Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Cost ciudat cursa trotineta Bolt

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,953
  • Înscris: 15.04.2019
Am incalecat azi pe o trotineta de-a lor si am folosit-o 4 minute. Just for fun. Am parcat-o - zic eu - corespunzator, fara sa blochez nimic, am facut poza. Pentru asta figurez acum, in aplicatia lor, cu o cursa de 3.47 lei. In schimb in aplicatia de banking imi apare o tranzactie catre ei - in asteptare -  de 30 lei. Imi vor vira diferenta inapoi sau a fost ultima cursa pe care o mai fac cu chestiile alea?

#2
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 22.09.2007
Primești banii înapoi.

#3
GVBRIEL

GVBRIEL

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.09.2020
Primesti banii inapoi - probabil a fost prima ta plata catre ei si a functionat ca atunci cand iti adaugi o metoda de plata (card) pe aplicatiile unor servicii; pentru a valida datele, se efectueaza automat o tranzactie care de cele mai multe ori este de 0 RON. Alteori, poate fi 1 RON sau 30 in cazul tau. Dar indiferent de suma, banii respectivi vor fi restituiti.

#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,300
  • Înscris: 13.01.2011
De ce există astfel de erori?

#5
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,828
  • Înscris: 30.08.2006
Nu se da diferenta inapoi. Probabil te-au incasat cu 30 lei plus inca 3.47 lei. Cei 30 lei vor fi returnati. Daca nu, mergi la banca si faci refuz la plata.

#6
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,953
  • Înscris: 15.04.2019
M-am gandit la procedura de validare. Doar ca in trecut le-am mai platit serviciile - si masina, si trotineta - din aplicatie, cu acelasi card. Mai astept.
@Leo: Nu apare nici o tranzactie cu 3.47. Nu stau la coada pentru 30 lei, sa-i ia naiba.
@Slai: Nu cred ca-s prea multi care n-au macar 30 "pe card". Si de ce 30? Destule curse - cu masina - sunt mai scumpe de atat.

Edited by __Dan__, 21 March 2024 - 07:17.


#7
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 25.01.2007
Nu e eroare, se asigura ca ai ceva bani pe card de unde sa platesti cursa. Probabil sunt destui care iau trotineta si ei au 2 lei pe card. La finalul cursei, cand bolt calculeaza costul si vrea sa traga banii de pe card, tzeapa, vorba aia, de unde nu e, nici bolt, nici dumnezeu nu cere.

#8
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,716
  • Înscris: 21.06.2016
Se blochează banii pe card ca sa fie siguri ca plătești. Așa e și la benzină când plătești înainte.

Edited by vrajitoruldinoz, 21 March 2024 - 08:41.


#9
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,828
  • Înscris: 30.08.2006
Nu i s-a incasat contravaloarea inchirierii si nu a mai patit asa sa i se blocheze suma inainte. Are doar o tranzactie de 30 lei blocata.

View Post__Dan__, on 21 martie 2024 - 07:12, said:

M-am gandit la procedura de validare. Doar ca in trecut le-am mai platit serviciile - si masina, si trotineta - din aplicatie, cu acelasi card. Mai astept.
@Leo: Nu apare nici o tranzactie cu 3.47. Nu stau la coada pentru 30 lei, sa-i ia naiba.

Edited by Leo2006, 21 March 2024 - 09:45.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate