Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Whatsapp nu afișează numele pe grupuri

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013
Salut. De azi telefonul Samsung a54 pe care l am a început să facă schema asta dubioasă pe whatsapp. Până acum a fost ok, dar de azi nu mai arată pe grupuri ca Până acum numele participanților,  ci doar numărul de telefon plus numele persoanelor pe care le am deja salvate in telefon,  deci nu pare problemă de sincronizare a contactelor,  că pe alea le arată, dar nu mai arată la cei netrecuti in agendă.  Am încercat și sincronizare contacte, am intrat in setări și i am dat aplicației toate permisiunile, am sters și reinstalat aplicația,  restart telefon, deci nu știu ce să mai fac, iar pe net n am găsit alte soluții.

#2
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,006
  • Înscris: 02.08.2021
Ține lung apăsat pe apăsat pe aplicația de Whatsapp.
Dai pe i
App Permision
Și dă-i permisiune la contacte.

#3
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013

 Valy_User, pe 18 martie 2024 - 20:32, a scris:

Ține lung apăsat pe apăsat pe aplicația de Whatsapp.
Dai pe i
App Permision
Și dă-i permisiune la contacte.
Le are pe toate, azi dupa ce mi a făcut figuri am intrat și i am dat la tot, singura permisiune nedata este la nearby diveces,in rest i am dat la tot

#4
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013
Se pare ca aplicatia WhatsUpp este sabotata special de persoane din interior....Posted image Posted image Posted image

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Așa e normal. Daca nu le ai in agenda nu îți arată decât numărul de telefon. Doar daca acea persoana scrie ceva pe grup îți e afișat ~si ce și-a setat ea ca nume. Poate sa scrie chiar ~vyorel că așa a vrut o persoana sa scrie la nu ele ei cu toate că o cheamă Viorica ;)

#6
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013

 vyorelboy, pe 18 martie 2024 - 20:24, a scris:

Salut. De azi telefonul Samsung a54 pe care l am a început să facă schema asta dubioasă pe whatsapp. Până acum a fost ok, dar de azi nu mai arată pe grupuri ca Până acum numele participanților,  ci doar numărul de telefon plus numele persoanelor pe care le am deja salvate in telefon,  deci nu pare problemă de sincronizare a contactelor,  că pe alea le arată, dar nu mai arată la cei netrecuti in agendă.  Am încercat și sincronizare contacte, am intrat in setări și i am dat aplicației toate permisiunile, am sters și reinstalat aplicația,  restart telefon, deci nu știu ce să mai fac, iar pe net n am găsit alte soluții.
Prima poză este cum aparea pe.telefonul Realme, a doua este cum apare pe samsung,  in ambele.poze nu am acele persoane la contacte
https://ibb.co/D9h6TT9
https://ibb.co/Bsvp7KV

 dorin_2k, pe 18 martie 2024 - 21:52, a scris:

Așa e normal. Daca nu le ai in agenda nu îți arată decât numărul de telefon. Doar daca acea persoana scrie ceva pe grup îți e afișat ~si ce și-a setat ea ca nume. Poate sa scrie chiar ~vyorel că așa a vrut o persoana sa scrie la nu ele ei cu toate că o cheamă Viorica ;)
Eu zic să mai citești o dată situatia că se pare ca i greu să înțelegi

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Nu înțelegi tu răspunsul meu.
Mai baga o fisa. Ai exact situația explicată de mine.

#8
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,823
  • Înscris: 30.08.2006
In primul post a scris ca a functionat corect pana la un moment dat cand nu a mai afisat decat numele persoanelor din agenda. Nu e vorba de o instalare noua.
Poate fi un bug. Clear date si cache si relogare. Alta varianta nu cred sa existe.

#9
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
confidentialitate.

Ca sa iti afiseze un nume ce nu il stii iti trebuie acordul celuilalt.

Smecheria aia cu ~Viorel in loc de Viorel e ca whatsapp interpola agendele si daca intr-un grup cineva avea acel nume in agenda atunci cel ce avea numele in agenda vedea Viorel si ceilalti ~Viorel (interpolat). Cu ultimele modificari de la UE nu mai e legal asta.

Edited by MooF2010, 19 March 2024 - 10:03.


#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
@Leo
A vrut să scrie ceva și a ieșit altceva
A spus acum că are 2 telefoane.
Pe noul telefon nu ii apare numele la cei ce nu îs in agenda.
E normal așa
Ii va apare ~ și ce nume și-a setat fiecare doar in momentul in care ăla scrie ceva pe grup.
Daca nu scrie nimic pe grup apare doar numărul in lista membrilor
Cum scrie ceva pe grup ii apare în lista și numele setat de ăla.

@Moof
WhatsApp nu interpolează nimic. Afișează doar ce permit aia din grup și doar daca scriu ceva pe grup
Nu ia numele dintr-un grup și îl pune la alții în alte grupuri

Exemplu: cei cu verde ii am în agenda și apar cum i-am setat eu numele
Cei cu albastru nu ii am în agenda dar cel puțin o dată au scris în acel grup
Iar cu ~si ceva
Cei cu roșu nu ii am în agenda și nu au scris niciodată pe acel grup.
Le apare doar numărul de telefon

Priceput?@all?
Attached File  IMG_20240319_101436.jpg   99.72K   17 downloads

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate