Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...

VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?
 Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis
 Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 

SCRABBLE pe internet

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.066
  • Înscris: 02.06.2002
Pentru cei interesati de acest joc al mintii si vocabularului, exista siteul www.isc.ro de unde puteti descarca jocul gratis si puteti juca in limbile : romana,, franceza, engleza americana si engleza britanica si o combinatie din toate cele de mai sus. Dictionarul roman este cel acreditat de Federatia Romana de Scrabble si de obicei incepatorii sunt ajutati de cineva din federatie in ceea ce priveste comenzile de baza.
                Exista un punctaj si pe langa asta exista si invitatii in cazul in care sunteti destul de buni la diverse concursuri din Romania si nu numai. Si pentru incepatori exista sanse mari de lansare, cu punctaj provizoriu si eventual se pot juca si jocuri "unrated" pt. incalzire.
                Pentru mai multe detalii, intrati pe site. Eu chiar va sfatuiesc sa jucati cateva jocuri, pt. ca va va captiva cu siguranta... daca nu doriti sa jucati, puteti asista la meciuri intre "greii" jocului de scrabble si pot sa spun ca am asistat si eu la meciuri de infarct :drac:
                Oricum este o experienta interesanta pe care va sfatuiesc sa nu o ratati.

#2
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.563
  • Înscris: 24.07.2002
Am intrat sa ma joc.Prima data am intrat din greseala la varianta in limba Engleza.Am facut cateva cuvinte si am iesit.Am cautat ce am cautat si am dat si de limba romana.

In partea romana nu prea erau doritori sa joace si a trebuit sa astept ceva vreme ca sa pot prinde si eu un loc cam 10 minute.Asta era pe la ora 11 dimineata.Poate la ora aia nu e asa multa lume.

Am intrat in final si am apucat sa joc cu o persoana care mi-a explicat acolo in Chat despre ce e vorba si mai cateva lucururi pe acolo.O chestie care ma enerveaza era dictionarul de acolo care e cam prost si nu gandeste deloc ( ar trebui sa gandeasca ) si imi tot respinge anumite cuvinte ca de exemplu : TEN , cica nu exista ... da ce sa ii spui e doar un calculator.

E frumos jocul , dar trebuie sa ai si timp ca sa joci asa joc , deoarece este cate unul care sta nu stiu cate minute sa faca un cuvant si te enervezi , mai ales dupa ce stai nu stiu cat timp sa astepti un oponent.

Apropo daca faci ceva puncte poti sa ajungi la un campionat de Scrabble ceva ? Ca pe mine m-ar interesa daca este si asa ceva in varinata reala ... :)

Merita Jucat !

#3
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.066
  • Înscris: 02.06.2002
Campionat de scrabble exista...sunt meciuri foarte multe peste tot in tara...pt detalii despre campionat vezi www.scrabble.ro
ten exista si in dictionarul lor, nu stiu de ce ti-a respins cuvantul... posibil unde ai mai alipit la unul care nu exista...
oricum, sunt de acord, merita jucat si poate deveni usor chiar o pasiune pt. multi.
Este destul de greu sa prinzi multi in acelasi timp online, dar se merita...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate