Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Aplicatie de protectie pentru programe de hack, ping, bug detecteaza VM

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Andreii222

Andreii222

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 06.04.2022
Buna ziua,

Exact cum zice titlul, am o problema cu un fel de mic test de-al meu.
Vreau sa rulez un MMORPG in masina virtuala, cu putine necesitati ca resurse de rami, GPU, CPU, stocare, le-am indeplinit pe toate, problema e alta, acest MMORPG are un program de protectie menit sa opreasca programele de hack, bug sau ping sa functioneze in joc, programul este depasit deja, nu a mai fost updatat de prin ~2016 pentru ca exista programe de hack sau bug care trec de el, in schimb acest program cred ca detecteaza faptul ca vreau sa rulez jocul pe o masina virtuala pentru ca imi afiseaza o eroare care nu ar trebui sa apara, pentru ca i-am oferit destul resurse masinii virtuale si rulez jocul in acelasi mod cum o fac pe PC de baza unde nu am nicio problema. Deci ce mi-a venit mie in cap e ca imi detecteaza masina virtuala si nu ma lasa sa rulez.

O sa las 2 printscreen-uri cu fisierul aplicatiei si poate va dati voi seama daca este un fisier acolo pe care il pot edita si sa vad daca intr-adevar are capabilitatea de a detecta masini virtuala si cumva sa o debifez din cod. Si am sa va las si preentscreen cu fisierul unde cred ca e codul si daca il deschid cu Notepad sau wordpad apar hieroglife, am incercat sa caut pe net cam cum ar trebui sa deschid un astfel de fisier dar n-am gasit, toate erau cu notepad sau wordpad.

Multumesc anticipat.

https://imgur.com/a/rAbimuk

https://imgur.com/a/zC0w8Vh

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,823
  • Înscris: 30.08.2006
Primul pas este sa-l redenumesti si sa vezi ce se intampla.

#3
Andreii222

Andreii222

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 06.04.2022

View PostLeo2006, on 17 martie 2024 - 11:04, said:

Primul pas este sa-l redenumesti si sa vezi ce se intampla.

Ce sa redenumesc mai exact?

#4
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 06.03.2016
Ce eroare?

#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

Vizualizare mesajAndreii222, pe 17 martie 2024 - 10:41, a scris:

am sa va las si preentscreen cu fisierul unde cred ca e codul si daca il deschid cu Notepad sau wordpad apar hieroglife
Pai si ce ai vrea sa apara daca e cod ?
N-ai csf :) Jocul e protejat cu anticheat/antipatch... in niciun caz nu va rula in virtuala.

#6
Andreii222

Andreii222

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 06.04.2022

View Postred46, on 17 martie 2024 - 11:42, said:

Ce eroare?

https://imgur.com/a/j0mAhm7

Aceasta e eroare, nu ofera prea multe detalii, de aceea nici nu am postat-o.

View Postandreic, on 17 martie 2024 - 12:41, said:

Pai si ce ai vrea sa apara daca e cod ?
N-ai csf Posted Image Jocul e protejat cu anticheat/antipatch... in niciun caz nu va rula in virtuala.

Pai nu as vrea sa apara ceva special, as vrea sa vad daca il pot citi sau ma poate ajuta cineva sa il citeasca si sa vad sectiunea unde apare detectarea masinii virtuale.
Eu inteleg ca e anticheat sau antipatch, dar daca s-au reusit hack-uri care pot rula cu el activ, poate reusesc si eu sa ii inchid detectarea de masina virtuala din cod.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate