Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Anul 2012, inceput de sfarsit?

- - - - -
  • Please log in to reply
479 replies to this topic

#19
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
[ http://www.oldmilltoronto.com/Pics/Fortune%20teller.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Prevad ca aproape toti locuitorii planetei (din aceasta clipa) o sa moara (nu simultan) in urmatorii 100 ani...


[ http://images.fotosearch.com/bigcomps/ISI/ISI107/DIFLI020.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Iar stranepoata mamei Caterpilar spune ca ziua va avea intotdeauna 24 ore sau 1,440 minute sau 86,400 secunde... Stie din cartea de fizica, pagina cu unitatile internationale de masura...

Edited by H725, 15 May 2006 - 12:48.


#20
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Da' profa cati ani are ? :D

#21
dia11m

dia11m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 14.03.2006
Interesante articole...da si in 1999 se zicea ca in 2000 va fi sfarsitul lumii, si in 2000 ca in 2001 :lol: sunt doar preziceri aiurea... oricum o sa murim toti odata si odata..asa ca ce va stresati?  :P

#22
nyx_

nyx_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.05.2006
sfarsitul asta de care fug toti ar putea insemna terminarea unei ere. nu cred in disparitia brusca a speciei umane.  ramane un trib prin africa si tot se perpetueaza specia.

Edited by shumilica, 16 May 2006 - 23:14.


#23
IONELL

IONELL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.04.2006
cred ca asta va fi sfarsitul ....sau nu. e chiar bine spus....populaTIA VA VI DECIMATA DE RAZBOAIE.....SI DE CATEVA INUNDATII.....ASTA SE POATE VEDEA ..un exemplu ar fi razboiul a sua- statele arabe , care este ca o buba plina de puroi. asa mi se pare mie , cel putin.

Edited by shumilica, 16 May 2006 - 23:15.


#24
nyx_

nyx_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.05.2006

View PostIONELL, on May 16 2006, 02:30, said:

.cred ca asta va fi sfarsitul ....sau nu. e chiar bine spus....populaTIA VA VI DECIMATA DE RAZBOAIE.....SI DE CATEVA INUNDATII.....ASTA SE POATE VEDEA ..un exemplu ar fi razboiul a sua- statele arabe , care este ca o buba plina de puroi. asa mi se pare mie , cel putin.


detaliaza mai.

#25
IONELL

IONELL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.04.2006
buba plina de puroi , adica mocneste. si e inevitabil sa nu mai fie atacuri in sua. acum e o perioada cand cared ca se mai antreneaza aia.. sinucigasii. presupun. conflictul nu s-a stins nici pe departe. mai infricosator ca se apropie atentatele de europa de est , mai exact de romania.si sa -nu-mi spuneti ca nu va tataie fundu numai cand va uitati la locurile unde au fost atentate , si va ganditi ca aorican poate fi o bomba la metrou sau intr-o statie. romania a semnat acordu. deci practic suntem pe lista teroristilor.. si referitor la sfarsitul lumii. nu ca se apropie dar se vede ca o parte din cele prezise sau prevazute sau cum vreti s-au petrecut . atentate,inundatii..etc. trageti fiecare ce concluzie vreti.cam asta ar fi ideea cu sfarsitul. nu e un sfarsit, gata cineva stinge lumina. se mai decimeaza din popoare ...ca altfel cred ca nu ar mai incapea atatia oameni pe pamantul asta..asta cred ca e  echilibru natural

Edited by shumilica, 16 May 2006 - 23:18.


#26
dia11m

dia11m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 14.03.2006
Imi place cum gandesti...cam asta e si parerea mea  :)

Edited by shumilica, 16 May 2006 - 23:20.


#27
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 20.06.2005
In Romania nu e nevoie sa vina teroristii. Noi romanii suntem de ajuns sa ne-o tragem  :naughty: ! Vezi cazul cu aviara care circula zilele astea! Asa ca nu vad de ce si-ar bate capul cu noi.

#28
IONELL

IONELL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.04.2006
ma intreb daca si aviara asta...n-o fi manuta  dibace unui terorist.....

#29
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005

Quote

ma intreb daca si aviara asta...n-o fi manuta dibace unui terorist.....
@IONELL: Eram la o infernala coada a sucursalei Distrigaz Nord Iasi, asteptam de vre-o juma' de ora sa imi vina randu la ghiseu (unul singur au si ei :death: ) si in fata mea erau niste mosnegei, iesiti de mult la pensie, si la ce concluzie au ajuns acesti intelepti... ca gripa aviara a fost "aruncata" din avion de catre tarile dezolvate ale Europei, pentru ca noi romanii sa importam carne de pui de la ei. Deci sigur nu e mana teroristilor  :w00t:  :rolleyes:

#30
IONELL

IONELL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.04.2006

View Postnasorum, on May 17 2006, 00:06, said:

@IONELL: Eram la o infernala coada a sucursalei Distrigaz Nord Iasi, asteptam de vre-o juma' de ora sa imi vina randu la ghiseu (unul singur au si ei :death: ) si in fata mea erau niste mosnegei, iesiti de mult la pensie, si la ce concluzie au ajuns acesti intelepti... ca gripa aviara a fost "aruncata" din avion de catre tarile dezolvate ale Europei, pentru ca noi romanii sa importam carne de pui de la ei. Deci sigur nu e mana teroristilor  :w00t:  :rolleyes:


gata ..acum ma-am linistit.. credeam ca e ..de la.....  stiau ei ceva batranei aia......  bai sa stii ca asa e :w00t:

#31
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Mah asta e ca aia cu gandacii din Colorado care cica i-au aruncat americanii din avion :D

#32
Dulcinu

Dulcinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.05.2006
" De cand sunt eu nu am vazut asa ceva" - Afirmatia unei doamne intr-un reportaj de pe antena1 in urma unei furtuni puternice (grindina mare).
   Si cum va spuneam....inundatii, furtuni, tornade, secete, gripe (aviare sau nu), boli fatale samd vor fi cateva din ce vom vedea in urmatorii ani. Cand ma uit la stiri numai asta vad: gripa aviara, furtuni, grindina cat nuca samd. Nu credeti ca totusi e ceva anormal? Ca unii zic (si sunt batrani) ca n-au vazut asa ceva de cand "se stiu". Totusi...

#33
zoro2

zoro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.05.2006
BA FRATILOR EU SUNT ALA CU NUCI SI SUNT CEL MAI BUCUROS

Sper ca soarele sa bata si pe la partea Nordica a blocului dupa ce se schimba axa de rotatie a pamantului.
Ca in cazul asta scap de belele si am si eu soare in casa, asa ca sa se ofitice aia de ziceau sa nu tai nucu ca vine nino nino la mine sa-mi traga o amenda doua.
Sau poate il ia dracu de nuc daca bate soarele mai tare pe pamant atunci cand se topesc ghetarii aia de isi fac veacurile pe la poli care o sa fie ecuatori.

Sa stiti voi ca ala-i sfarsitu nucilor mei.

PS: Daca-mi mai ramane ceva timp atunci cand va fi 0 ore ziua ma apuc si de invatat gramatica limbii romane asa ca sa-l bucur pe LoveDemon.

Edited by zoro2, 22 May 2006 - 21:22.


#34
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

View Postmaxy, on May 15 2006, 08:36, said:

Și când te gândești că Mutu face reclamă la ziarul ăsta...
Mai bine zis era:

"Mutu face reclama la ziarul asta..."

:lol:

#35
melani

melani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.05.2006
E de ajuns sa te gandesti ca stirile cu adevarat importante din istoria omenirii intra in 2-3 volume de 1000 de pagini, si o sa incetezi sa mai citesti ziare care apar zilnic.
In plus, ar fi suficienti primii 8 ani de scoala ca sa poti face diferenta dintre fizica si SandraBrown. Iar articolul asta umple paginile si atat.

#36
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Si in data de 10 mai 2375 Borg va asimila populatia terestra facand-o membra a Colectivitatii.

Si Romulanii vor fi fericiti, marmota va face reclama la ciocolata klingoniana.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate