Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Erika Isac - Macarena

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/C0Bc0nwSerM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Update

 jumborom, pe 29 februarie 2024 - 23:02, a scris:

Live în studio

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/V3sKn3k0ggM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Avem și un interviu

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5nnh0JF9Q0w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Ravy, 01 March 2024 - 00:57.


#2
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
O stiu pe Erika Isac de la One true singer. Acolo s-a combinat cu Adi Istrate. De acolo, dupa cum se comporta cu Adi, mi-am dat seama ca e taman tipul de femeie de care fug toti barbatii: toxica, abuzatoare, manipulatoare si posesiva. Am mai ascultat alte melodii de-ale sale si sunt in acelasi stil. Eu cred ca se acorda prea multa atentie acestei melodii.

[ https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aoKrPE2_700bwp.webp - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Repet, asa-zisa melodie are parte de mai multa atentie decat ar trebui. Drept dovada e aceasta pagina cu acest subiect. Probabil asta a vrut si "artista": faima prin controverse, nu prin talent.

any publicity is good publicity

Tin minte cand a lansat Oana Radu o piesa mai de mult. Mircea Badea, cand era pe val, si-a exprimat in direct opinia si a balacarit-o de ma gandeam ca o sa primeasca amenda de la CNA. Tot cei de la Antena au invitat-o pe Oana Radu la o emisiune pentru a-si spune dreptul la replica. Una dintre replici a fost "ma bucur ca am ajuns sa fiu ascultata de Mircea Badea".
Cam asa si cu Macarena de Romania.


#3
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010

Vizualizare mesajBob493, pe 20 februarie 2024 - 20:54, a scris:

Pana la urma care e marea controversa cu melodia asta? Ca injura? Oau, mare cacat, suntem in 2024, injura Dana Marijuana acu' treij de ani, nu a deschis fatuca asta niciun drum.
Mesajul care anume e? Ca am vazut ca e plin internetul de doamne 40+ care aplauda cu lacrimi in ochi mizeriuta asta de cantec de parca ar fi discursul lui Marthin Luther King. Mai e si vreun alt mesaj in afara de 'barbatii e niste criminali nenorociti huo!'?
Vezi ca acolo se discuta despre abuzuri sexuale. Daca vrei sa dezbati melodia, fa-o aici.

#4
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Dpdv muzical mi se pare un gunoi, nu am nimic de dezbatut. Pe mine ma interesa ce anume a starnit atata controversa pe retele.

#5
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Nimic. E o melodie de care unele persoane s-au folosit ca sa readuca la suprafata abuzurile asupra femeilor. Dar, cum ai zis si tu, melodia este un gunoi.

Edited by marga32, 20 February 2024 - 22:01.


#6
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Doamna in varsta de la sfarsitul videoclipului e Rona Hartner?

#7
a010

a010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 18.12.2023

View Postmarga32, on 20 februarie 2024 - 22:01, said:

Nimic. E o melodie de care unele persoane s-au folosit ca sa readuca la suprafata abuzurile asupra femeilor. Dar, cum ai zis si tu, melodia este un gunoi.

E fain ritmul. Iar versurile sunt si ele interesante. E un cantec-manifest care-mi place :D

#8
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Mi se pare ca vocea nu suna bine deloc. De versuri nici nu mai spun.
Insa eu ascultam acum 25 de ani Candy, MB&C si Demmo. Si Marijuana...
Asa ca, ce stiu eu?

#9
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010

 Skyler-ftw, pe 22 februarie 2024 - 14:41, a scris:

E posibil sa ma insel, dar am impresia ca majoritatea de pe topicul asta sunteti trecuti de 40 de ani. Nu stiu de ce aveti o asa obsesie pentru melodia asta, ca majoritatea tinerilor au trecut deja peste, daca nu se bagau "babacii" in seama trecea si asta pe sub radar, cum au trecut si celelalte melodii ale ei. Va faceti griji ca o sa invete copiii vostri cuvinte obscene, dar voi ascultati melodia asta mai mult decat ei.
Eu zic ca doar marketingul a saltat melodia asta. Apoi feministele au luat foc imediat. Si a iesit ceva ca melodia: un rahat. Noroc ca saptamana viitoare va disparea, lasand loc altui rahat.

#10
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
De ce e blurat?

#11
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
La gonflabilă nu e, la versuri nici atât.

#12
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Desi e tanara (24 de ani), are tatele lasate. Va zic sigur.

#13
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

 Bursul, on 26 februarie 2024 - 13:39, said:

De ce e blurat?
ai gasit versiunea neblurata ?

#14
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
Nu. Exista si versiunea neblurata?

Vizualizare mesajmarga32, pe 27 februarie 2024 - 12:19, a scris:

Desi e tanara (24 de ani), are tatele lasate. Va zic sigur.
Si cele de la finalul clipului au si ele tzatzele lasate?

#15
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Nu, alea nu. Doar Erika si doamna in varsta.

#16
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
Chiar nu inteleg rostul clipului. Pentru ce te filmezi dezbracata daca tot blurezi? Si cu un costum de baie era tot aia, ba chiar clipul era mult mai frumos.

#17
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
sa-i faci pe "fraieri" sa caute clipu neburat.

#18
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
Pai daca e cum a zis colegul ca artista are tzatzele lasate, nu publica astia in veci clipul neblurat. Cine ar mai visa-o pe asta?
Poate daca unul care a participat la editarea clipului sa se supere si sa-l publice undeva.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate