Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Cartela cu numar pentru activarea diferitelor adrese online?

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
AncutaD

AncutaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 12.07.2022
Am observat ca tot mai multe adrese online, magazine, farmacie, doresc email si/sau un numar de telefon.

Asa ca va intreb? Care este a mai ieftina cartela de telefon cu numar? Sa cumpar o asemenea cartela sa o tin pentru card farmacie, activat cont facebook, card de fidelizare magazine.

#2
OwlDoom

OwlDoom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 02.01.2009
Pare că Orange are cea mai lungă perioadă de grație, de 360 de zile, timp în care poți primi apeluri/SMS-uri fără să trebuiască să reîncarci.
https://www.orange.r...oad-de-graie-47

Costă 30 de lei și vine cu 5 euro credit.

Edit: Dar, atenție: Dacă timp de 3 luni nu primești sau nu inițiezi niciun apel taxabil, cartela va fi dezactivată și îți vei pierde numărul de telefon, oferta activată și creditul PrePay.

Edited by OwlDoom, 02 March 2024 - 10:01.


#3
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,543
  • Înscris: 30.07.2007
Nu e mai simplu cu adresa de posta electronica? Au toti optiunea asta...

Sau, ma rog, pe vremea mea aveau.....:)

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Nu ai un telefon deja?

Ca pierzi naibii cartela aia (la propriu sau expira) si apoi smiorc ca ramai fara toate serviciile la care te-ai abonat.

#5
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,829
  • Înscris: 30.08.2006
Asta e primul pas ca sa-ti pierzi conturile de mail critice.

#6
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,953
  • Înscris: 15.04.2019
De ce nu folositi numarul curent? Eu fac asta de ceva timp si nu m-am pomenit cu spam (in nici un caz de la FB). Nu mi-am pierdut nici o adresa de mail (din cele deschise in ultimii 10 ani cel putin). Oricum, sunt putini cei care-l cer iar in caz de probleme, le blochezi numerele din telefon. N-as plati o cartela separata doar pentru asta (si din comoditate, nu doar zgarcenie Posted Image).

Edited by __Dan__, 02 March 2024 - 10:46.


#7
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003
Inițiatoarea a semnalat o situație ciudată pentru care caută rezolvare.
Mai ciudat este că accesul la unele servicii este condiționat de deținerea unui bun(telefonul mobil) și a unui serviciu pe bază de contract sau plată periodică.
Interesante sunt băncile care au renunțat la token fizic și obligă utilizatorii la deținerea unui terminal mobil sau PC conectat la net.

Ar fi cazul să observați că acest comportament este abuziv iar clienții sunt considerați oi proaste, din cauza docilității cu care acceptă aceste practici.

Edited by terratec, 02 March 2024 - 19:12.


#8
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,460
  • Înscris: 01.03.2016

View Postterratec, on 02 martie 2024 - 18:05, said:

Interesante sunt băncile care au renunțat la token fizic
Eu nu cunosc nici o bancă care m-a obligat pe mine ca persoană fizică să folosesc serviciile lor. M-am dus singur. Așa cum tata spune mereu că cheșchereii lui miros mai frumos decât cardurile mele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate