Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

tea oil for skin a folosi cineva?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 06.05.2019
Vad pe internet destule persoane care au folosit tea oil si au scapat de acnee.
Ma gandeam sa folosesc si eu atunci cand mai apare un cos ceva pe piele sau iritatie

Vad o gramada de fete pe youtube buburoase rau de tot care au dat cu tea oil+carrier oil  si apoi au obtinut un ten perfect

Mai ma trezesc din cand in cand cu cate un cos mic si na nu as vrea sa stau asa pana trece

#2
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 06.05.2019
Nu inteleg ce vrei sa spui

#3
Demerzel

Demerzel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 25.02.2024
Pe internet gasesti si seria star wars, crezi ca exista sabie laser ?

Probabil e un model nou de apa sfintita, nici n ajuta, nici nu strica...
Poti folosi, daca te face sa te simti mai bine...

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,227
  • Înscris: 13.03.2017
Pai la un cos mic din cand in cand nu cred ca ar trebui sa-ti faci probleme Posted Image

In alta dezordine de idei, long time ago in a galaxy far, far away ... ne spalam pe fata cu ceai de musetel si avea oarece efect
Probabil ca uleiul ala de ceai ar fi bun la ceva dar nu l-as folosi fara sa vad un dermatolog mai intai

#5
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 07.04.2017
Daca nu esti  alergica poti folosi foarte putin pe locul respectiv, uleiul de arbore de ceai e cunoscut pentru proprietatile sale de a combate roseata si inflamatia . Daca e la inceput poti pune si gheata.

#6
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.09.2008
Mie mi se pare ca are efect, am unul de la the body shop. Nu te astepta sa dispara in cateva ore, ajuta doar ca nu se mai mareste si se usuca mult mai repede, trece si roseata din jurul lui. Pentru mine functioneaza mai bine patchurile alea transparente, daca aplic unul seara, a 2a zi aproape nu se mai vede dupa ce il dezlipesc.

#7
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 20.05.2013
Nu mai aplicati tratamente dupa ureche, mergeti al medicul dermatolog

#8
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,076
  • Înscris: 02.12.2007
Foloseam bitter suedez. Frecam cu bitter cosul in faza incipienta si disparea.

#9
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,997
  • Înscris: 18.12.2007

View Postioni68939, on 11 martie 2024 - 17:01, said:

Vad o gramada de fete pe youtube buburoase rau de tot care au dat cu tea oil+carrier oil  si apoi au obtinut un ten perfect

Prostii. Nu iti fac cosmeticele tenul perfect. Iti trebuie si genetica si alimentatie corespunzatoare. In plus, trebuie eliminate problemele medicale.

#10
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,241
  • Înscris: 12.09.2011

View Postioni68939, on 11 martie 2024 - 17:01, said:

Vad pe internet destule persoane care au folosit tea oil si au scapat de acnee.
Ma gandeam sa folosesc si eu atunci cand mai apare un cos ceva pe piele sau iritatie

Pt probleme de acnee ordinara nu e nevoie de mare branza, substanta activa era parca peroxid benzoil care parca actiona prin oxigenare, iar bacteria nu traieste in mediu oxigenat.

#11
koss14

koss14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 29.08.2023
Pentru probleme cu accneea aș zice eu care e rezolvarea.. dar dacă o zic îmi iau ban și nu mă risc..

Eu n-am avut niciodat accnee nici măcar coșuri prea multe la viața mea.. Posted Image

În legăură cu coșurile dacă mi-a apărut vreunul regula mea de bază.. nu m-am atins deloc de el.

Edited by koss14, 12 March 2024 - 22:26.


#12
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,997
  • Înscris: 18.12.2007
Exista tot feul de dermatite/seboree. Daca tu nu ai avut nu inseamna ca e la fel toata lumea si nu se rezolva orice cu sex.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate