Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

WhatsApp in ios

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
După cum se știe  pe IPhone funcționează doar o aplicație de WhatsApp , daca vrei 2 conturi  de WhatsApp  poți instala WhatsAppBusiness   . Dar acesta este mai stufos si nu prea comod  .  Dar pe Android poți instala mai multe conturi  de WhatsApp fără probleme , mai nou de pe același cont poți face switch  pe alt cont  . Pe IPhone nu avem inca aceasta  opțiune   .

As  dori daca cineva știe  sau daca apar noutăți in acesta privința de a avea 2 conturi de WhatsApp  pe IPhone sa lase aici un mesaj  !

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,227
  • Înscris: 13.03.2017
Ce noutati bro' ?
Toate e vechi Posted Image

De la iPhone 11 incolo exista dual SIM (fizic) + dual SIM (eSim)
In traducere libera - ai doua numere de telefon pe caramida deci ai posibilitatea de a accesa 2 conturi de WhatsApp pe acelasi telefon

Bine ... daca ai iPhone 10 (sau mai vechi) = nu (prea) merge "minunea" asta

#3
Labargo

Labargo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 23.12.2023

View PostNaijax, on 15 februarie 2024 - 12:05, said:

Ce noutati bro' ?
Toate e vechi Posted Image

De la iPhone 11 incolo exista dual SIM (fizic) + dual SIM (eSim)
In traducere libera - ai doua numere de telefon pe caramida deci ai posibilitatea de a accesa 2 conturi de WhatsApp pe acelasi telefon

Bine ... daca ai iPhone 10 (sau mai vechi) = nu (prea) merge "minunea" asta
da, dar trebuie sa iesi dintr-un cont si sa intri in altul.
la android ai 2 conturi care functioneaza simultan, poti sa-ti dai mesaje de pe unul pe altul Posted Image))

View Postfoxtian, on 15 februarie 2024 - 11:55, said:

După cum se știe  pe IPhone funcționează doar o aplicație de WhatsApp , daca vrei 2 conturi  de WhatsApp  poți instala WhatsAppBusiness   . Dar acesta este mai stufos si nu prea comod  .  Dar pe Android poți instala mai multe conturi  de WhatsApp fără probleme , mai nou de pe același cont poți face switch  pe alt cont  . Pe IPhone nu avem inca aceasta  opțiune   .
As  dori daca cineva știe  sau daca apar noutăți in acesta privința de a avea 2 conturi de WhatsApp  pe IPhone sa lase aici un mesaj  !
foloseste business, nu e asa stufos cum ti se pare, eu am folosit pe android

Edited by Labargo, 15 February 2024 - 12:42.


#4
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View PostLabargo, on 15 februarie 2024 - 12:41, said:

da, dar trebuie sa iesi dintr-un cont si sa intri in altul.
Tre sa ce????

View PostLabargo, on 15 februarie 2024 - 12:41, said:

la android ai 2 conturi care functioneaza simultan, poti sa-ti dai mesaje de pe unul pe altul Posted Image))
Uimitor!!!

#5
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003
WhatsApp Business e foarte poluat cu tot soiul de indivizi care vor să îți oferteze ceva. Mai ales de prin zone obscure ale lumii. E mai bine de evitat.
Poate după IOS 17.4 când o să apară sideloading o să se poată instala un alt WhatsApp pe care să îl vadă diferit iPhone-ul.

Pe de altă parte Digital Markets Act care intră în vigoare în UE în martie cere interoperabilitatea platformelor de messaging. Apple va accepta RCS și Whatsapp va accepta mesaje din alte platforme. Nu va mai fi nevoie să ai 2 conturi de whatsapp. Doar trimiți de pe iMessage.

Edited by daniel28, 15 February 2024 - 19:12.


#6
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,624
  • Înscris: 13.03.2005

Vizualizare mesajNaijax, pe 15 februarie 2024 - 12:05, a scris:

Ce noutati bro' ?
Toate e vechi Posted image

De la iPhone 11 incolo exista dual SIM (fizic) + dual SIM (eSim)
In traducere libera - ai doua numere de telefon pe caramida deci ai posibilitatea de a accesa 2 conturi de WhatsApp pe acelasi telefon

Bine ... daca ai iPhone 10 (sau mai vechi) = nu (prea) merge "minunea" asta

Vizualizare mesajLabargo, pe 15 februarie 2024 - 12:41, a scris:

da, dar trebuie sa iesi dintr-un cont si sa intri in altul.
la android ai 2 conturi care functioneaza simultan, poti sa-ti dai mesaje de pe unul pe altul Posted image))


foloseste business, nu e asa stufos cum ti se pare, eu am folosit pe android

Nu trebuie sa iesi din niciun cont de Whatsapp. A zis @Naijax clar: daca vrei 2 conturi pe iPhone, ai portita cu Sim+eSim.
Adica e similar cu cazul telefonului android cu 2 cartele Sim.

Edited by wertyck, 15 February 2024 - 19:24.


#7
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019

View Postwertyck, on 15 februarie 2024 - 19:23, said:

Nu trebuie sa iesi din niciun cont de Whatsapp. A zis @Naijax clar: daca vrei 2 conturi pe iPhone, ai portita cu Sim+eSim.
Adica e similar cu cazul telefonului android cu 2 cartele Sim.

si cum mai exact  poți  avea 2 conturi de WhatsApp  pe IPhone  fara a instala whatsapp biznis ??  asta este marea intrebare  .

@  corect Daniel28 !

#8
theEvilPhilantropist

theEvilPhilantropist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.04.2013

Vizualizare mesajwertyck, pe 15 februarie 2024 - 19:23, a scris:

Nu trebuie sa iesi din niciun cont de Whatsapp. A zis @Naijax clar: daca vrei 2 conturi pe iPhone, ai portita cu Sim+eSim.
Adica e similar cu cazul telefonului android cu 2 cartele Sim.

Nu poți. Cel puțin nu la momentul la care scriu acest mesaj. Soția are un iPhone 15. SIM fizic cu număr personal, eSIM cu număr de serviciu. Folosește aplicația WhatsApp pe numărul personal și WhatsApp Business pentru numărul de serviciu. Ambele aplicații au acces la contactele care vin de pe ID-ul Apple (stocate în iCloud).

Limitarea poate avea ca factor sistemul de operare, în mod special felul în care iOS izolează fiecare aplicație (sandboxing) și nu o lasă să comunice cu exteriorul decît prin API-uri extrem de stricte. Asta afectează abilitatea de a implementa o funcție unde ai mai mult de un cont de utilizator. Nu cred că se va schimba ceva în viitorul foarte apropiat în direcția asta.

Edited by theEvilPhilantropist, 16 February 2024 - 10:50.


#9
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
Nu inteleg care este problema cu WhatsApp Business? O am instalata in tel si cand am doua numere o folosesc cu sim-ul fizic, iar whatsapp normal cu e-sim-ul, merge perfect . E chair asa complicat sa intri separat in fiecare aplicatie cand vrei sa o folosesti? Mai aveti un pic si va plangeti ca nu va sterge iphone-ul la fund..
wtf!? Ce probleme au unii, daca nu va place implementarea din iOs avetide unde alege, nu va obliga nimeni sa folositi iphone.

#10
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
RaySefo  ,   cautam o solutie  nu  un mesaj  cu care e problema .  daca nu sti nu trebuie sa ne stearga la fund un iphone . cand a aparut la android  switch account  au spus ca va veni si pe ios    ...dar dupa un timp   nu sa mai stiut nimic.   whatsappbusiness   nu este pentru toata lumea . eu am 2 conturi de whatsapp  , unul la servici  si  unul de familie si prieteni  . nu imi place acest cont de biznis sa il folosesc cu familia si nici in grupul de servici  ,  suntem prieteni , amici colegi   si nu vin eu in grupuri   cu biznis  . sper ca intelegi .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate