Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Ce sa aleg intre Moto G54 si G73 ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
RealMe

RealMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 15.12.2023

View Postpateu_98, on 17 martie 2024 - 17:59, said:

Pe Nanoreview gasesc ca Mediatek Dimensity 7020 de la Moto G54 e mai bun decat Snapdragon 695 5G de la Moto G84 https://nanoreview.n...-dimensity-7020
Si e mai scump al doilea! Deci mai bun e ala mai ieftin chiar daca are procu Mediatek imbunatatit de la Mediatek Dimensity 930?

La baterie e mai bun Snapdragon da ma gandesc ca Androidu stock de la Motorola va gestiona bine consumu, nu?

@costeld69 eSim e un plus pe care eu nu o sa il folosesc, caut un telefon de uzura cu baterie buna si sa pot sta pe internet ocazional cand ma plictisesc ca is constient ca daca vreau un telefon performant tre sa ma orientez spre flashship uri care incep de la 1.500 RON la reducere
Edge 30 are SD 778+5G.Ușor subțire.

#20
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 07.02.2011

View Postpateu_98, on 17 martie 2024 - 15:53, said:


Moto G54 si G73
Ma uit la specificatii si sant prea similare si de aia nu stiu care e mai bun chiar si cu o idee mai bun unu fata de celalalt?
https://www.gsmarena...ne2=12079#diff-

In magazine e o diferenta de pret intre telefoane de minim 400 RON si avand in vedere specificatiile identice ma intreb de ce asa mare diferenta de pret?
Ma puteti ajuta sa aleg unu din aceste modelel?
- vezi ca la noi se vinde  Moto g54, Power Edition, 256GB, 12GB RAM
- ai diferente la baterie  si incarcare, unde te intereseaza.

#21
RaimondMacelaru

RaimondMacelaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 10.08.2023

View PostLeo2006, on 17 martie 2024 - 16:54, said:

Poze facute astazi cu Moto G72 Android 13 cu camera stock fara editare.

Attachment IMG_20240317_134359740_HDR.jpgAttachment IMG_20240317_134518154_HDR.jpgAttachment IMG_20240317_134522303_HDR.jpg

Arata foarte bine la prima vedere, dar pe telefon le afiseaza cu un resize agresiv. O sa ajung dupa-amiaza si la desktop, sa vad acolo cum e. O sa pun si poza cu ce diferente colosale arata la sampleurile de pe gsmarena. Cand dai un pic de zoom sau e poza facuta in lumina putin mai slaba se vad diferentele intre poze, ca thumbnail, se observa mai greu.

#22
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,829
  • Înscris: 30.08.2006
Si un crop
Attached File  Crop.png   1.79MB   29 downloads

#23
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
Din mini experienta mea cu telefoanele(neprofesionist) votez Oppo.In "clanul' meu sunt "motorole" si Oppo.Oppo se comporta mai bine din toate punctele de vedere.Si din punct de vedere a rezistentei superior peste amandoua( cu exceptia bateriei) este Xiaomi.Eu motorolla nu-mi mai iau,sunt foarte dezamagit,pe Gps (sa zicem Waze) este complet varza,si capacitatea bateriei scade cam mult in 1 An ....Motorolla cred ca face conexiunea cu niste sateliti gps dintr-o alta dimensiune....

#24
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.09.2022
PTr cei care aveti G54, ma intereseaza:
-merge bine esimul? Am auzit ca ar avea probleme
-am vazut unul in showroom si display-ul mi s-a parut cam slab

#25
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2009

View Postdanigoleman, on 01 aprilie 2024 - 08:51, said:

PTr cei care aveti G54, ma intereseaza:
-merge bine esimul? Am auzit ca ar avea probleme
-am vazut unul in showroom si display-ul mi s-a parut cam slab
.Eu am g54 .nu am incercat inca esimul
Merge brici . îl am de 3 săptămâni si singurul minus este bateria
Ori se întâmplă ceva cu telefonul meu sau Numai de 6000 miliamperi nu este bateria .
La 8 dimineață al scot de la incarcat si 15 trebuie să-l încarc din nou ca ajunge la 20-15%
YouTube pe 1440 rezoluție in 3 săptămâni am consumat 100gb si asa am aflat si eu netul de la digi te lasă in "pom"

Attached Files



#26
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 12.11.2012
@cfrtriaj deci e slaba rau bateria la Moto G54? Tine putin? Ca eu vreau sa ma tina macar doua zile moderat folosit

Ca atuncea mai bine dau oleaca mai multi bani pa Moto G84 c are are Snapdragon si consuma mai putin

Ce alte informatii mai aveti despre G54 si bateria lui?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate