Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Daca intram in Schengen o sa fie foarte bine pentru personalul MAE din tari "inapoiate"

  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
tudorel2000

tudorel2000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 19.07.2022
Austria este nesimtita si din acest motiv imi doresc  sa castige alegerile un partid nationalist care sa rezilieze contractul cu petrom. Nu  ma incalzeste nu nimic schengenu-l din aerosport. De fie care data  cand am fost plecat nu am pierdut multe minute in aeroport din cauza la vama . Soferii de tir sunt singuri care au de suferit daca nu intram in schegen pe cale terestra .Trebuie ca soferii de tir sa nu mai aiba parte de aceasta umilinta.

#20
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,549
  • Înscris: 30.08.2017
Partidul ăla naționalist și-a trimis ieri suporterii la Romexpo să o înjure pe Ursula, nu pe Nea' Hamer ăsta. Deci nu-ți pune prea mari speranțe în ei.

Edited by george_alexandru, 07 March 2024 - 18:41.


#21
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

 AztecWarrior, on 07 martie 2024 - 11:44, said:


Nu e nenorocire, e oportunitate. Nenorocire o sa fie cand nu o sa se mai faca controale la granita cu Ungaria (cea mai profitabila). Sincer imi pare rau ca nu am ascultat de tatal meu sa ma fac vames. Un coleg din copliarie - tatal sau a reusit sa il faca vames. Acum crap de invidie cand vad cum traieste. 95% din romani nu au ce are el. Cei drept tatal lui a fost si colonel. Asta cred ca l-a ajutat mult.
Oricum daca as fi incercat, macar. Tinerii cred ca le stiu pe toate, dar nu au idee ce idioti sunt.
pai vamesii sunt bogati pentru ca sunt lipitori. Se inteleg cu cei vamuiti, si impart suma/spaga. Vamesul baga in buzunar jumate din suma pe care legal cel vamuit ar fi trebuit sa o plateasca la stat. Practic din banii pe care nu-i incaseaza statul ajung la vamesii si toata ierarhia pana sus la Ciolacu, si e vorba de milioane de euro anual.

#22
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,588
  • Înscris: 10.04.2009
Autoritatea Naţională pentru Protecţia Consumatorilor (ANPC) a început luni o amplă acţiune de control, la nivelul întregii ţări, asupra benzinăriilor din reţeaua OMV-Petrom, iar în urma verificărilor a dispus amenzi și închiderea temporară a 11 staţii.

ANPC a încercat în acest mod să ofere o lecție statelor europene care "ne atrag atenţia că nu suntem încă pregătiţi să accedem la toate sistemele lor (n.red. Schengen)", recunoaște președintele Autorității, făcând referire la faptul că Austria nu ne vrea în Schengen cu frontierrele terestre.

https://economie.hot...m-inchis-11.htm

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate