Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Informatie job secundar

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 06.05.2019
Stie cineva cum stra treaba cu glovo sau cu celelate firme ?
Daca cineva doreste sa se angajeze part-time in timpul liber e obligat sa lucreze un anumit nr de ore?
Daca vrei sa lucrezi numai 5 ore sambata 5 ore duminica se poate?
Oare merita se castiga macar ceva in 10 ore, o iesi 100 lei in mana ?

#2
Qwerty69

Qwerty69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 17.06.2011
Daca esti cu masina ta, faci si mai mult...  In medie la Uber/Bolt ramai cam cu 35-40 RON/h dupa plata taxelor si a combustibilului.
Un sofer serios care sta 200 ore/luna pe traseu pleaca acasa cam cu 7000-8000 RON. (dar trebuie sa iei in calcul si devalorizarea autoturismului, mentenanta, etc - ce nu au fost scazute din incasari)

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,227
  • Înscris: 13.03.2017
Pai cele mai multe comenzi sunt exact in timpul saptamanii - mai ales la birouri
In weekend oamenii sunt acasa sau ies in oras deci, mare branza nu prea cred ca faci mai ales ca primesti in jur de 6-10 lei pe comanda in functie de distanta parcursa si nu mai stiu ce
Daca vrei ceva banutzi = ar trebui cam 4-5 ore pe zi

#4
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,966
  • Înscris: 04.10.2007

Vizualizare mesajNaijax, pe 21 februarie 2024 - 15:49, a scris:

Pai cele mai multe comenzi sunt exact in timpul saptamanii - mai ales la birouri
In weekend oamenii sunt acasa sau ies in oras deci, mare branza nu prea cred ca faci mai ales ca primesti in jur de 6-10 lei pe comanda in functie de distanta parcursa si nu mai stiu ce

Depinde.... daca faci de vineri seata de la 22:00 pana la 03:00 sambata si sambata de la ora 22:00 pana duminica la ora 03:00 faci ceva, ca toti pleaca din club spre casa...

#5
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,227
  • Înscris: 13.03.2017
Cred ca el intreaba de Glovo sau Tazz iar voi raspundenti despre Uber si Bolt Posted Image

Poate intra si ne lamureste

#6
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

View PostNaijax, on 21 februarie 2024 - 16:47, said:

Cred ca el intreaba de Glovo sau Tazz iar voi raspundenti despre Uber si Bolt Posted Image

Poate intra si ne lamureste

la Glovo si Tazz baza e ciubucul lasat de clienti..

#7
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 15.08.2005
exact, acolo iese mult: la ciubucul lasat de clienti

#8
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

 rexx, on 21 februarie 2024 - 18:35, said:

exact, acolo iese mult: la ciubucul lasat de clienti

10 Ron la livrare,atât dau eu

#9
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 06.05.2019

View Postrexx, on 21 februarie 2024 - 18:35, said:

exact, acolo iese mult: la ciubucul lasat de clienti
asta ma si intereseaza mai mult ca la cateva ore pe weekend  mai mult ca sigur nu se castiga prea mult

#10
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007

 Qwerty69, pe 21 februarie 2024 - 15:33, a scris:

Daca esti cu masina ta, faci si mai mult...  In medie la Uber/Bolt ramai cam cu 35-40 RON/h dupa plata taxelor si a combustibilului.
Un sofer serios care sta 200 ore/luna pe traseu pleaca acasa cam cu 7000-8000 RON. (dar trebuie sa iei in calcul si devalorizarea autoturismului, mentenanta, etc - ce nu au fost scazute din incasari)
cine te a mințit?
ca sa ramai cu 35 40 lei ar trebui sa incasezi  80 lei in fiecare ora. scade 25 % comisionul, este un tva intracomunitar aprox 5%, ai combustibil..

unde crezi tu ca e posibil sa faci in fiecare ora 80 lei încasați?

te a păcălit cineva cu încasările alea. ăștia  fac uber bolt pt 150 200 lei profit curat după 10 ore de munca și tu ne spui de 40 lei pe ora profit curat :)))

#11
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View Postioni68939, on 21 februarie 2024 - 15:27, said:

Stie cineva cum stra treaba cu glovo sau cu celelate firme ?
Daca cineva doreste sa se angajeze part-time in timpul liber e obligat sa lucreze un anumit nr de ore?


Era un baiat care facea treaba asta pe bicla si avea si un Vlog. Avea camera montata pe bicla si filma cam peste tot pe unde mergea. Binenteles nu filma clientii. Cauta vlogul lui si pune-i o intrebare. Din pacate nu mai stiu numele lui. Dar sigur sunt useri care ne pot improspata memoria.

#12
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 11.07.2023
Asta e:

https://youtube.com/...ML2gMf7DSOtA4pu

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate