Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Dubla : Steaua -Midllesbrough

- - - - -
  • Please log in to reply
503 replies to this topic

#37
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
Cata infantilitate pe topicu asta...

Sunt stelist si am fost la toate meciurile pana acum, voi merge si la finala daca va fi cazul, dar raman cu picioarele pe pamant:
- Steaua daca face egal sau ia bataie doar cu 1-2 in retur e excelent. Nu putem spera la victorie fara nici un atacant in teren, cu o echipa care abagat 4 goluri in sferturi. Nu in fiecare meci echipa adversa ramane in 10 si li se ia aerul.
- Sper ca Dinamo, Rapid si orice alta echipa romaneasca sa ajunga cat mai departe in cupele europene de la anul, ca peste 3-4 ani un meci de Liga Campionilor sau un sfert de finala in UEFA sa nu mai fie primit ca Mos Craciun in Romania. SI asta nu se face cu doar 1 echipa...

Hai Steaua!

#38
patrician

patrician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 19.10.2005

View PostCAlex, on Apr 24 2006, 20:59, said:

Cata infantilitate pe topicu asta...
Bine ca esti tu destept.

Infantilitatea asta se numeste pasiune.

Haide Steaua joi! Vom fi trup si suflet langa tine!

#39
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
As vrea din tot sufletul sa se califice dar nu cred ca se va intampla asta.
Degeaba spuneti voi de 5-0 ca nu se va intampla asta. Cei de la Boro sigur vor marca iar 2-1 este un rezultat f. optimist.

#40
patrician

patrician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 19.10.2005
Vesti bune , domnilor ... Victoras Iacob va lupta pentru noi joi.

Cineva zicea ca nu avem oameni de gol ... ei bine THINK AGAIN...  Iacob va juca!

Acum stiu sigur ca-i ingropam .. DEFINITIV

Edited by patrician, 25 April 2006 - 08:44.


#41
Iubirižć

Iubirižć

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006
Aşteptaţi copiii mei, nu vă grăbiţi in concluzii..

#42
axel_1

axel_1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 16.12.2005

View PostCAlex, on Apr 24 2006, 20:59, said:

Nu putem spera la victorie fara nici un atacant in teren, cu o echipa care abagat 4 goluri in sferturi.

de ce li se tot pare unora ca tipii astia ar reprezenta o super echipa pe teren propriu ?
cred ca e o idee putin artificiala si cu siguranta avem mai multe meciuri bune in deplasare decat au ei acasa http://www.xs4all.nl.../match2006.html

#43
adryyan

adryyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 17.03.2006
egal 0-0 sau 1-1 se califica Steaua

#44
KraveN

KraveN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 10.03.2006

View Postpatrician, on Apr 25 2006, 08:48, said:

Vesti bune , domnilor ... Victoras Iacob va lupta pentru noi joi.

Cineva zicea ca nu avem oameni de gol ... ei bine THINK AGAIN...  Iacob va juca!

Acum stiu sigur ca-i ingropam .. DEFINITIV
Ca sa stii si tu , ca dupa reply-urile care le dai aici , stii ceva fotbal . Un jucator care a avut fractura de clavicula crezi ca se va lupta cu aparatorii echipei adverse cum s-a luptat inainte (ma refer la duelurile aeriene si nu numai), deci sa fim seriosi , eu zic ca va sta retras si oricum Olaroiu pana acum sa dovedit a fi un antrenor care gandeste jocul si nu cred ca il va arunca pe Iacob in teren de la inceputul partidei.
Steaua are nevoie de o sclipire a unui jucator , cum a avut Dica in tur , ATAT , si nu va mai apucati sa spune scoruri exagerate cum ar fi 7-0 sau alte chestii , ca nu au rost aici , ca toata lumea stie ca nu va fi asa ceva . Ca nu joaca o echipa de divizia A cu o echipa de divizia C.
Eu unu sper la un egal sau macar vorba oamenilor de pe aici, un 2-1, chiar daca nu sunt Stelist sper sa bata si sa se califice in finala ;)

#45
patrician

patrician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 19.10.2005
Aaaa .. dam 3 - 0 fara greata.

#46
c_cris85

c_cris85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.05.2005
Eu nu inteleg o chestie oameni buni...tot citesc pe forumuri, prin ziare parerile pesimiste ale unor indivizi si nu inteleg...Jucam cu Barca si nu stiu eu?? Cine e BORO??? Unii care au batut pe Basel cu 4-1? Cine e Basel?? Unii se uita la bugetul echipelor, vad acolo nush cate milioane de euro si se trezesc sa spuna "da nene, asta e o echipa mare..." Nu banii joaca fotbal!! Daca inscriam golu din tur din penalty furat, si aia fusesera tot meciu' calare pe noi, aveam motive sa fiu pesimist. Dar am bagat gol, am ratat in draci si aia au jucat mai slab decat Farul Constanta. AOLEO INTRA VIDUKA!! Daca va intrebam acum 2 luni cine e Viduka nu stia nimeni... Pai daca un jucator decide un meci, hai vindem toata echipa, jucam cu tineretu' si il luam pe Ronaldinho! Eu zic ca am toate motivele sa fiu OPTIMIST.Nu sa visez scoruri astronomice, ci sa ma gandesc ca ne vom califica!  Si apropo de atmosfera...nu cred ca se compara sa fii bagat in toate orificiile, injurat de mama ,tata , sora, unchi cu niste suporteri beti care lalaie ceva in engleza...Am rezistat in Giulesti, pe River Side nu o sa fie probleme din punctul asta de vedere... Uitati ce zic si cei de la Gazeta Sporturilor:

"1. Steaua n-a mai pierdut un meci oficial, īn toate competiţiile (Cupa UEFA, Liga Campionilor, Supercupa şi Cupa Romāniei, Divizia A) la o diferenţă de două goluri, de un an şi o lună, mai exact de pe 20 martie 2005, 0-2 cu Villarreal, īn returul "optimilor" de finală ale Cupei UEFA! De atunci, Rădoi şi compania au jucat 56 de īntīlniri


2. Roş-albaştrii n-au suportat nici o īnfrīngere īn deplasare īn actuala ediţie a Cupei UEFA, īn care au disputat 6 meciuri, īnregistrīnd 3 victorii şi 3 egaluri: 3-0 la Oslo, cu Valerenga, 0-0 la Genova, cu Sampdoria, 0-0 la Berlin, cu Hertha, 3-1 la Heerenveen, 3-0 la Sevilla, cu Betis, şi 1-1 īn Giuleşti, cu Rapid


3. Cu Olăroiu antrenor, Steaua n-a primit niciodată mai mult de un gol pe meci. Īn plus, Oli a disputat 14 jocuri oficiale, iar īn 9 dintre ele echipa sa n-a īncasat gol


4. Avīndu-l pe Oli pe bancă, roş-albaştrii au marcat de fiecare dată īn partidele disputate pe teren străin īn Cupa UEFA. Au īnscris de cīte 3 ori la Heerenveen şi Sevilla şi o dată īn Giuleşti, goluri care au contat decisiv īn obţinerea calificărilor


5. Steaua a cīştigat īn 59 de ani de existenţă nu mai puţin de 48 de trofee, dintre care o Cupă a Campionilor (1986), o Supercupă a Europei (1987) şi 22 de titluri naţionale. Īn schimb, īn 130 de ani de istorie, Middlesbrough a cucerit un singur trofeu, Cupa Ligii Angliei (2004)"
P.S.: Fenomenul asta de "SUNTEM ROMANI => SUNTEM MAI SLABI, l-am vazut in toata campania asta din Cupa UEFA! Sustin in continuare ca daca unii de SUS erau FAIR, se juca finala Steaua-Rapid! La fiecare meci vaicareli peste vaicareli, ca vezi mama, ce-o sa ne-o mai furam!!

Edited by c_cris85, 27 April 2006 - 02:04.


#47
patrician

patrician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 19.10.2005
Aseara am avut un vis premonitoriu.
Meciul care ne ducea in FINALA a inceput.
Minutul 5 , defensiva stelista se clatina dupa o lovitura fulgeratoare... Carlos sare aiurea si Steaua primeste un gol care anunta furtuna. 1 - 0 si stadionul spumega, vuietul acopera atmosfera. Temerile noastre patrund in fiecare fibra a corpului.
Urmeaza 20 min de cosmar, centrari arunacte in careu, stelistii baricadati in aparare si atacuri furibunde ale gazdelor .  Se pare ca golul va veni inevitabil... Atintiti in fata micului ecran, stam si privim inmarmuriti... nu se poate, trebuie sa se schmibe ceva.
Pauza... 15 min de liniste ... Repriza a doua.
Atacurile reincep furioase ... Carlos pareaza 3 mingi care vin tot vin spre poarta stelista... Min 50 : Un atacant de la Boro scapa de marcaj si gaseste coltul lung 2 - 0. S-a sfarsit totul.
Linistea se asterne in sufletele noastre si Riverside urla in nestire.
...
...
...
Dar Zeul Fotbalului priveste de sus si zambeste pe sub mustata sura.
Min 89. Romania izbucneste intr-un urlet ingrozitor. Aud o izbitura puternica ca o salva de tun , in jurul meu se sparg geamuri si oamenii tipa in nestire ... vad in sfarsit si reluarea, dupa ce 20 min am tinut ochii inchisi : Dica a gasit o bresa in apararea saxonilor , a driblat portarul si a plasat mingea elegant sub transversala.

SUNTEM IN FINALA.

Nu am fi romani daca nu am trai momentele acestea.

#48
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Hai sa zic si io iar ca ma cam indoiesc ca o sa trecem mai departe. Data trecuta am zis la fel si am batut. Poate batem si azi :D

#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Forzza STEAUA
Middlesbrough 0-1 STEAUA

#50
Hadess

Hadess

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 10.04.2006
Indiferent de rezultat va urma un chef monstruos la Golden Schlitz unde se va consolida prietenia Basescu-Becali :naughty:

#51
patrician

patrician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 19.10.2005
De batut , nu cred ca vom bate .. dar de calificare sunt sigur.
Ceva in fiinta mea stie asta.
Oricum de la anul avem sigur o participanta in CL, indiferent de rezultatul din seara asta.

PS: Argumentele aduse de c cris85 sunt covarsitoare. Bine prezentate. Clar ne vom califica.

Edited by patrician, 27 April 2006 - 09:49.


#52
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
indiferent de rezultat ,steaua trebuie felicitata. dar sunt increzator ca ii vom felicita inca o data dupa castigarea finalei.

#53
Iubirižć

Iubirižć

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006
Nu

#54
patrician

patrician

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 19.10.2005
Iubirita e un dinamovist frustrat. Explicabil de ce tine sa fie Gica Contra.

NORMAL ca ne calificam. Luam si Finala.

BTW, ii rog pe dinamovisti sa nu mai arunce cu noroi in Campioana noastra. Sa se concentreze sa explice blaturile ordinare si mizeriile din Campionat unde se fac de cacao, dupa ce din UEFA au iesit cu coada intre picioare mancand bataie de la toti bulgarii, hunii si tatarii .

Edited by patrician, 27 April 2006 - 11:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate