Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

problema logare pe iCloud si telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
thursdayeighteen0523

thursdayeighteen0523

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.02.2024
Nu situ ce se intampla, dar nu-mi pot schimba parola la iCloud si la telefon, tableta. totul a început de la wp- se comporta ciudat, adică de cateva zile nu mi se updatau anumite app-uri, si am vrut sa-i dau reset, apoi mi-a cerut sa confirm parola de iCloud si apoi parola de logare pe device uri, si nimic nu se mai potriveste, desi ca se deblochez telefonul sau tableta fara sa folosesc Face ID codul de deblocare functiona, si acum am telefonul blocat.. scuzați de dezordinea de idei, dar nu am mai patit așa, o fi o eroare în serverele lor sau cineva să-mi fi hackuit routerul/ telefonul ?

#2
flegma

flegma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,294
  • Înscris: 09.08.2009
Pe iCloud web merge sa te loghezi cu parola ce o stii tu la iCloud?

#3
thursdayeighteen0523

thursdayeighteen0523

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.02.2024
Am rezolvat, pana la 5 dimineata m-am chinuit cu parolele si codurile vietii… de asta e bine sa nu ai totul pe telefon, conturile bancare etc.. am patit la un mall, nu-mi mergea sa platesc cu faceid, imi cerea codul vietii, exact atunci nu mergea si nu aveam nici un ban cash la mine, bine, asta e ceva minor, dar cand toate sunt legate de icloud si-l ai blocat peste tot.. nu ai acces, sa suni pe cineva, sa faci o plata, sa amani sau sa confirmi ceva..aia care sustin banii cash stiu ei ceva…

Aveam pe cineva la recovery account si mi-a dat un cod pentru deblocara icloudului, altfel nu stiu cum as fi facut… si acolo am incercat de multe ori ca primeam erori.

Edited by Dany_Darke, 04 March 2024 - 00:39.


#4
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,538
  • Înscris: 21.12.2006
E plin internetul de explicații despre cum se fac fraudele și se fura conturile de iCloud sau Google și apoi se modifică parole, se fac plăți, se retrag bani etc.

În 2024 nu se mai țin toate ouăle în același coș! Setează corect un cont de backup, în caz de forță majoră reiei controlul contului principal cu ajutorul celui de backup.

În situații critice nici măcar să apelezi rapid la suport Apple sau Google nu poți, fără cont de backup.

#5
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,897
  • Înscris: 18.07.2018

View Postthursdayeighteen0523, on 03 martie 2024 - 12:08, said:

Am rezolvat, pana la 5 dimineata m-am chinuit cu parolele si codurile vietii… de asta e bine sa nu ai totul pe telefon, conturile bancare etc.. am patit la un mall, nu-mi mergea sa platesc cu faceid, imi cerea codul vietii, exact atunci nu mergea si nu aveam nici un ban cash la mine, bine, asta e ceva minor, dar cand toate sunt legate de icloud si-l ai blocat peste tot.. nu ai acces, sa suni pe cineva, sa faci o plata, sa amani sau sa confirmi ceva..aia care sustin banii cash stiu ei ceva…
Aveam pe cineva la recovery account si mi-a dat un cod pentru deblocara icloudului, altfel nu stiu cum as fi facut… si acolo am incercat de multe ori ca primeam erori.
Am pățit și eu la fel, într-o zi că numai puteam sa mă loghez și nici sa schimb parola, am sunat la Apple Support și s-a rezolvat. Este în totdeauna sa numere de telefon și adresă de email de rezerva ( chiar și de la Google ) pentru resetarea parolei plus în contul de Apple ID să fie activat opțiunea Verificare în 2 pași plus activare Face ID.

Edited by GT_Xpress, 15 March 2024 - 18:27.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate