sediu si intrebati-i de predarea echipamentelor, ca sunt sanse sa fi venit cineva sa le ridice si sa nu fi gasit pe nimeni acasa (doar n-ati vrea sa sune inainte  :deadtongue: )

#10709
mihaimihai

mihaimihai

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 09.03.2006
Si eu vreau sa reziliez contractul pentru Dolce (ClickNet e gata in 2 saptamini si i-am anuntat ca nu mai vreau reinnoire) dar ma intreb ce sa fac cu al doilea receiver pe care l-am platit in rate. Din cite am inteles nu il poate refolosi nimeni deoarece Romtelecom nu vinde doar cardurile, corect?

#10710
Popybo

Popybo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 31.08.2009

 mihaimihai, on 17th November 2009, 23:44, said:

Si eu vreau sa reziliez contractul pentru Dolce (ClickNet e gata in 2 saptamini si i-am anuntat ca nu mai vreau reinnoire) dar ma intreb ce sa fac cu al doilea receiver pe care l-am platit in rate. Din cite am inteles nu il poate refolosi nimeni deoarece Romtelecom nu vinde doar cardurile, corect?
Incorect ! Poti sa-l vinzi, exista amatori de STB-uri carora le trebuie doar cardul de la Romtelecom, cu conditia ca STB-ul sa nu se afle sub Contract. Este si cazul meu, doar ce mi-am vandut STB-ul numai ca Romtelecom nu activeaza o alta cartela pe el pana nu mi se termina Contractul, asta se intampla in prima decada al lui decembrie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate