Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Locuri de vizitat in Dobrogea

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,757
  • Înscris: 12.08.2008
Eu am fost numai cu nevasta in masina, prin decembrie pana la pestera sf. Andrei, Adamclisi.. Total dezolant peisajul, urmatoarea va fi primavara cand inverzeste Posted Image

#20
nick_blaster

nick_blaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 13.07.2006
Eu merg in fiecare an in zona, pe langa cetatea Capidava si muzeul de la Topalu de care am amintit, si drumul in sine, dupa Cernavoda, cand serpuieste pe langa Dunare este spectaculos. E o zona dupa Seimeni cu o vedere asupra Dunarii ff frumoasa.
BTW, in zona Capidava sunt acum doua bac-uri, am inteles ca in scurt timp se vor organiza croaziere.

#21
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007
Intradevar, iarna nu e chiar asa de interesant.
Noi am fost in toamna pe acest traseu pana la Adamclisi. Am prins 2 portiuni unde se lucra, in rest, foarte pitoresc drumul. Si foarte liber.

#22
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,082
  • Înscris: 20.12.2007

View PostmihaiC1, on 15 februarie 2024 - 11:02, said:

Eu am fost numai cu nevasta in masina, prin decembrie pana la pestera sf. Andrei, Adamclisi.. Total dezolant peisajul, urmatoarea va fi primavara cand inverzeste Posted Image
Personal prefer sa fac tururi in Dobrogea cu plecare din Bucuresti cand e rapita in floare. Am niste poze dementiale cu auriul rapitei pe un fond de cer bleu
Alt punct al meu de interes cand trec cu bacul la Chiciu vara este sa ma opresc cam pe aici la Ostrov.
E un nene care vinde la strada caise. Chestia amuzanta este ca l-am gasit mereu beat si evident fara niciun chef de targuiala. Asa ca imi arata unde este caisul si imi iau singur ce vreau.
Daca vreti vin de ala sa te loveasca in suflet , neaparat mergeti la magazinul manastirii Cocos

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate