Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

A postat pe tiktok o varianta cu 5 numere castigatoare la loto 6/49 inaintea extragerii

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,701
  • Înscris: 29.10.2017
Weekendul asta s-a intamplat un eveniment mai rar in lumea loteriei din Romania.

Candva pe joi vineri un pasionat de loterie cu putine clipuri pe cont a postat un clip cu 3 variante simple la extragerea 6/49 de duminica
https://www.tiktok.c...830755047640352
Se vede data postarii clipului de la site 5 days ago

La extragerea de duminica din varianta a 3-a au iesit 5 numere din cele 6
A reiesit un numar record de castigatori la categoria a II-a adica cu 5nr de 309 persoane un numar care n-am mai vazut vreodata la nicio extragere loto; de obicei sunt undeva intre 1 si 30 de castigatori la categoria asta
Fiind asa multi premiul s-a impartit intre ei si au luat doar 1,345 de lei de persoana.
https://www.loto.ro/?p=3872

Sa ghicesti 5 numere cu varianta simpla inseamna 1 sansa din 54,200 cu trei variante se imparte la trei adica 1 sansa din 18,066
Ce s-a intamplat a fost ca dintre cei care au privit clipul au pus variantele sambata/duminica undeva spre 300 de persoane

Pasionatul care a postat clipul dupa ce a jucat variantele si-a luat teapa, asta pentru ca a castigat si el tot 1345 de lei ca si ceilalti, a impartit premiul cu ei...daca nu ar fi postat ar fi incasat undeva pe la 30 de mii de lei
Acum a devenit viral pe tiktok datorita pataniei si mai devreme era live unde avea o armata de pomanagii care ii cereau numere la diferite loterii, parca erau hipnotizati cereau fara oprire.

Eu cred ca a fost noroc si un astfel de noroc nu se mai intoarce prea curand, probabil acum multi oameni il vor urmari sa joace numerele lui dar nu vor castiga...dar si daca e sa castige, premiul se va imparti intre o armata de oameni care joaca acelasi numere deci vor lua maruntis oricum.

#2
Arhanghelul_Mihail

Arhanghelul_Mihail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 06.01.2022
Nu exista mod de calcul al numerelor la loto. A fost noroc.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Acum vreo 15 ani am avut si eu 5 din 6.
Din pacate au fost tot vreo 300 de persoane care ua ghicit asa ca m-am ales cu vreo 800 de lei.

Se intampla destul de des se pare.

Si la mine a fost noroc - am jucat doar de 2 ori - atunci si cu vreun an inainte - atunci mi-a iesit 6 din 6 dar pe 2 bilete :D 3 cu 3.

#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006

View Poststalker2142, on 20 februarie 2024 - 19:11, said:

...Ce s-a intamplat a fost ca dintre cei care au privit clipul au pus variantele sambata/duminica undeva spre 300 de persoane....
dar tu te-ai uitat la film?
pt ca scrie mare acolo "puse cu un minut inainte de inchiderea casei". cand crezi ca au avut timp cele 300 de persoane sa urmareasca filmuletul, sa alerge pana la loto si sa completeze un bilet?

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Apropo - parca 6 din 49 nu e legat de sport...

Sau o fi - cursa celor 300 catre prima agentie ca  sa ia bilete cu ce a postat omul ala ...

#6
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 16.08.2010
Aștept varianta cu 6  din  6.

#7
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,701
  • Înscris: 29.10.2017

View Post_Smiley_, on 20 februarie 2024 - 19:37, said:

pt ca scrie mare acolo "puse cu un minut inainte de inchiderea casei". cand crezi ca au avut timp cele 300 de persoane sa urmareasca filmuletul, sa alerge pana la loto si sa completeze un bilet?

Scrie de la tiktok in dreptul clipului 5 Days Ago, adica joi pe 15 februarie. Dar numerele au iesit la extragerea de duminica
Deci el a pus clipul dupa inchiderea casei si numerele au iesit la urmatoarea extragere

Duminica a postat un clip cu biletul jucat cu cele 5 numere, dar a acoperit data extragerii din bilet...inseamna ca el nu a mai jucat duminica numerele, doar urmaritorii lui le-au jucat
https://www.tiktok.c...995895713533217

#8
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,129
  • Înscris: 10.07.2013

Vizualizare mesajFreeThinker, pe 20 februarie 2024 - 19:42, a scris:

Aștept varianta cu 6  din  6.

Si eu astept.....Posted image

#9
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,624
  • Înscris: 13.03.2005
Eu nu aștept.

Eu le pun mâine direct pe biletul cu 6/49.

Anunțați-ma dacă vreți să vi le dau și vouă aici, că nu mă apuc de tiktok.


#10
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,542
  • Înscris: 16.03.2007
dar de ala de pe twitter care a prezis cutremurul din Romania cu cateva zile inainte ce se mai aude?

#11
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,624
  • Înscris: 13.03.2005
Eu vi le dau in ordinea retragerii, nu în ordine crescătoare!

#12
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,701
  • Înscris: 29.10.2017

Vizualizare mesajeiffel, pe 20 februarie 2024 - 19:38, a scris:

Apropo - parca 6 din 49 nu e legat de sport...
Sau o fi - cursa celor 300 catre prima agentie ca  sa ia bilete cu ce a postat omul ala ...

Nu este, dar am mai vazut topice legate de strategii loto pe categoria asta si alt loc mai potrivit nu am gasit pentru topic.
Am zis ca nu e posibil sa mai vina prea curand cu numere castigatoare de asemenea amploare, deci cei care sunt atrasi in cursa vor pierde o vreme si vor abandona pe parcurs cand vor vedea ca nu ies biletele

Contrar faptului ca ai castigat atunci aparent cu usurinta la categoria a doua, este foarte rar sa nimeresti o astfel de cota...mai stiu si eu pe cativa in realitate care au nimerit dar s-a intamplat o singura data in viata

#13
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,787
  • Înscris: 12.01.2018

View Postlaffin, on 20 februarie 2024 - 20:01, said:

dar de ala de pe twitter care a prezis cutremurul din Romania cu cateva zile inainte ce se mai aude?
a murit la cutremur

#14
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,673
  • Înscris: 10.10.2011
joi o data in viata imi trebuie la joker sau 6/49. sau chiar la ambele. nu -mi trebuie de doua ori.

#15
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020

View Post_Smiley_, on 20 februarie 2024 - 19:37, said:

dar tu te-ai uitat la film?
pt ca scrie mare acolo "puse cu un minut inainte de inchiderea casei". cand crezi ca au avut timp cele 300 de persoane sa urmareasca filmuletul, sa alerge pana la loto si sa completeze un bilet?
Nu mai este nevoie sa mergi la agentiile Loteriei Romane, de ceva timp se poate juca si online.

#16
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,701
  • Înscris: 29.10.2017

View Postrim80, on 20 februarie 2024 - 20:24, said:

Nu mai este nevoie sa mergi la agentiile Loteriei Romane, de ceva timp se poate juca si online.

Se poate juca online pe amparcat, dar numai variante simple...daca vrei sa pui o schema redusa sau o varianta cap de pod nu merge

Ideea e ca din istoricul clipurilor reiese ca el a postat clipul joi intre momentul inchiderii jocului si momentul extragerii. A facut asta ca nimeni sa nu poata juca variantele lui stiind ca imparte premiul cu altii si a inventat si scuza ca a pus biletele cu un minut inaintea inchiderii jocului (ca sa nu para egoist ca nu le-a dat si urmaritorilor variantele).

Ulterior in clipul de duminica de dupa joc unde se lauda cu biletul castigator acopera data biletului ca sa nu se vada ca a jucat de fapt joi (si nu duminica cand au iesit numerele) si 2 ca sa nu se vada ca de fapt probabil a mintit si a jucat variantele cu multe ore inainte de inchidere.

Hazardul a facut ca urmaritorii lui sa joace numerele pentru duminica si sa castige, iar el nu. Iar acum incearca sa faca un ban din live-uri pe tiktok prin tips-uri

#17
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,624
  • Înscris: 13.03.2005
Și cum are Balta pește, că mama proștilor e mereu gravidă, chiar va strânge ceva bani.

#18
stefan0011

stefan0011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.09.2021
Eu cred ca a fost un "noroc" menit sa crească nr de  jucători, respectiv încasări.
La ce bătălie e pe bani in tara asta la nivel inalt, nimeni nu lasa la voia întâmplării atâtea milioane de euro. " întâmplător " se câștigă la Paște și la Crăciun.

Între duminica ora 14, când se închid agențiile și ora 18-19 când e extragerea, au timp sa verifice ce variante sunt disponibile pentru un nou report.

Dacă s ar închide agențiile la 14 și la 14.05 ar fi extragerea, le ar fi mai greu sa aranjeze bilele, dar nu imposibil. Păcatele, urletele, sunt " programate", iar loto e pe bune? Nu sunt atât de naiv.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate