Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Delphin Palace vs Sunis Elita

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
gabytro

gabytro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.08.2008
Buna seara,

Ma poate ajuta cineva cu o recomandare intre cele doua? Ma intereseaza in principal sa fie ok pentru copii. Activitati, petreceri, mancare etc.

Multumesc frumos

#2
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
De ce nu cauti pe site-urile de review-uri,  sa citesti mai ales review-urile cele mai recente (si cele negative) te uiti la poze, filmulete recente sa vezi cum arata. Da ia ceva timp dar ai o gramada de informatii la dispozitie care informatii iti pot furniza un rezultat (statistic) mult mai acurat decat cateva impresii de acum de acum 2 sau 5 ani sau stiu eu cand despre respectivele resorturi pe care ti le scriu cativa aici pe forum (slabe sanse sa gasesti pe cineva care a fost anul trecut si chiar daca apar sa zicem 1-2 persoane care au fost anul trecut s-ar putea sa aiba alte pretentii fata de ale tale)

Edited by MD, 29 February 2024 - 07:42.


#3
gabytro

gabytro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.08.2008

View PostMD, on 29 februarie 2024 - 07:37, said:

De ce nu cauti pe site-urile de review-uri,  sa citesti mai ales review-urile cele mai recente (si cele negative) te uiti la poze, filmulete recente sa vezi cum arata. Da ia ceva timp dar ai o gramada de informatii la dispozitie care informatii iti pot furniza un rezultat (statistic) mult mai acurat decat cateva impresii de acum de acum 2 sau 5 ani sau stiu eu cand despre respectivele resorturi pe care ti le scriu cativa aici pe forum (slabe sanse sa gasesti pe cineva care a fost anul trecut si chiar daca apar sa zicem 1-2 persoane care au fost anul trecut s-ar putea sa aiba alte pretentii fata de ale tale)
Am cautat tot ce se putea cauta. Dar de exemplu la Sunis am gasit abia spre sfarsitul cautarilor niste poze interesante care arata si activitati pt copii.
Pe youtube gasesti tururi si toate cele, vezi cum arata, dar nimic legat de program pt copii, petreceri etc; insa cine a fost stie clar cat de kid friendly sunt. Si e ok si daca aflu cum era acu 1-3 ani..daca atunci era bine, in niciun caz nu are cum sa fie acu mai rau.

Plus ca poate am noroc sa mi scrie cineva care a fost in ambele..si atunci clar e o perere relevanta.

Edited by gabytro, 29 February 2024 - 10:24.


#4
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
https://www.google.c...AAAAAHQAAAAAQBQ

https://www.google.c...AAAAAHQAAAAAQBQ

#5
gabytro

gabytro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.08.2008

View PostPiticVerde, on 29 februarie 2024 - 10:25, said:

merci..m am uitat insa pe tripadvisor unde s sute de reviewuri ..cred ca e mai relevant acolo. Mi am facut o parere, dar am zis ca poate am noroc si dau de cineva care a fost la ambele

#6
gabytro

gabytro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.08.2008

View PostPiticVerde, on 29 februarie 2024 - 10:25, said:

din ce vad aici ...pare ca Delphin e mai ok..mult mai ok chiar

#7
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,415
  • Înscris: 30.04.2008
Nici unul din cele doua nu are plaja cu intrare lina in apa, buna pt. copii.
Daca calatoresti cu avionul, Delphin Palace este situat in apropierea aeroportului, iar Sunis Elita Beach este la 80 km de aeroport

Edited by w140, 29 February 2024 - 14:19.


#8
gabytro

gabytro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.08.2008

View Postw140, on 29 februarie 2024 - 14:12, said:

Nici unul din cele doua nu are plaja cu intrare lina in apa, buna pt. copii.
Daca calatoresti cu avionul, Delphin Palace este situat in apropierea aeroportului, iar Sunis Elita Beach este la 80 km de aeroport
La sunis stiu ca nu e ..fiind in Side. Dar la celalalt am vazut ca e ok apa.

#9
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,415
  • Înscris: 30.04.2008

View Postgabytro, on 29 februarie 2024 - 14:33, said:

La sunis stiu ca nu e ..fiind in Side. Dar la celalalt am vazut ca e ok apa.

Eu zic sa te documentezi, nu trebuie sa ma crezi.

In asa zisa zona Side, ce este pana in orasul Side (Çolaklı, Kumköy) are plaja foarte buna pentru copii, ce este dupa orasul Side, nu.

Plaja de la Delphin Palace https://www.google.r...hl=en&entry=ttu

Spre exemplu Plaja Evrenseki/Manavgat https://www.google.r...hl=en&entry=ttu

Edited by w140, 01 March 2024 - 17:54.


#10
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
La delphine am fost eu la sfarsitul lui august , 2 adulti + 2 copii. Mancare excelenta , bautura la discretie inclusiv la plaja (erau cutii frigorifice cu apa, bere, suc). Foarte multe activitati (piscine, baruri, amfiteatru). Marea e abrupta , dar nu e adanca tare, pe o distanta de 50 m are 2-3 m adancime(fac snorkeling). Am prins valuri foarte mari dar a fost distractiv pentru copii ca-s mari(14 si 17 ani).

La minusuri as spune camerele mici(noi 4 am avut un pat dublu , unul simplu si o canapea) si aglomeratia de la lifturi. Au vreo 6 dar hotelul era full si cateodata coboram pe scari de la etajul 5.
Parcarea e undeva in afara hotelului, ceri cheia de la bariera de la portar si e de mers 1-200 metri pe jos. Erau o gramada de masini cu nr de RO :)
Langa noi ,spre aeroport, era alt hotel din acelasi grup(delphine imperial) , se vedea bestial noaptea (jocul de lumini de pe el). Aveam prim-plan de la balcon.

Edited by csi1, 10 March 2024 - 09:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate