Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

A fost Navalnii impotriva lui Putin?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
98521457

98521457

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 25.11.2023
Am avut aseara un moment de uimire, de deruta, cand nepotul meu de 10 ani, l-a intrebat pe tatal sau (incerc sa-mi amintesc cat mai fidel exprimarea sa):
- Mai tati, daca Navalnii nu voia sa castige Putin alegerile, de ce nu a spus oamenilor sa dea voturile la alt candidat?
Oricare altul, am inteles eu in final.
- Ca daca anuleaza voturile (cum stim toti ca a cerut Navalnii) tot Putin are mai multe.
Pustiul are logica, are dreptate.
A fost Navalnii cu adevarat impotriva lui Putin sau a facut un joc? Joc murdar, joc dublu, uite ca nu-mi dau seama. Dar daca un pusti si-a dat seama de asta, nu se poate ca "marele" Navalnii si toata echipa sa sa nu-si fi dat seama.

#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
Navalnii a fost otravit de dragul prieteniei dintre el si Putin.

#3
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
[ https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/adVVdWM_700bwp.webp - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,541
  • Înscris: 16.03.2007
si tacsu n-a stiut sa-i zica ca a existat un mustacios in istorie, nentu joseph, icoana lu putin, care a zis o vorba mare: "it's not who votes that counts, it's who counts the votes"?

vezi sa nu te uimeasca iar cand o sa intrebe "tati, dar navalnii de ce a sustinut anexarea ilegala a crimeei de catre putin? nu era cumva un ultra-nationalist deghizat?" si alte chestii din astea...

Edited by laffin, 18 March 2024 - 08:08.


#5
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
deci  nepotul tau de 10 ani stie politica  mai bine decât  babele  din piata .  e un geniu ! nepotul meu  de 10  ani  ma intrebat  daca  teoria lu Einstein  a fost scrisa de  chat GPT ! iar un alt nepot de 10 ani  al varului meu primar de al 2 lea  la intrebat pe putin , chiar la sunat  sa sti ! cand moare de cancer  ?  au nepoții astia  o grija de politica  astazi  ....eu la 10 ani  eram retard  :)  ma uitam pe sub banca sa vad daca colega mea are chiloti  pe ea  poate ii vad  .....   .

#6
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 02.02.2007
Intrebari naive, care asteapta raspunsuri ,,corecte".
Chiar daca nu mergea nimeni la vot, tot Putin iese presedinte..

#7
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010
Și tu vad ca ai curiozități mai ceva ca unu' de 10 ani.

Nu, Nvalnîi nu ar fi fost soluția la Putin, toți cei care-l pot da jos pe Putin SINT MAI RAI (pentru occident) decit Putin. Soluția la Putin e tot Putin sau cineva ca el (kaghebist dintr-ala care da cu capu-n gura) dar care sa mai fi umblat prin lume sa vadă cit de retardata e Rusia in comparație cu tarile cu care vrea sa se compare. Un Basescu de-al lor, sau un nou Elțin.

Altfel Rusia se sparge, și o sa aveți o "primăvara" ca-n tarile arabe. Rusii-s prosti fudui, rupți in cur dar mîndri ca se teme lumea de ei. Daca le iei sentimentul asta, se dezintegreaza

Edited by hellmarvel, 18 March 2024 - 08:55.


#8
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,596
  • Înscris: 15.06.2007

 foxtian, on 18 martie 2024 - 08:07, said:

deci  nepotul tau de 10 ani stie politica  mai bine decât  babele  din piata .  e un geniu ! nepotul meu  de 10  ani  ma intrebat  daca  teoria lu Einstein  a fost scrisa de  chat GPT ! iar un alt nepot de 10 ani  al varului meu primar de al 2 lea  la intrebat pe putin , chiar la sunat  sa sti ! cand moare de cancer  ?  au nepoții astia  o grija de politica  astazi  ....eu la 10 ani  eram retard  :)  ma uitam pe sub banca sa vad daca colega mea are chiloti  pe ea  poate ii vad  .....   .
si eu eram atent cand doamna invatatoare se apleca...

#9
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,596
  • Înscris: 15.06.2007
Chiar ma gandeam.. oare prostituatele  u ar trebui sa beneficieze de pensie speciala.  Ca  nu pot lucra pana la 65 de ani, da-o dreq.

#10
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,489
  • Înscris: 19.03.2022

Vizualizare mesajtfmercedez, pe 18 martie 2024 - 10:00, a scris:

Chiar ma gandeam.. oare prostituatele  u ar trebui sa beneficieze de pensie speciala.  Ca  nu pot lucra pana la 65 de ani, da-o dreq.
Avea in cap Navalnii ideea asta ?
Eu n-am intele iubirea occidentului pentru Navalnii. Tot rus era.
A inteles occidentul ca Navalnii era de fapt un extraterestru deghizat in om ?

#11
MareleIntelept

MareleIntelept

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 26.07.2023
Conform noii filosofii europene, fiind mort, Navalnii e un rus bun. Fiind un mort anti-Putin, e si mai bun. Sau mai prost? Nu-mi dau seama.

#12
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019

View Posttfmercedez, on 18 martie 2024 - 08:55, said:

si eu eram atent cand doamna invatatoare se apleca...
de mic  erai  dupa femei ! nu ti a dat 4 la purtare ? obraznicule    ,   alții la vârsta  aia  se  gândesc  la navali !

#13
bogdan_o

bogdan_o

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 05.04.2005
Salut

"fiecare votează cu cine vrea şi din urnă iese cine trebuie" - Tudor Musatescu (Titanic Vals)

#14
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,596
  • Înscris: 15.06.2007
Navalni era ok cu anexarea Crimeeii, nu era nici impotriva invaziei in Ucraina, desi cand s-a intamplat invazia el deja era in bulau.
Eh, se confirma ca in Rusia inca e la moda cu detinuti politic.

#15
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
Desigur.

#16
neneafane

neneafane

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 14.08.2023
Eee, Năvalni.
A fost un fel de Năstase de la noi.
În ultima lui călătorie din Germania, domnul Năvalni sa găsit sa joace puțin teatru.
Singur singurel, și-a pus niște "vitriol" în ceai, suficient cât sa nu-l omoare.
De parca KGB-ul de era, nu ii punea 160% din doza sa își fie 100% ca îl omoară.
Crezand ca dacă o face pe semimartirul o sa capete simpatie.
Ce-i drept, au ieșit atunci cam vreo 10k în strada.
Dar cum nenea Putin știe a înăbuși orice izbucnire a obștii, a fost un mare fass.
Revenid în Rusia, după ce nemții sa rugat de el sa rămână, a fost imediat închis cu gândul ca occidentul o sa se tăvălească pe jos pentru eliberarea lui.
Stand în închisoare, sanatara lui deja subrezita de la "ceiut" a decedat din lipsa de tratament special.
Ceva ce se întâmplă în România cu mii de pacienți care nu au bani de tratament special pentru anumite boli.
Deci cam asta sa întâmplat cu domnul Năvalni.
Acuma doamna este mediatizata intens pentru a capata simpatia privitorilor cum prin Năvalni, un fel de mesia,prin care se deschidea o poarta de întrare a democrației în Rusia, a dispărut șansa unica.
Dar ea a început sa se autoconsoleze înainte de a fi Năvalni rece.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate