Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Telefon android cu semnal foarte bun

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
PadreofAll

PadreofAll

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 08.07.2023
Buna ziua.
Intr-o zona cu semnal deficitar, se aude cu intreruperi, am doar 1 liniuta la semnal, ce telefon ar avea semnal foarte bun?
Pe langa voce sa fie ok semnalul si pentru net. Exista ceva cu antena sau sistem de antene incorporate care sa fie ,,waw" din punct de vedere al semnalului ? Vazusem ceva review-uri la gt2 de la realme ca ar fi foarte ok la semnal.
Ma intereseaza android si semnal bun.

#2
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,006
  • Înscris: 02.08.2021
Huawei-urile alea vechi cum are Neacească.
Huawei P smart vechi, Huawei Nova 11, etc

Oricum, orice ai lua să nu fie cu Snapdragon 8 Gen1.

Edited by Valy_User, 17 March 2024 - 18:49.


#3
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
semnalul e prost pe intreg spectrul? Ca sunt variatii aiurea la 2G de cand se baga 5G. Si in orase sunt locuri unde e 5G ok dar nu ai 2G, 4G cum trebuie. Si merge mai bine sa vorbesti pe 5G.

#4
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 09.08.2009
Huawei, oricare model probabil are semnal mai bun decât celelalte mărci. Am 4 telefoane, Huawei P30 Pro, iPhone 11 Pro, Xiaomi 12 Pro, Samsung S23+, Huawei le bate la semnal pe celelalte 3 oricând, oriunde!

#5
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Huawei sunt cei mai buni pe semnal, fara discutii.
Testat si paratestat ...
Acum, si la Huawei sunt diferente ... clar, cel mai bine stau, atat pe semnal, cat si pe baterie, modelele "Pro".

#6
Bananainpijama

Bananainpijama

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.03.2024

View PostValy_User, on 17 martie 2024 - 18:46, said:

Huawei-urile alea vechi cum are Neacească.
Huawei P smart vechi, Huawei Nova 11, etc

Oricum, orice ai lua să nu fie cu Snapdragon 8 Gen1.

Confirm. Am trecut de la Gen1 la gen3 snapdragon si vad de la o liniuta la 3 diferenta. Nu e maxim de 5 dar macar e mai bine.
Nu as vrea sa zic si brandurile ca nu stiu daca conteaza. Nu am huawei oricum

#7
PadreofAll

PadreofAll

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 08.07.2023
Retea, am testat atat vodafone cat si orange. La fel. In comvorbiri se aude cu intreruperi iar internetul merge sacadat, viteza f mica, semnal slab. Telefonul pe care-l folosesc e s223 ultra.

#8
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,823
  • Înscris: 30.08.2006
Am un Huawei P Smart 2018 si nu face fata in interiorul unei hale metalice la 100 m de mall. Trebuia sa ies afara ca sa am semnal decent. La fel si cu un Realme GT. O idee mai bun e actualul telefon Motorola 40 Edge dar tot se mai inchide convorbirea. Nu cred sa existe telefon care sa mearga bine intr-o zona ecranata sau cu acoperire deficitara. Viteza la net e sub 1mb/s la 100m de antenele GPS de pe mall.

#9
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,006
  • Înscris: 02.08.2021
Acolo depinde foarte mult și de poziția în care te aflii.
La mine în Onești am ceva magazine de genul, cum intrii în ele ești out of service.
Dedeman, Lidl(cel din partea de sus) și Carrefour.
Mai are bunica la țară casă cu acoperiș de tablă. În curte semnal full, cum intrii în casa dacă nu stai aproape de geam canci semnal. Și acolo unde e slab, dacă vrei să te uiți pe YT îți merge în rezoluție mică și suge bacteria imediat. În maxim 3 ore e gata. În condițiile în care pe Wi-Fi duce 5-6 ore.
Încă nu s-a inventat telefon sau operator cu semnal în Tîrgu Trotuș, dar aștept cu nerăbdare.

Edited by Valy_User, 18 March 2024 - 09:33.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate