Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 

World Of Warcraft

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
107 răspunsuri în acest subiect

#37
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.577
  • Înscris: 13.04.2004
trimite si mie

#38
GiziMo

GiziMo

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 17.02.2005

George, on Mar 31 2005, 13:27, said:

GiziMo stie :D

<{POST_SNAPBACK}>



eu as trimite la totzi pm's cum sa jucatzi jocul fara sa platitzi dar nu stiu ce zice George??? daca e legal asha cewa..???  :w00t:

ca nu vreu sa am probleme cu super moderatorul  :)

#39
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 17.834
  • Înscris: 26.11.2001
io zic sa va abtineti si sa va lamuriti chestiile astea existentiale pe PM

toata lumea va fi fericita :D

#40
Cobr@

Cobr@

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 25.01.2005
Te superi dk imi dai shi mie un pm GiziMo? Mersi ! :)

#41
creeper

creeper

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 02.05.2005
eu nu stiu cum pot sa joc in retea , nu pe net, cu ceilalti. cine ma poate lamuri?

#42
cubex

cubex

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 03.05.2005
Doamne fereste, habar nu aveti ce vorbiti ,
Am o intrebare, a jucat cineva jocu WoW original? .... nu stiti ce vorbiti daca nu l`ati jucati
eu sunt jucator experimentat de WoW am jucat f mult si am simtit diferenta de la WoW priatat la WoW original ..
apropo cine vrea servere de WoW piratat va dau eu cele mai bune dar o sa aveti lag...mai ales ca cel mai bun server piratat e din Anglia.
deci , in WoW piratat poti sa joci doar sa spui ca ai jucat si sa il testezi , dar are extrem de multe buguri.
Oriunde ar trebui sa gasesti monstrii ingrozitori cu care sa te lupti nu sunt niciodata acolo, te plimbi ca prostu ca nu`i gasesti , adica bosii cei mari nu ii gasesti acolo , esti in orasu elfilor de exemplu, iesi din el si gasesti dinozauri de level 20 si tu nu ai decat level 4-5 ....iara alt bug , uhm... dupa cum stiti jocu se bazeaza pe questuri...care le iei de la quest givers , de foarte multe ori questurile nu merg facute ( si atunci mori de nervi ca nu poti avansa in level facand questurile aproximativ usoare..) , questurile nu merg de exemplu pentru ca tu trebuie sa gasesti un om si el nu e acolo , omu nu exista sau ... trebuie sa culegi ciuperci si alea din nou nu exista nu ai cum sa le culegi .
naibii , dupa ce mi`am batut capul cu varianta asta distrua piratata am fost la un baiat sa joc versiunea originala, nici nu va puteti inchipui, chit ca ai dial up latencyu e super mic, adica connexiunea la server este foarte buna, toate questurile merg, nu exista bug in joc(eh..cu mici exceptii), este super multa lume , pe langa serverele piratate exista omuleti care se plimba pe acolo(controlati de pc...nu sunt jucatori dar nah e mijto), ai mult mai multe arme, diferite culor, diferite puteri . Cand intrii in joc toate vrajile sunt puse automat de joc in bara de jos sa fie mai usor, vrajile care in serverele piratate nu meregau aici merg perfect.
Altceva, cand mori in jocu piratat, devii o fantoma tampita...adica tot personaju tau numai k putin mai transparent, eh , in jocu original cand morii devii un spiriti care pluteste, ceva super mijto .
in jocul piratat ....am sarit intr`o prapastie super mare (exista un fel de lift care puteam sa`l iau dar am zis ca e mai amuzant asa) am sarit si nu am patit nimic, in jocu original daca sari de udneva de sus ...iti ia din viata.. la fel si cu statu sub apa...in ala piratat poti sta o infinitate , in ala original ai un anumit timp .
Alt bug (v`am zis k alea piratate sunt distruse) daca cumva faci greseala sa ataci un animal si nu poti sa`l omori , si o iei la fuga , te urmareste pe tot continentu (credeti`ma ca m`au alergat vreo 5 ursi si 3 pasari pe toata insula elfilor(care e ffff mare) pana am murit io de nervi :)) ) iar in jocul original nu doar ca te lasa in pace , insa daca ei vad ca sunt aproape pe moarte si nu au nici o sansa fug ei si tu trebuie sa ii urmaresti .

Apropo , am vazut ce se vorbea despre PvP, se numeste Player versus Player .e super mijto chestia asta care au bagat`o de curand...daca tu ca personaj esti un nivel mare , si te lupti cu un alt personaj care este de aseamna de nivel mare (insa sa nu fie din "echipa" ta...alianta sau hoarda) si il invingi atunci primesti arumura si arme super puternice care in mod normal nu le`ai primi.
Jocul original este superb, exista raiduri,exista guilduri,nu exista buguri, sa joci doar in placere fara frica de a da de un bug sau sa te deconecteze de pe server,fara buguri tampite ca nu ti se mai misca picioarele si trebuie sa iesi din joc si sa reintri ca sa iti mearga bine din nou.
si un ultim bug de care nu sunt sigur dar mi`a spus un prieten , pe serverele piratate nu poti sa iti faci meserii ...and that sux ..
oricum.... eu va spun LUATI WOW ORIGINAL , ca doar nu e scump , vorba (nu stiu cui) ca pe zi te costa mai  mult pachetu de tigari :D , faceti si voi economii mancati mai putin si va permiteti WoW :)
eu unul mi`l cumpar imediat ce am scapat de teze si am intrat in vacanta :)
Numai bine ....
WoW RULEZ!

#43
Cobr@

Cobr@

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 25.01.2005

cubex, on May 3 2005, 13:03, said:

Doamne fereste, habar nu aveti ce vorbiti ,
Am o intrebare, a jucat cineva jocu WoW original? .... nu stiti ce vorbiti daca nu l`ati jucati
eu sunt jucator experimentat de WoW am jucat f mult si am simtit diferenta de la WoW priatat la WoW original ..
apropo cine vrea servere de WoW piratat va dau eu cele mai bune dar o sa aveti lag...mai ales ca cel mai bun server piratat e din Anglia.
deci , in WoW piratat poti sa joci doar sa spui ca ai jucat si sa il testezi , dar are extrem de multe buguri.
Oriunde ar trebui sa gasesti monstrii ingrozitori cu care sa te lupti nu sunt niciodata acolo, te plimbi ca prostu ca nu`i gasesti , adica bosii cei mari nu ii gasesti acolo , esti in orasu elfilor de exemplu, iesi din el si gasesti dinozauri de level 20 si tu nu ai decat level 4-5 ....iara alt bug , uhm... dupa cum stiti jocu se bazeaza pe questuri...care le iei de la quest givers , de foarte multe ori questurile nu merg facute ( si atunci mori de nervi ca nu poti avansa in level facand questurile aproximativ usoare..) , questurile nu merg de exemplu pentru ca tu trebuie sa gasesti un om si el nu e acolo , omu nu exista sau ... trebuie sa culegi ciuperci si alea din nou nu exista nu ai cum sa le culegi .
naibii , dupa ce mi`am batut capul cu varianta asta distrua piratata am fost la un baiat sa joc versiunea originala, nici nu va puteti inchipui, chit ca ai dial up latencyu e super mic, adica connexiunea la server este foarte buna, toate questurile merg, nu exista bug in joc(eh..cu mici exceptii), este super multa lume , pe langa serverele piratate exista omuleti care se plimba pe acolo(controlati de pc...nu sunt jucatori dar nah e mijto), ai mult mai multe arme, diferite culor, diferite puteri . Cand intrii in joc toate vrajile sunt puse automat de joc in bara de jos sa fie mai usor, vrajile care in serverele piratate nu meregau aici merg perfect.
Altceva, cand mori in jocu piratat, devii o fantoma tampita...adica tot personaju tau numai k putin mai transparent, eh , in jocu original cand morii devii un spiriti care pluteste, ceva super mijto .
in jocul piratat ....am sarit intr`o prapastie super mare (exista un fel de lift care puteam sa`l iau dar am zis ca e mai amuzant asa) am sarit si nu am patit nimic, in jocu original daca sari de udneva de sus ...iti ia din viata.. la fel si cu statu sub apa...in ala piratat poti sta o infinitate , in ala original ai un anumit timp .
Alt bug (v`am zis k alea piratate sunt distruse) daca cumva faci greseala sa ataci un animal si nu poti sa`l omori , si o iei la fuga , te urmareste pe tot continentu (credeti`ma ca m`au alergat vreo 5 ursi si 3 pasari pe toata insula elfilor(care e ffff mare) pana am murit io de nervi :)) ) iar in jocul original nu doar ca te lasa in pace , insa daca ei vad ca sunt aproape pe moarte si nu au nici o sansa fug ei si tu trebuie sa ii urmaresti .

Apropo , am vazut ce se vorbea despre PvP, se numeste Player versus Player .e super mijto chestia asta care au bagat`o de curand...daca tu ca personaj esti un nivel mare , si te lupti cu un alt personaj care este de aseamna de nivel mare (insa sa nu fie din "echipa" ta...alianta sau hoarda) si il invingi atunci primesti arumura si arme super puternice care in mod normal nu le`ai primi.
Jocul original este superb, exista raiduri,exista guilduri,nu exista buguri, sa joci doar in placere fara frica de a da de un bug sau sa te deconecteze de pe server,fara buguri tampite ca nu ti se mai misca picioarele si trebuie sa iesi din joc si sa reintri ca sa iti mearga bine din nou.
si un ultim bug de care nu sunt sigur dar mi`a spus un prieten , pe serverele piratate nu poti sa iti faci meserii ...and that sux ..
oricum.... eu va spun LUATI WOW ORIGINAL , ca doar nu e scump , vorba (nu stiu cui) ca pe zi te costa mai  mult pachetu de tigari :D , faceti si voi economii mancati mai putin si va permiteti WoW :)
eu unul mi`l cumpar imediat ce am scapat de teze si am intrat in vacanta :)
Numai bine ....
WoW RULEZ!

<{POST_SNAPBACK}>







Am intzeles punctul tau de vedere, dar pe unele servere piratete "emulate" su e chiar asa. Bineintzeles k jocul merita jucat original, dar cum romanii nu prea au banii............oricum eu nu am intzeles o chestie p kare ai ziso: aia cum k ai putea juca fara lag pe dial up - CUM SE POATE ASA CEVA???

#44
raznalove

raznalove

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 23.04.2005
pfff cika super grafica :D ...
incerkati lineage 2 :D mi`se pare ca e mult mai misto ;) decat wow :D m-a dezamagit rau de tot blizzard :D ei care erau cu only games :) blizzzard world of warcraft diablo :D au dat-o nasol cu wow :D mai au de lukrat

Editat de raznalove, 03 mai 2005 - 22:42.


#45
cubex

cubex

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 03.05.2005
pentru ca ei au servere care am inteles ca ar putea umple o camera intreaga...asta mi`a zis un prieten , nu stiu sigr cum fac dar au foarte multe servere si o banda foarte mare , totusi , pentru asta platesti atat de mult , pentru a avea Latencyu asigurat mic si pentru ca in fiecare luna vin update`uri noi , mai ales acuma in luna care urmeaza vine patchul 5 in care poti cuceri teritorii si tot felul de locuri speciale cu guildu`(ca un fel de gasca,clan in care fac parte cei mai puternici de obicei) ...poti cuceri acel loc, primesti experinata bani arumura si arme din ce in ce mai peformante :)
e super misto jocul ...eu unul il cumpar cand o sa am timp :D

#46
cubex

cubex

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 03.05.2005
raznalove ce nu`ti place la WoW ? :P , parca am vazut si lineage II la varul meu ca juca in prostie si imi placea, dar acum foarte mult timp parca....poti sa`mi dai si tu detalii despre joc? despre cum e? stiu ca e un mmorpg ....dar cum joci ?pe servere priatate, platite , balblalba stii tu :)
mersi anticipat :D

#47
raznalove

raznalove

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 23.04.2005
pai eu jok pe server :D official ca pe piratate nu imi place :D..
ce sa iti zik :D [ download , baga`te pe server emulat, si vezi ] :P
si wow :D nu nu`m place

#48
nat_bornkiller

nat_bornkiller

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 121
  • Înscris: 02.07.2004
Sunt de acord ca WoW merita jucat mai degraba original decat piratat. Cu legatura mea la internet (Dial-Up) nu pot face mare lucru si ma multumesc cu un server emulat la mine pe computer.  B)

Daca vreti si voi server, e simplu. Trebuie sa va faceti prima data update la client pana la ver. 1.4.0, 1.4.1 sau 1.4.2. Ultima vi-o recomand. De pe site-ul asta puteti:

http://www.webspace-.../wowpatches.htm

Apoi faceti download la server:
http://www.ecko-musi...ddon_v1.4.2.rar

Il instalati, urmati instructiunile, si gata.
Nu se compara oricum cu serverele originale.  ;)

#49
DarkDog

DarkDog

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 446
  • Înscris: 29.11.2004
Intradevar serverele emulate nu se compara cu cele originale( max jucatori online pe emu 200 - pe original 2000, talentele nu prea merg si nici majoritatea skillurilor nu merg ca sa nu mai vorrbim de restu), dar este si o diferenta de 15$/luna intre emu si original. Daca vrei sa joci ceva pe gratis poti sa incerci wow pe un server emulat, este o diferenta de la cer la pamant insa este destul misto si pe emulat.
servere romanesti:
http://gmg.evolva.ro:8080/
http://toxiceu.ath.cx/
si o lista cu alte servere gasiti aici:
http://kronos.wowvau...b182e3b61f28373

#50
duhman

duhman

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 02.07.2005
GiziMo pls man ...imi dai si mie un PM :D *beating eyelashes*  :worthy:

#51
mushroom

mushroom

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 24.12.2005
io zic mai bine sa va duceti pe alt server
io sunt din reteaua vlinx si am ping mic si cu fornix si cu serverul...deci si voua ar trebui sa va mearga bine
pentru cei care nu stiu : in directorul jocului este un fisier realmlist.wtf
il deschideti cu Notepad sau ceva de citit texte si scrieti    "set realmlist m7.sytes.net"
apoi intrati vorbiti pe messenger cu    dinurazvan1 pentru a va face un cont...dak va intreaba de unde stiti de server spuneti ca va trimis      mushroom   (eu)
apoi puteti sa jucati !!!

#52
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 722
  • Înscris: 28.06.2005
eu am probleme cu uploadul la retea!!! Cum as putea sa remediez asta, ca am latency-ul mare.

#53
refree-19

refree-19

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 18.01.2006
[quote name='brandonel' post='426783' date='Nov 27 2004, 14:13']l-a jucat careva pana acum?

are si single player, sau se joaca numa' pe net?

din cate stiam eu, a aparut pe 23 (nov), dar nu l-am vazut nicaieri.

astept impresii...[/quote]
de unde pot sal daunladez sau sal iau??? :D  :) [quote]

Fișiere atașate



#54
refree-19

refree-19

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 18.01.2006
WOW cel mai  tare joc :coolspeak:

Fișiere atașate



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate