Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Vreau un număr de casă de la primărie

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,142
  • Înscris: 04.02.2011
La primăria Timișoara nu apare pe site informația referitoare la obținerea unui număr de casă și deja e enervant când comand mâncare să sune pe la vecini. Care sunt actele necesare pentru a obține un număr de casă?

#2
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,799
  • Înscris: 17.12.2019
Cerere pentru eliberarea unui certificat de nomenclatură stradală. Evidențierea/marcarea/individualizarea casei în funcție de ce scrie în certificat e treaba ta.

Edited by exqusit_drunk, 09 March 2024 - 13:09.


#3
pateu_98

pateu_98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 12.11.2012

View Postbenis, on 09 martie 2024 - 12:47, said:

La primăria Timișoara nu apare pe site informația referitoare la obținerea unui număr de casă și deja e enervant când comand mâncare să sune pe la vecini. Care sunt actele necesare pentru a obține un număr de casă?
Din curiozitate intreb, de ce n ai fost la Primarie la tine sa intrebi daca zici ca la ei pe site nu gasesti informatia?

Da eu stiu ca in Romania tre sa mergi la Primaria da care aparti si sa depui o cerere pentru atribuirea unui numar de casa

Cererea in mare tre sa aiba:
- copie cu cartea da identitate
- actul da propietate al casei
- e posibil s ai nevoie si da cadastru casei tale pentru a facilita atribuirea numarului de casa mai usor, adica sa vada aia ce numere au vecinii tai sa decida ce numar sa iti dea tie la casa sa nu se faca un talmes-balmes
- cu siguranta o sa trebuiasca sa platesti ceva taxe la Primarie pentru toata treaba asta

Da repet:
Daca nu gasesti aceste informatii pa siteul Primariei din Timisoara, mergi direct la ei sa ceri informatiile

#4
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007

Vizualizare mesajbenis, pe 09 martie 2024 - 12:47, a scris:

La primăria Timișoara nu apare pe site informația referitoare la obținerea unui număr de casă și deja e enervant când comand mâncare să sune pe la vecini. Care sunt actele necesare pentru a obține un număr de casă?

intreaba aici, vezi ca au si mail

Edited by strongsss, 09 March 2024 - 13:38.


#5
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,163
  • Înscris: 24.11.2006
Te cred, se observa! Nu c-ar fi prima data. Posted image

Citat

Din curiozitate intreb, de ce n ai fost la Primarie la tine sa intrebi daca zici ca la ei pe site nu gasesti informatia?

Da eu stiu ca in Romania tre sa mergi la Primaria da care aparti si sa depui o cerere pentru atribuirea unui numar de casa

Cererea in mare tre sa aiba:
- copie cu cartea da identitate
- actul da propietate al casei
- e posibil s ai nevoie si da cadastru casei tale pentru a facilita atribuirea numarului de casa mai usor, adica sa vada aia ce numere au vecinii tai sa decida ce numar sa iti dea tie la casa sa nu se faca un talmes-balmes
- cu siguranta o sa trebuiasca sa platesti ceva taxe la Primarie pentru toata treaba asta

Da repet:
Daca nu gasesti aceste informatii pa siteul Primariei din Timisoara, mergi direct la ei sa ceri informatiile

Doar la o prima vedere, stai linisitit! Viitor luminos, tara noastra are! Posted image

Si asta:

Citat

@un_el gramatica gresita la mesaju meu pentru @initiator afecteaza ideea mesajului meu? Sau te deranjeaza pa tine? Dacat din curiozitate te intreb  Posted image

Rusinica, rusininca!

Edited by un_el, 09 March 2024 - 14:38.


#6
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
Pai ai numar de casa sau nu ai? Ce treaba are curierul aici?

Daca casa e intabulata exista numar la casa, trebuie doar sa il montezi.

#7
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,138
  • Înscris: 22.05.2003
Mergi la primarie si ceri nr stradal.
iti vor da unul provizoriu, pe care il inscrii la Cartea Funciara.
Dupa inscriere mergi iar la Primarie si le arati, iar ei iti dau nr final si tu il duci iar la CF pt nr postal permanent.
Cel putin asa e la Bucuresti, dar in alte zone e mai usor.

#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,138
  • Înscris: 22.05.2003
https://arhiva.prima...tml?p=5277.html

Quote

2. ACTE NECESARE PENTRU SOLICITARE EMITERE ADEVERINȚĂ DE ATRIBUIRE DENUMIRE STRADĂ
1) Cerere completată și semnată de proprietarul/proprietarii (din C.F.) sau împuternicit cu dovada în original;
2) Dovada achitării taxei  9lei(copie chitanță)/ taxa urgenta 100 lei;
3) Plan de situație (1:500) și plan încadrare în zonă (1:5000) eliberate de Primăria Municipiului  Timișoara;
4) copie extras C.F (nu mai vechi de 1 an); *
5) Extras C.F.pentru  drum – doar pentru strazile nou create –   domeniul public al Municipiului Timisoara; *
6) Plan amplasament si delimitare a imobilului  (întocmit de persoană autorizată să execute lucrări de cadastru) doar pentru strazile nou create;
Toate actele se vor prinde într-o alonjă


#9
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 26.06.2009

View Postbenis, on 09 martie 2024 - 12:47, said:

La primăria Timișoara nu apare pe site informația referitoare la obținerea unui număr de casă și deja e enervant când comand mâncare să sune pe la vecini. Care sunt actele necesare pentru a obține un număr de casă?
Dar locuiesti in cort sau de ce nu ai numar de casa? Daca ai un teren intabulat, constructie cu toate actele, atunci in actele alea ar trebui sa ai si numarul alocat parcelei respective/cladirii.

#10
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,138
  • Înscris: 22.05.2003
Numarul postal nu insemna numarul tarlalei. De ex a fost un lot mai mare, la nr X, iar apoi s-a impartit in X loturi mai mici.
Pentru fiecare trebuie numar postal nou, adesea derivat din cel existent.. Daca a fost pe strada X, la nr 2, loturile vor fi 2A, 2B, 2C etc

#11
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,477
  • Înscris: 17.04.2006
Omu' vrea numarul fizic de la primarie, tabla cu numarul pe ea.

#12
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
Daca te superi il comanzi tu, eventual sa semene cu cele din jur.
https://rostamp.ro/g...-si-numar-casa/

Eu mi l-am comandat, dupa care primaria a renumerotat loturile de pe drumul de servitute si au venit ei de au montat pe gard numerele noi.

Edited by claudiu1, 09 March 2024 - 21:03.


#13
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Benis,daca-i cartier nou construit-i se atribuie un cod postal ,,general,,(chin pt livratori) Daca e cazul meu (stau de cand m-am nascut in bloc 12 intre 10 si 14) dar in buletin figurez ,,Miorita 36,,  Nu exista. Chiar nu stiu,dar nu ma deranjeaja tare.  Cand comanzi orice zi pe bune- Miorita 12 etc+nume pt interfon.  Scapi mai ieftin decat sa umbli cu dosarul cu sina si zile in cozi.

Btw,postasul stie unde sa aduca amenzile! Ca sa vezi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate