Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Despre Samsung M

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Postez aici ca in alta parte nu am gasit  aici , despre clasa M;
Am observat ca nu sint prea raspindite .
Ce parere aveti de cele din acesta clasa ? Sint indicate sau mai normal ar fi cele din clasa A ?

#2
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
M-ul deobicei e pentru pietele mai sarace, in special India. Un M e un A castrat putin. Problema mea apare ca pe M este castrat inclusiv partea de Knox, si pentru mine e un aspect important asta. Materialele si constructia e mai slaba. Anumite feature-uri extra de pe A lipsa pe M. Gen AI-ul pentru poze, eventual chiar lentila, senzorii mai slabi, etc.

Edited by MooF2010, 18 February 2024 - 22:20.


#3
Labargo

Labargo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 23.12.2023
Nu ca M e o mizerie, dar si A este o mizerie de telefon, Samsung merita cumparat doar pt S. Daca nu ai bani de S, mai bine alegi alt brand

#4
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 22.02.2014
Decat un M sau A  mai bine S.

#5
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Problema mea este intre A34 si M34 . Pina acum am constatat ca A nu are mufa de 3.5 mm . Cu knocs inca nu inteleg . De ce nu se poate instala ulterior ?

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

Vizualizare mesajLabargo, pe 19 februarie 2024 - 02:16, a scris:

Nu ca M e o mizerie, dar si A este o mizerie de telefon, Samsung merita cumparat doar pt S. Daca nu ai bani de S, mai bine alegi alt brand
Si care-i problema daca cineva alege sa-si ia un A53/A54 la un pret foarte bun, care face poze semi-decente si vine cu tehnologie de 2022-2023, in loc sa ia la acelasi pret un S20 sau S21 plin de zgarieturi, si cu bateria sub 50% din capacitatea originala?
Poate ca nu isi doreste sa faca cine stie ce poze, ci mai mult refresh rate-ul de pe A53/A54, autonomia, faptul ca e nou, etc.

Vizualizare mesajhspinache, pe 19 februarie 2024 - 09:10, a scris:

Problema mea este intre A34 si M34 . Pina acum am constatat ca A nu are mufa de 3.5 mm . Cu knocs inca nu inteleg . De ce nu se poate instala ulterior ?
Knox e integrat in hardware, nu e ceva ce pur si simplu instalezi pe urma, ca GSpace-ul pe Huawei.

Edited by Hider141, 19 February 2024 - 09:48.


#7
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Am inteles ca acest knox este bun pt persoanele juridice . La ce foloseste pt persoane fizice ?

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Knox e protectia software+hardware implementata de Samsung in dispozitivele lor. De exemplu criptarea datelor odata ce setezi blocarea cu amprenta/cod/pattern, asa ca indiferent cine iti fura telefonul, daca nu stie cum sa-l deblocheze nu va avea acces la datele de pe dispozitiv.
Sau blocarea telefonului daca ii da factory reset, daca nu introduci contul Google si/sau Samsung cu care a fost activat anterior.

Edited by Hider141, 19 February 2024 - 13:17.


#9
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Am inteles. Si mai are ceva lipsa ?

#10
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Acum am un j516 ; si el a fost din clasa medie , si nu mi s-a parut rau . Si de ce cele din seria S sint mai bune ?

#11
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

Vizualizare mesajLabargo, pe 19 februarie 2024 - 02:16, a scris:

Nu ca M e o mizerie, dar si A este o mizerie de telefon, Samsung merita cumparat doar pt S. Daca nu ai bani de S, mai bine alegi alt brand
Nu chiar toată lumea aruncă peste 4000 de lei pe doar un telefon. Eu am avut numai serii A, nu chiar astea cu 0 ci pe genul A72. Nu e rău nici seria M dar aș zice sub A.

#12
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Camerele sint la fel la A si M . Procesorul difera ? Are reactii intirziaate ?

#13
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
La ce este bun contul samsung ? Se poate dezactiva ?

#14
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Am vazut ca exista folii protectie speciale pentru camere . Camerete au la exterior sticla sau plastic ?

#15
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Acuma , o sa mai punem asa cite o intrebare , mai ales ca mi se pare complicat android14 .

Pe prospect are 6g de RAM . Sta cu 3 ocupat , nu stiu cu ce . Ce ce este liber , nu prea cade pe 6 . Cum sa fac sa mai scad . Si ce este acest RAMplus ? ce valoare  este bine de setat sa fie acest ramplus ?

#16
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2007
Se mai permite sa se schimbe CSC ?

#17
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

View PostMooF2010, on 18 februarie 2024 - 22:18, said:

M-ul deobicei e pentru pietele mai sarace, in special India. Un M e un A castrat putin. Problema mea apare ca pe M este castrat inclusiv partea de Knox, si pentru mine e un aspect important asta.
M55 fata de A55 e mai ingust, mai subtire, mai usor(n-are sticla pe spate - pt unii un plus, pentru altii un minus) si vine cu Snapdragon 7 gen1.
Camerele secundare sunt mai nasoale, camera de selfie e mai buna. Incarcare 45W, nu 25W.
In rest, e cam la fel. Mi se pare o alegere mai buna decat A55. De Knox habar nu am (si nu imi pasa).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate