Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 

Recomandare router 4G/5G

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 12.10.2005
Salutare! E vorba de o locatie unde momentan nu este fibra, deci singura varianta ramane internet 4G. Mai am in alta parte un huawei 5G dar ala deja sare de 300 de euro si as vrea sa nu trec de max. 1000 lei cu astalalt. Semnalul in locatie e foarte bun pe Orange.

Am vazut ca multa lume recomanda tot Huawei, B535 parca, dar as aprecia si alte recomandari din partea expertilor! Posted Image Mai pusesem ochii si pe asta, se cam incadreaza in suma, fiind in jur de 1000 lei, +/-. Multumesc anticipat pentru sfaturi!

Edited by AWE, 25 February 2024 - 18:55.


#2
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 15.08.2005
daca lumea TOR recomanda Huawei B535 inseamna ca au un motiv
sau tu vrei sa iti confirmam alegerea ca e cea mai buna? daca ai bani, da e cea mai buna !!!

#3
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 12.10.2005
Eu nu vreau confirmari ci variante :) Cum ziceam, am un Huawei, ala din link dar mi se pare cam scump sa iau unul la fel, e 5G dar acoperire nu am momentan la locatia respectiva, am pus si varianta 5G in titlu in ideea de future-proof.

#4
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007
Daca vrei ceva ieftin, uita-te si la TP Link, seria MR, de exemplu MR500.
Eu am pus intr o locatie (casa de vacanta) MR6400 si omul e multumit.
Sau, pentru un imobil cu o suprafata mare,  poti pune o unitate Deco X50 4G pe care apoi o extinzi cu unitati normale (fara 4G).

#5
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 10.10.2005
Daca e doar temporar poti sa folosesti un telefon 5G pe post de hotspot. Daca nu ai unul vechi, poti cauta ceva pe OLX.

#6
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,826
  • Înscris: 30.08.2006
Un Modem 4G cu wifi e pentru o suprafata de o camera sau sa tragi cablu pana la un tv. Indiferent cat de scump e, va face aceiasi treaba ca unul de 150 lei. Conteaza sa ai semnal bun la receptie. Acel router Asus are si functie complementara de modem. Partea de router face 70% din pret iar restul de 30% e modemul.
Altfel spus e un router AC depasit tehnologic cu o componenta de backup pe 4G.

Edited by Leo2006, 26 February 2024 - 00:02.


#7
maryuss007

maryuss007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 08.10.2006

View PostAWE, on 25 februarie 2024 - 19:36, said:

Eu nu vreau confirmari ci variante Posted Image Cum ziceam, am un Huawei, ala din link dar mi se pare cam scump sa iau unul la fel, e 5G dar acoperire nu am momentan la locatia respectiva, am pus si varianta 5G in titlu in ideea de future-proof.
Sau asta

#8
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022

View PostAWE, on 25 februarie 2024 - 18:51, said:

Salutare! E vorba de o locatie unde momentan nu este fibra, deci singura varianta ramane internet 4G. Mai am in alta parte un huawei 5G dar ala deja sare de 300 de euro si as vrea sa nu trec de max. 1000 lei cu astalalt. Semnalul in locatie e foarte bun pe Orange.

Am vazut ca multa lume recomanda tot Huawei, B535 parca, dar as aprecia si alte recomandari din partea expertilor! Posted Image Mai pusesem ochii si pe asta, se cam incadreaza in suma, fiind in jur de 1000 lei, +/-. Multumesc anticipat pentru sfaturi!
Eu am H135 si B535. Daca n-ai nevoie de 5G, atunci B535 e super suficient. Al meu de cand cu pandemia ruleaza pe ups pentru backup. Nu s-a blocat niciodata.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate