Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 

Military Watch

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
iovanelm

iovanelm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 15.11.2011
Salut,

am cumparat de curand un smartwatch  (Military Watch) si am o mica "problema" cu afisarea temperaturii.
Ceasul este imperecheat cu un iPhone 13 si de fiecare data cand trebuie sa-si faca update la temperatura (din ora in ora), nu mai afiseaza temperatura (imi spune ca nu este imperecheat). Doar daca intru din nou in aplicatie (daFit) imi reapare temperatura. Nu stiu daca este oproblema doar pe iPhone sau este generala.
Cei care aveti un astfel de ceas, poate ma puteti ajuta.

Multumesc,

Attached Files


Edited by argonaut, 27 March 2024 - 06:23.


#2
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 24.11.2020
Până la urmă, ce brand este?

Și cam cât ai dat pe el?

#3
iovanelm

iovanelm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 15.11.2011
Salut,

Nu știu exact, scrie K27. Am dat pe el 215 lei.

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Scuze ca sunt rea, dar ai cumparat la suprapret un stift.
Eu nu inteleg de ce sa iti cumperi asaceva. Ceasurile bune, smartwatch sunt exclusiv de la firmele mari: Apple, Huawei, Samsung.
Restul sunt porcarii, amagiri.

Asta se cheama K27 sau GK27 si nu are suport de la tovarasi chinezi care il produc.

Uite ce zice cineva in app Store, de aplicatia Da Fit.

Quote

Not always reliable.
I have had the smart watch and this app for several months. While the watch seems to track the data at a pretty accurate rate.
The connection to the App is not the greatest. I keep the app open as suggested and almost always have my phone nearby. But the data often doesn’t go into the app like I will have days that end up showing little to no steps even though my watch showed 10,000+ steps it also is supposed to show the weather on my watch and often that data isn’t available unless I turn the feature in the app off and back on.
Then it appears for a short time and then again no temperature or forecast. The part I don’t get is that the Bluetooth is still connected and working because I do get notifications of texts on the watch when they are received on my iPhone.
Over all okay for the price of the watch since the App is free but if you want to be able to go back and look at your average data over weeks or months and have some of the other features work like expected you might want to consider buying a higher end product.


#5
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014

 iovanelm, pe 26 martie 2024 - 21:49, a scris:

Salut,

am cumparat de curand un smartwatch  (Military Watch) si am o mica "problema" cu afisarea temperaturii.
Ceasul este imperecheat cu un iPhone 13 si de fiecare data cand trebuie sa-si faca update la temperatura (din ora in ora), nu mai afiseaza temperatura (imi spune ca nu este imperecheat). Doar daca intru din nou in aplicatie (daFit) imi reapare temperatura. Nu stiu daca este oproblema doar pe iPhone sau este generala.
Cei care aveti un astfel de ceas, poate ma puteti ajuta.

Multumesc,

Încearcă-l și pe un telefon cu Android. Cred că din cauza iPhone nu-și face refresh-ul. Am avut și eu o chinezărie, conectat tot prin Dafit, dar pe Android. Ceas destul de limitat, dar impecabil a funcționat.

 Adm, pe 27 martie 2024 - 07:16, a scris:

Eu nu inteleg de ce sa iti cumperi asaceva. Ceasurile bune, smartwatch sunt exclusiv de la firmele mari: Apple, Huawei, Samsung.
Restul sunt porcarii, amagiri.

Crede-mă, chinezăriile sunt aspectuoase și cam la fel de "smart" ca și HW-urile.
Dacă cineva vrea un ceas doar pentru funcții de ceas (oră, dată, baterie, etc) și notificări, aceste ceasuri fac față cu succes.

Edited by r3my_cc, 27 March 2024 - 07:32.


#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Crede-ma ca spui asta doar pentru ca NU ai avut un smartwatch bun.

#7
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014

 Adm, pe 27 martie 2024 - 07:32, a scris:

Crede-ma ca spui asta doar pentru ca NU ai avut un smartwatch bun.

🤣🤣🤣
Pe lângă ceasul acela, am avut HW GT2, Xiaomi Mi Watch, Galaxy Watch 4, iar acum am Galaxy Watch 6 Classic LTE 🏆

Edited by r3my_cc, 27 March 2024 - 07:35.


#8
Raz0rblade

Raz0rblade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 18.08.2021
Aplicatia aia DaFit, e facuta sa mearga cu enșpe mii de modele de ceasuri. Iar implementarea la unele dintre ele da chix. Plus ca la iPhone sunt niste restrictii visavis de ce i se permite unei aplicatii sa faca/vada/acceseze, si probabil, de cate ori DaFit isi bagă nasul pe unde nu ar trebui - chinese app behaviour - iPhone inchde procese, iar rezultatul e pierderea conexiunii.
Copilul meu a avut un Xiaomi band 4, o jucarie comparat cu ceasul din thread, dar aplicatia lui -actual se cheama ZEPP - nu a pus probleme, nu a ramas niciodata deconectat - tel era un IPhone 12 pro - si daca pleca fara ceas sau telefon, la propierea lor se reconectau silent, fara probleme. Aplicatia e problema, chinezii fac hardware decent spre bun - astia mai noname - dar aplicatiile lor sunt varza totala...

#9
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.10.2004
military watch la 200 ron, si tu crezi ? pp ca e facut cu aliaje de nave spatiale si are sticla din cuart...

nici macar alea mentionate de adm nu sunt in gama asta... alea sunt jucarii fancy/smartwatch in nici un caz pt military...

vrei ceva serios te uiti la firme vechi in domeniu, casio, garmin, luminox, timex, seiko, suunto...

Edited by smoke, 27 March 2024 - 10:12.


#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

Vizualizare mesajVOC, pe 27 martie 2024 - 06:35, a scris:

Până la urmă, ce brand este?

Și cam cât ai dat pe el?

Pai aia e marca - "Military Watch", ca nu e ceas militar clar :D

La cum arata pare inspirat un pic de Casio.,

Vizualizare mesajr3my_cc, pe 27 martie 2024 - 07:28, a scris:

Crede-mă, chinezăriile sunt aspectuoase și cam la fel de "smart" ca și HW-urile.
Dacă cineva vrea un ceas doar pentru funcții de ceas (oră, dată, baterie, etc) și notificări, aceste ceasuri fac față cu succes.
Pai numai "smart" nu sunt alea care stiu doar ora, data, baterie si notificari :D

Si unele nici cu notificarile nu se descurca.
Nu mai zic de functii false pe ele... Gen - poate lua tensiunea. In realitate iti da valori aleatorii in jurul valorii setate de tine ptr "calibrare" :P

#11
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 22.08.2012
Pai daca ala e ceas militar, un G-Shock ce naiba mai e?  Sau e "militar, dar mai de oras, ashea"?

Serios, i-am luat mamei un "ceas" d-asta cu tensiune, puls, pasi, calorii, bla, bla de vreo 200 de lei, care foloseste aplicatia asta daFit si functioneaza decent de  vreo 3 ani. Deci...

#12
Lee_van_Cleef

Lee_van_Cleef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 22.07.2008

View Postiovanelm, on 27 martie 2024 - 06:53, said:

Salut,

Nu știu exact, scrie K27. Am dat pe el 215 lei.

Direct de la chinezi online il cumparai cu 100 lei transport inclus.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate