Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Samsung Galaxy Watch 7

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014
Apar primele zvonuri:

Citat

Se pare că Samsung va ridica ștacheta în lumea smartwatch-urilor cu noua sa serie Galaxy Watch 7, despre care se zvonește că va include trei variante: Classic, Pro și o versiune inedită cu un ecran pătrat. Această diversificare marchează o premieră pentru companie, sugerând o adaptare strategică la cerințele și preferințele variate ale consumatorilor.
Potrivit surselor apropiate de subiect, una dintre marile surprize ale noii serii ar fi introducerea cipului Exynos W940. Acesta promite o eficiență energetică cu 50% mai mare față de predecesorul său, Exynos W930, folosit în Galaxy Watch 6. În plus, noul cip ar urma să ofere o viteză cu 30% mai mare, reprezentând un avantaj competitiv semnificativ în fața rivalilor precum OnePlus Watch 2, Pixel Watch 2 și Xiaomi Watch 2, care se bazează pe cipul Snapdragon Wear de 4nm produs de Qualcomm.
Sursele indică faptul că Exynos W940 ar putea fi primul cip al Samsung fabricat folosind procesul de 3nm al Samsung Foundry, ceea ce ar explica salturile impresionante în eficiență și viteză. Această inovație tehnologică ar putea consolida poziția Galaxy Watch 7 ca un lider al pieței, oferind utilizatorilor o experiență îmbunătățită, atât în termeni de performanță, cât și de durabilitate a bateriei.

Interesant că va face și Samsung ceas dreptunghiular. Pe mine personal nu mă atrage formatul, dar... fiecare cu gusturile lui.
Plus că vor avea și Classic, dar și Pro, în același an, încă un semn bun.
Cât despre eficiența energetică a noului procesor, rămâne de văzut.

Edited by r3my_cc, 25 March 2024 - 07:32.


#2
Notorious

Notorious

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.11.2003
Eu zic intai sa si bata capul sa aiba un Heart Monitor decent pt ca la ora asta toate device urile Samsung sunt total in balarii cu aceasta facilitate...

#3
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 18.11.2005
Si o baterie mai buna ii trebuie!

#4
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014
Daaaaaa, dacă ar fi ca la 5 Pro, plus eficiența energetică îmbunătățită, datorată noului procesor, ar însemna că ar ține 5-6 zile fără probleme 🏆 - ar fi magnific

Edited by r3my_cc, 25 March 2024 - 11:45.


#5
AIVV

AIVV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 13.02.2011
O baterie de 5 zile ar fi superba, pe GW4 tine o zi jumate, si din cate am inteles la fel si pe GW6, singurul motiv pentru care asteptam sa trec la GW7.

Sper sa vina cu o baterie decenta in primul rand, iar dupa vedem si celelalte lucruri.

#6
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Pe mine la un GW6 clasic ma tine undeva la 2 zile jumatate. Abia astept 7-ele

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Varianta Classic intotdeauna a avut autonomie un pic mai buna, fiindca incape baterie putin mai mare decat in cel "modern".
Anul acesta varianta castigatoare va fi cu siguranta cel dreptunghiular dpdv al autonomiei (forma care apropo nu e noua, fiindca au mai avut in trecut Samsung Galaxy Gear).

Edited by Hider141, 26 March 2024 - 09:43.


#8
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 Notorious, pe 25 martie 2024 - 09:47, a scris:

Eu zic intai sa si bata capul sa aiba un Heart Monitor decent pt ca la ora asta toate device urile Samsung sunt total in balarii cu aceasta facilitate...
Este decent, nu știu ce alte ceasuri ai mai incercat.

#9
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014
Am văzut că la 7 Pro va fi aceeași baterie, ca la 5 Pro. Plus noul procesor, care zic ei că optimizează cu 50 % consumul, ar trebui ca la 7 Pro să țină bateria cam o săptămână, fără probleme.

Edited by r3my_cc, 12 April 2024 - 11:46.


#10
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006

View Postr3my_cc, on 12 aprilie 2024 - 11:45, said:

Am văzut că la 7 Pro va fi aceeași baterie, ca la 5 Pro. Plus noul procesor, care zic ei că optimizează cu 50 % consumul, ar trebui ca la 7 Pro să țină bateria cam o săptămână, fără probleme.
Vrabia Mihai Viteazu.
Am avut numai Samsung de la Gear3 incoace (momentan am 4 in familie) si nu pare ca au avut vreodata in minte sa mareasca autonomia pe mai mult de 3 zile.

#11
emilcioran99

emilcioran99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 07.06.2012
Prezentarea oficiala:
Samsung's Next Unpacked Event Will Take Place July 10 in Paris

Se pare ca vor fi 4 modele: Watch 7, Watch 7 Classic si alte doua modele noi: Watch FE si Watch 7 Ultra.
Acesta din urma va avea si cea mai mare baterie din toate 3: 578mAh.

Samsung Galaxy Watch Ultra is coming

Edited by emilcioran99, Yesterday, 10:08.


#12
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014
Probabil că modelul Ultra va fi un competitor pentru modelele Ultra de la AW și HW

#13
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 11.07.2006
Eu inca astept un model ca si frontier,era super ca design si rezistenta outdoor,dar se pare ca mai am de asteptat mult si bine.

#14
Bebestrumf9

Bebestrumf9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 28.11.2022
Este oare atat de greu sa faca un ceas care sa arate cat de cat normal si nu ca o jucarie?
Au scos acum niste ani Frontier si era ok.
Apoi, gata.Ceasuri de jucarie.

 Phonyx, on 26 aprilie 2024 - 20:09, said:

Eu inca astept un model ca si frontier,era super ca design si rezistenta outdoor,dar se pare ca mai am de asteptat mult si bine.

Asa am asteptat si eu si pana la urma am trecut pe Ultimate de la Huawei.
Aia chiar stiu sa faca un design frumos.

#15
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 12.02.2014

 Bebestrumf9, pe 27 aprilie 2024 - 08:19, a scris:

Este oare atat de greu sa faca un ceas care sa arate cat de cat normal si nu ca o jucarie?
Au scos acum niste ani Frontier si era ok.
Apoi, gata.Ceasuri de jucarie.



Asa am asteptat si eu si pana la urma am trecut pe Ultimate de la Huawei.
Aia chiar stiu sa faca un design frumos.

GW6 Classic chiar arată foarte bine, i-am pus și o brățară adevărată, arată destul de similar cu ceasul meu clasic 👍

Probabil că GW Ultra va fi și mai "adevărat", ca aspect.
Uite la AW: toate arată ca din pungile de pufuleți, dar AW Ultra e deja altceva, la aspect

Attached Files


Edited by r3my_cc, Today, 11:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate