Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Vocuher eMag peste pret comanda aplicat si tot am avut de plata

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 10.09.2018
Precum spune si titlul: Vocuher peste pret comanda aplicat si tot am avut de plata !! Nu mai zic nimic, ziceti voi daca aveti ce.

Dana (3/4/2024, 4:43:21 PM): Menu Options:
Cum aplic un voucher sau un card cadou pe o comandă?
Unde găsesc voucherul sau cardul cadou primit?
Am întâmpinat o eroare în aplicarea voucherului/cardului cadou
Am returnat un produs, dar nu am primit voucherul
Nu am utilizat toată suma voucherului
Am cumpărat un card cadou, dar destinatarul nu l-a primit
Aveți o campanie de reducere prin voucher, dar nu-l pot utiliza
Când primesc voucher-ul RABLA / buyback?
Nu am primit voucherul/cardul cadou
Cum pot achiziționa un card cadou?
Întoarce-mă la meniul anterior
null (3/4/2024, 4:43:36 PM): Nu am utilizat toată suma voucherului
Dana (3/4/2024, 4:43:38 PM): Cu cât ne spui mai multe, cu atât îi dam de cap mai repede. Până te vă prelua colegul meu, ajută-l cu aceste detalii:
Dana (3/4/2024, 4:43:39 PM): Numărul comenzii pe care ai aplicat voucher-ul
Dana (3/4/2024, 4:45:45 PM): Seria voucher-ului
null (3/4/2024, 4:45:47 PM): Nr. comanda ---------- cu pretul de ------ lei plus transport la care am aplicat voucherul de ------ lei dar tot mi-a venit de plata ------ lei
null (3/4/2024, 4:46:00 PM): Mie in cont nu imi mai apare voucherul de ------ lei deci a fost utilizat
Dana (3/4/2024, 4:46:03 PM): Stai fără griji, un coleg va prelua cât de curând solicitarea ta!
Maria (3/4/2024, 4:46:05 PM): Salutare, sunt  Maria! Văd că deja i-ai oferit Danei câteva detalii, ar mai fi și altceva de menționat care ar putea să mă ajute să înțeleg mai bine situația?
null (3/4/2024, 4:46:33 PM): Deci nu inteleg ce s-a intamplat, de ce mi-a venit coletul cu suma de platit daca am aplicat voucherul (care acoperea pretul plus transport)?
Maria (3/4/2024, 4:47:07 PM): Verific acum,ramai cu mine.��
null (3/4/2024, 4:47:13 PM): Ok
Maria (3/4/2024, 4:51:29 PM): Ramai inca putin cu mine in chat, revin intr-o clipita. ��‍♀️
null (3/4/2024, 4:51:40 PM): Ok
Maria (3/4/2024, 4:53:20 PM): Am verificat iar voucherul nu a fost aplicat decat pe taxa de livrare deoarece produsul este vandut de catre o firma partenera din China . Nu se aplica vouchere pe produse vandute si livrate de catre parteneri din afara UE .
null (3/4/2024, 4:53:57 PM): Pai la livrare mi-a aparut 10 lei
null (3/4/2024, 4:54:39 PM): Scrie ca marfa se livreaza din Romania
null (3/4/2024, 4:55:33 PM): Sa inteleg: Am platit livrarea ------ lei (adica toata suma voucherului) ?
Maria (3/4/2024, 4:56:22 PM): Taxa de transport a fost de 16.99 RON , unde pe acesta s-a aplicat voucherul . Produsul se livreaza din depozitul nostru insa este vandut de un partener din China. Iti voi emite diferenta de voucher si o vei primi astazi, pe email. Acest email este valid :  [email protected] ?
null (3/4/2024, 4:56:36 PM): Da, este Ok
Maria (3/4/2024, 4:57:27 PM): In regula. O zi frumoasa!��
null (3/4/2024, 4:57:41 PM): De asemenea

Intrebarea pe care mi-o pun este de ce a mai mers sa aplic voucherul in acest caz si mai ales de ce mi-a luat toata suma din voucher... ??

Edited by Winc, 04 March 2024 - 17:17.


#2
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,898
  • Înscris: 25.12.2016
Asa e la emag, iti mananca tot voucherul, chiar daca il aplici la o comanda cu valoare mai mica. Tie o sa-ti dea inapoi diferenta, deci e ok.
Inainte nu dadeau diferenta inapoi, poate au schimbat regula.

#3
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.09.2022
Pai si de ce ai platit, daca nu esti de acord?
Dubioasa treaba cu livrarea din China...

#4
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 10.09.2018
Voucherul acoperea pretul comenzii si livrarea in totalitate. Cand am dat comanda mi-a aparut ca voucherul s-a aplicat. Coletul l-am ridicat deoarece am crezut ca este altul (astept mai multe colete) si de abia cand l-am desfacut si am vazut produsul mi-am dat seama ca ceva nu este in regula, ca pentru produsul respectiv nu trebuia sa mai am de plata deoarece aplicasem voucher.
Dar explicatia care mi s-a dat mi se pare halucinanta, in mod normal nu trebuia sa mearga sa aplic voucherul.
In fine, vad ca mi-au trimis un alt voucher cu diferenta pe mail, dar daca nu ziceam nimic pierdeam suma.

Edited by Winc, 05 March 2024 - 03:35.


#5
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.04.2006
Probleme mai apar, conteaza cum se rezolva. Probabil si aluia de a gandit chestia i s-a parut halucinant sa aplici un voucher Emag la o firma chinezeasca dar asa se descopera bug-urile.

#6
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 10.09.2018
Denumirea vanzatorului (Vandut de ----------) din pagina de produs nu dadea nici un indiciu ca ar fi chinezeasca.
Decat dupa ce am dat click pe aceasta denumire sa deschid pagina vanzatorului apare si denumirea companiei - chinezeasca - dar cu precizarea ca marfa se livreaza din RO. Lucru pe care l-am facut dupa ce am intampinat problema. Pe deasupra produsul aparea ca fiind livrat de eMag.
Din moment ce voucherul se aplicase cu succes eu nu am avut de unde sa stiu ca e o problema. Normal trebuia sa-mi dea eroare. Nu am reusit sa gasesc in regulament nimic privitor la faptul ca voucherele nu se aplica pe produse vandute de selleri din afara UE si din moment ce am aplicat voucherul si nu mi-a dat eroare am crezut ca nu este nici o problema.
Eu inainte am aplicat voucher pe un produs care nu era vandut de eMag si nu a fost nici o problema. Acum vad ca vanzatorul acelui produs e din UE.
Deci daca vreti sa aplicati un voucher cu succes trebuie sa il aplicati doar pe produse vandute si livrate de eMag sau de vanzatori din UE.
Aparent, dar nici asa nu e garantat ca va merge de fiecare data. Sau aparent merge dar de fapt nu. Depinde de noroc.
Atentie: trebuie sa dati click pe denumirea vanzatorului (care de cele mai multe ori nu are legatura cu denumirea companiei) sa se deschida pagina cu informatii pentru a verifica daca este sau nu din UE.

Edited by Winc, 05 March 2024 - 16:47.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate