Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Exista magazin fizic XIAOMI in Romania ?

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Imback

Imback

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 13.01.2023
Am intrat pe googu, te trimite pe niste siteuri vechi neactualizate, unul doar online, si unul care tine de un magazin fizic de prin 2019, dar nu se mai gasesc informatii in 2024.
In concluzie pot merge in Romania intr-o reprezentanta Xiaomi sa pot sa studiez produsele ?
Eu nu gasesc nimic actualizat in 2024 despre Xiaomi ca magazin fizic.

#2
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 15.03.2013
Nu am auzit de firma Xioami, si cu atat mai putin (spre deloc) de magazin de desfacere ale acestei firme. :) Dar exista Xiaomi la Sibiu https://xiaomiromania.com

Edited by calincosma, 24 February 2024 - 10:11.


#3
Imback

Imback

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 13.01.2023
Au avut in 2019 in Mega Mall Pantelimon. XIAOMI

Vizualizare mesajcalincosma, pe 24 februarie 2024 - 10:08, a scris:

Dar exista Xiaomi la Sibiu https://xiaomiromania.com
Ala este un site neactualizat si nu are nimic in stoc.

Edited by Imback, 24 February 2024 - 10:10.


#4
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 03.06.2006

View PostImback, on 24 februarie 2024 - 10:04, said:

Am intrat pe googu, te trimite pe niste siteuri vechi neactualizate, unul doar online, si unul care tine de un magazin fizic de prin 2019, dar nu se mai gasesc informatii in 2024.
In concluzie pot merge in Romania intr-o reprezentanta Xiaomi sa pot sa studiez produsele ?
Eu nu gasesc nimic actualizat in 2024 despre Xiaomi ca magazin fizic.
Zi ce produse doresti...sunt unii care folosesc produse Xiaomi de zeci de ani Posted Image

#5
Imback

Imback

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 13.01.2023
Si eu folosesc produse Xiaomi de 8 ani. Ma intereseaza un magazin fizic.
Asa gasesc si eu produse de la ei peste tot. Vreau produse expuse, sa le vad, sa pun mana pe ele etc.

Eu am multe telefoane Xiaomi cel principal este un Mi 10T 5G.
Vreau un model nou de Xiaomi care sa nu sara de 3000 ron, si sa fie mai bun ca asta.
In toate sensurile.
Adica sa fie de minim 6.67, sa aibe sticla fata spate, sa aibe rama de aluminiu, sa aibe ecran de peste 90hz, (asta are 144Hz), sa fie stereo, sa aibe un  procesor de 4 / 5 nm
Sa aibe un vibromotor de calitate etc.
Nu gasesec ceva care sa poata sa merite schimbarea in acest moment. Desi poate as trece la rama de plastic, dar vreau sa vad telefonul fizic.

#6
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 25.08.2010
In Sibiu nu mai este, e desfintat si nu era reprezentanta, era un simplu magazin de desfacere.

#7
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,901
  • Înscris: 14.08.2007
mi-home.ro e magazinul lor oficial online.

#8
Imback

Imback

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 13.01.2023

Vizualizare mesajutopium, pe 24 februarie 2024 - 10:51, a scris:

mi-home.ro e magazinul lor oficial online.
E neactualizat, ei inca vand Mi10T cu 2300 lei. Si este doar online, ma intereseaza fizic.

#9
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,538
  • Înscris: 21.12.2006
Nu există reprezentanță oficială Xiaomi (nicidecum Xioami) în România. Sunt diverse magazine care expun produse Xiaomi, le găsești prin mall-uri. Geekmall Smart Concept sau MPstore ar fi mai dedicate, dar și clasicele eMag, Altex, Flanco.

Edited by nei-k, 24 February 2024 - 11:49.


#10
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007
Nu exista magazin fizic Xiaomi Romania (nici alte firme mari nu au -  spre exemplu TP LINK).
daca nu iti vine a crede suna la 0800 885 835, care e numarul de suport, in limba romana, al Xiaomi

#11
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,901
  • Înscris: 14.08.2007

Vizualizare mesajImback, pe 24 februarie 2024 - 11:22, a scris:

E neactualizat, ei inca vand Mi10T cu 2300 lei. Si este doar online, ma intereseaza fizic.
Ce inseamna neactualizat la tine? Vad ca au counter care arata ca se lanseaza seria Xiaomi 14 peste 3 zile (in Europa). Daca vand telefoane mai vechi nu inseamna ca nu e actualizat ci doar ca au si stocuri de telefoane mai vechi.

Edited by utopium, 24 February 2024 - 13:13.


#12
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2014
A fost un magazin Xiaomi la Sun Plaza s-a desfintat in toamna lu 2023. aveau toata gama de produse Xiaomi, telefoane, aspiratoare, televizoare, monitoare ceasuri smart, bratari de fitness, tablete,routere, trotinete etc.
Acum a mai ramas ceva produse la emag Banesa, monitoare, telefoane routere, camere de supraveghere, aparate de filtrat aerul.

#13
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,415
  • Înscris: 30.04.2008

View PostImback, on 24 februarie 2024 - 10:20, said:

...
Eu am multe telefoane Xiaomi cel principal este un Mi 10T 5G.
Vreau un model nou de Xiaomi care sa nu sara de 3000 ron, si sa fie mai bun ca asta.
In toate sensurile.
Adica sa fie de minim 6.67, sa aibe sticla fata spate, sa aibe rama de aluminiu, sa aibe ecran de peste 90hz, (asta are 144Hz), sa fie stereo, sa aibe un  procesor de 4 / 5 nm
Sa aibe un vibromotor de calitate etc.
Nu gasesec ceva care sa poata sa merite schimbarea in acest moment. Desi poate as trece la rama de plastic, dar vreau sa vad telefonul fizic.

Mi 10T Pro 5G  Posted Image

Acum serios vorbind, si eu m-am tot uitat, dar pana in 3000 lei nu am vazut nimic sa merite schimbarea cu Mi 10T Pro-ul meu

Edited by w140, 24 February 2024 - 15:47.


#14
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,538
  • Înscris: 21.12.2006
Poate ceva din gama Xiaomi 14 să merite ca upgrade, altfel mai aștepți următorul model cu Snapdragon. Și poate atunci se mai ieftinește 14

Edited by nei-k, 24 February 2024 - 16:16.


#15
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 06.05.2019

View Poststoshiba, on 24 februarie 2024 - 13:17, said:

A fost un magazin Xiaomi la Sun Plaza s-a desfintat in toamna lu 2023. aveau toata gama de produse Xiaomi, telefoane, aspiratoare, televizoare, monitoare ceasuri smart, bratari de fitness, tablete,routere, trotinete etc.
Acum a mai ramas ceva produse la emag Banesa, monitoare, telefoane routere, camere de supraveghere, aparate de filtrat aerul.
Pai la ce se asteptau cu preturile duble?
Am vrut eu sa iau odata niste casti la ei 140 lei in media galaxy alaturi 50 lei reduse de la 70 lei
La telefoane la fel le dadeau cu cel putin 200 lei mai scump fata de altex sau emag

#16
Imback

Imback

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 13.01.2023

Vizualizare mesajw140, pe 24 februarie 2024 - 15:36, a scris:

Mi 10T Pro 5G  Posted image

Acum serios vorbind, si eu m-am tot uitat, dar pana in 3000 lei nu am vazut nimic sa merite schimbarea cu Mi 10T Pro-ul meu
Intre Mi 10T si PRO difera camera si stocarea.
Este un telefon greu de batut chiar de catre cei de la XIAOMI.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate