Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Sursa Enermax Liberty

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
BMW

BMW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 25.09.2005
Vreau sa-mi cumpar o sursa si m-am hotarat sa iau un Enermax Liberty ELT400AWT de 400W.
Placa mea de baza este MSI 865PE Neo2-LS si are conector ATX de 20 pini, iar sursa are un conector de 24 de pini care se poate adapta la 20.
Problema este ca sursa nu mai are linia de -5V (nici o sursa ATX 2.x nu mai are linia de -5V) si nu stiu daca o sa mearga.
Pe site-ul enermax am gasit un raspuns cum ca linia de -5V era folosita doar de placile ISA si ca acum e inutila, dar din ce am mai cautat exista o placa de baza MSI care totusi foloseste linia de -5V pt placa audio integrata.
Stie cineva daca o sa mearga si fara linia de -5V?

#2
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
Intrebarea e daca ai tu o asemenea mufa de alimentare pe placa de baza...si ma indoiesc sa ai asa ceva....
  Iar un Enermax Liberty merita toti banii...eu sunt foarte multumita de sursa asta....

#3
Dexter Dude

Dexter Dude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 22.05.2005
Am si eu o sursa din asta ATX 2.X (nu enermax) si fol o placa de baza Soltek KT333(deci cam veche) .Placa functioneaza perfect si fara linia de -5V , singura kestie e in BIOS unde pe -5V imi indica o valoare aberanta, in rest functioneaza mai mult decat OK . Asa ca o poti cumpara linistit .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate