Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Imposibilitate creare cont Facebook

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Buna seara, sa nu va suparati daca am postat unde nu trebuie. Incerc sa imi fac cont pe Facebook dar mereu primesc aceasta cerere, apoi dupa 24 ore imi blocheaza contul, sunt pe wifi, folosit de mai multe persoane, windows 10, google chrome, multumesc. Am atasat poza sa vedeti ce imi apare.

Attached Files



#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Ai mai folosit cont cu acelasi nume ? Incearca alt nume.

Edited by andreic, 25 March 2024 - 01:57.


#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,823
  • Înscris: 30.08.2006
Ai depus o contestatie si trebuie sa astepti mai intai raspunsul.

#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,823
  • Înscris: 30.08.2006
Daca vrei sa-ti stergi complet identitatea pe facebook, trebuie sa-ti stergi aplicatia si browserele instalate. Altfel raman cookie-urile dar facebook te poate identifica si dupa  un id primit la activarea contului actual inchis. Posibil ca aplicatia sa nu se dezinstaleze complet sau sa aibe acces si la contul de google. Au o multime de posibilitati sa te identifice. Cred ca cel mai bine e sa folosesti un alt telefon pentru activarea sigura a unui nou cont. Totusi, in momentul cand ii vei da permisiuni de acces pe acelasi telefon, te poate recunoaste din nou. Nu e ceva nou ca o aplicatie sa genereze un id personal pe baza de hardware. La fel functioneaza si licenta de Windows sau office. Pe telefonul tau, licenta Facebook de a creea un cont a fost dezactivata. Poate se rezolva si iti reactiveaza dreptul de a crea conturi noi.

Edited by Leo2006, 25 March 2024 - 07:30.


#5
ocean

ocean

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 05.03.2024

View Postandreic, on 25 martie 2024 - 01:56, said:

Ai mai folosit cont cu acelasi nume ? Incearca alt nume.
Cand ii va verifica facebook identitatea, in viitor, contul va sfarsi la fel.

#6
98521457

98521457

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 25.11.2023

View PostLeo2006, on 25 martie 2024 - 06:59, said:

Ai depus o contestatie si trebuie sa astepti mai intai raspunsul.

Am vrut sa fac unei vecine (care in sfarsit are smartphone) un cont de fb. Greu, foarte greu, cu nu stiu cate verificari, ajung sa imi ceara poza. Inca nu era creat contul! Pun poza si zic "gata". Da de unde! Apare mesajul "Ai depus o contestatie." Si invitatia sa revin dupa rezolvare. Ce contestatie cand contul nici nu era creat? Eu am abandonat si am trimis-o la altii.

#7
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 21.10.2009
Schimba-ti IP-ul, apoi instaleaza Mozilla Firefox ( daca il ai deja instalat, sterge toate cookieurile si datele legate de facebook) si activeaza protectia la fingerprinting.
100% o sa-ti mearga.
Sper ca nu e nevoie sa mai mentionez ca nu trebuie sa folosesti o adresa de mail pe care ai folosit-o anterior.

#8
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016

View Postandreic, on 25 martie 2024 - 01:56, said:

Ai mai folosit cont cu acelasi nume ? Incearca alt nume.
Buna, nu, am incercat si cu alt nume si tot asa patesc.

View PostLeo2006, on 25 martie 2024 - 07:18, said:

Daca vrei sa-ti stergi complet identitatea pe facebook, trebuie sa-ti stergi aplicatia si browserele instalate. Altfel raman cookie-urile dar facebook te poate identifica si dupa  un id primit la activarea contului actual inchis. Posibil ca aplicatia sa nu se dezinstaleze complet sau sa aibe acces si la contul de google. Au o multime de posibilitati sa te identifice. Cred ca cel mai bine e sa folosesti un alt telefon pentru activarea sigura a unui nou cont. Totusi, in momentul cand ii vei da permisiuni de acces pe acelasi telefon, te poate recunoaste din nou. Nu e ceva nou ca o aplicatie sa genereze un id personal pe baza de hardware. La fel functioneaza si licenta de Windows sau office. Pe telefonul tau, licenta Facebook de a creea un cont a fost dezactivata. Poate se rezolva si iti reactiveaza dreptul de a crea conturi noi.
Buna, nu de pe telefon incerc, ci de pe calculator de pe browser, google chrome, ce solutie imi recomanzi sa pot creea contul de pe calculator? Multumesc mult

View Post98521457, on 25 martie 2024 - 08:54, said:

Am vrut sa fac unei vecine (care in sfarsit are smartphone) un cont de fb. Greu, foarte greu, cu nu stiu cate verificari, ajung sa imi ceara poza. Inca nu era creat contul! Pun poza si zic "gata". Da de unde! Apare mesajul "Ai depus o contestatie." Si invitatia sa revin dupa rezolvare. Ce contestatie cand contul nici nu era creat? Eu am abandonat si am trimis-o la altii.
Asa, ceva de genul si la mine patesc, oare de ce si ce este de facut in aceasta situatie pentru a reusi in final sa creez contul? Stima

View Postlex2010, on 25 martie 2024 - 09:33, said:

Schimba-ti IP-ul, apoi instaleaza Mozilla Firefox ( daca il ai deja instalat, sterge toate cookieurile si datele legate de facebook) si activeaza protectia la fingerprinting.
100% o sa-ti mearga.
Sper ca nu e nevoie sa mai mentionez ca nu trebuie sa folosesti o adresa de mail pe care ai folosit-o anterior.
Buna, multumesc. Am sa incerc si asa. Ceva program de schimbat IP si cum activez protectia fingerprinting? Am sa fac alta adresa, desi vad ca accepta doar gmail si yahoo, acest domn facebook. Multumesc mult

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate