Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

Ciolacu presedinte - v-ati simti reprezentati?

* * - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
156 replies to this topic

#37
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,738
  • Înscris: 06.07.2005
Discursul domnului Ciolacu prinde bine la toti retrograzii care considera ca tre sa iti distrugi fizicul si psihicul pentru sfanta munca.
Pentru unii raceala se manifesta printr-o nara infundata, altii zici ca-s loviti de tren. Cum sa iei concediu pentru o raceala??!!
De spate am zis mai sus, e suferinta speciei ca ne-a mancat in cur sa stam in 2.

#38
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011
Ciolacu presedinte - v-ati simti reprezentati?
Sincer sa fiu, nu. Dar cine stie, poate de data asta el va fi cel mic... Raul cel mic, zic.
@Vanzatorul de Iluzii, ca sa spulberi orice iluzie puteai sa bagi si un sondaj.

#39
blogeranonim

blogeranonim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 08.02.2010
Au fost odata PLN si PSD, care se scuipau intre ei si unii de frica celorlalti, parca mai aveau o farama de bunsimt.
De cand s-au aliat, sut numai pe furat si pe jecmanirea celor care inca mai muncesc in tara asta.
Nici mort nu am sa votez cu PSD sau cu PNL, chiar daca as avea de ales intrei ei si Sosoaca sau Simion.
Daca doar astea sunt optiunile, am sa votez impotriva PNL-PSD si emigrez. Macar fac ce au facut stramesii mei la greu: Otravesc fantanile si ard ogoarele.

#40
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,072
  • Înscris: 20.10.2015
Singurul de care as simti ca sunt reprezentat e Koveshi

#41
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,458
  • Înscris: 12.02.2012

View Postdorin_2k, on 13 februarie 2024 - 21:09, said:

Eu mă uit și îl văd pe Bobiță. Din Las Fierbinți. Posted Image
Tot la TV.
Nu ai telecomanda?

Si te simti reprezentat? Posted Image

Quote

Ciolacu presedinte - v-ati simti reprezentati?
Bineinteles ca nu. Asta are un limbaj de cocalar chiar mai mult decat Simion.
Iar pe faza cu concediile medicale, astia in loc sa incerce sa elimine cauza, mai vor sa mai ia cativa banuti inapoi. Tipic pentru psd. Nu restructureaza sistemul bugetar, nu taie pensiile speciale chiar daca sunt o mare gaura la buget ci mai adauga noi taxe si impozite.

View PostTsunamii, on 14 februarie 2024 - 06:41, said:

Singurul de care as simti ca sunt reprezentat e Koveshi

Asta da. Dar nu cred ca are ganduri de intrat in politica. Plus ca, la nivelul la care se prezinta societatea romaneasca, nu ar avea nicio sansa.

Edited by SineNomine, 14 February 2024 - 07:05.


#42
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,924
  • Înscris: 15.06.2007

View PostVanzatorul de Iluzii, on 13 februarie 2024 - 20:54, said:

Acum 15 minute l-am văzut pe Ciolacu.
mistrețu' asta e mai gretos decat dragnea. Nici nu stiu din ce tomberon a fost propulsat in pozitia actuala. Ce a facut din '90- prezent? De unde a rasarit?

#43
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,818
  • Înscris: 11.03.2006

View Posttfmercedez, on 14 februarie 2024 - 08:32, said:

mistrețu' asta e mai gretos decat dragnea. Nici nu stiu din ce tomberon a fost propulsat in pozitia actuala. Ce a facut din '90- prezent? De unde a rasarit?

A vaslit la barca lui Dragnea.
Ca raspuns la numarul mare de concedii medicale luate anul trecut, s-au hotarat sa bage in faliment sistemul de sanatate. Macar asa nu mai are cine sa scrie concediile alea.

#44
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 13.09.2022

View Postblogeranonim, on 14 februarie 2024 - 02:06, said:

Au fost odata PLN si PSD, care se scuipau intre ei si unii de frica celorlalti, parca mai aveau o farama de bunsimt.
De cand s-au aliat, sut numai pe furat si pe jecmanirea celor care inca mai muncesc in tara asta.
Nici mort nu am sa votez cu PSD sau cu PNL, c

Nu sunt de acord. Pana la urma de 2 ani si ceva am avut un pic de " stabilitate", intr-o perioada oricum complicata.
Nu te,-ai saturat de circul ala care era pana acum intre PSD si PNL? Doar se atacau si balacareau si asta nu ajuta la nimic. Nu retii, spunea Basescu o prostie, imediat sarea cursul valutar in aer etc.
Nu cred ca a fost rau, oricum prieteni la catarama psd cu pnl nu sunt si nu vor fi, deci chiar daca e de furat, nu pot s-o faca asa liber ca si cand ar fi peste tot doar o singura gasca, de o singura culoare politica. Ar fura mult mai usor in formula solo.
Deci nu mai vrem circ pe paine.
Cat despre alde Simion, fereasca, niste dezaxati, aia sunt mult mai rai decat mama Psd-ului.

Edited by danigoleman, 14 February 2024 - 08:58.


#45
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,072
  • Înscris: 20.10.2015

View PostSineNomine, on 14 februarie 2024 - 06:54, said:

Asta da. Dar nu cred ca are ganduri de intrat in politica. Plus ca, la nivelul la care se prezinta societatea romaneasca, nu ar avea nicio sansa.

io ziceam de mine, ala care nu reuseste (si nici nu mai incearca) sa se integreze in societatea romaneasca

#46
realnick

realnick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 22.10.2007
Mai naspa este ca nici pe Discovery sau History nu prea mai am ce sa vad, nu prea mai sunt documentare noi. Asa ca stau pe B1 sau Digi cu sonorul pe mute.

#47
SineNomine

SineNomine

    Artisan Distiller

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,458
  • Înscris: 12.02.2012

View PostTsunamii, on 14 februarie 2024 - 09:06, said:


io ziceam de mine, ala care nu reuseste (si nici nu mai incearca) sa se integreze in societatea romaneasca

Si eu ziceam de mine. :)
Se pare ca suntem minim doi care se simt reprezentati de Kovesi.

#48
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 13.09.2022

View PostSineNomine, on 14 februarie 2024 - 09:24, said:



Si eu ziceam de mine. :)
Se pare ca suntem minim doi care se simt reprezentati de Kovesi.

P-asta ati gasit-o? Alt personaj controversat, care nu s-a atins deloc de furaciunile regimului PDL-Basescu, facea doar show in preajma campaniilor electorale, evident salta doar adversarii lui Basescu.

#49
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 23.02.2007
Indiferent pe cine votati si este ales tot un gunoi de tara ramane cu media de IQ sub 70 asa ca daca vreti o viata buna, sunteti la mana voastra nu la mana statului indiferent de conducere.

Edited by FREESH, 14 February 2024 - 09:43.


#50
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,628
  • Înscris: 20.05.2008
Evident ca nu. Dar acu nu ma gandesc decat sa votez raul cel mai mic.

Deocamdata nu stiu intre cine se va da al doilea tur, ca ala pana la urma conteaza. Voi vota cu persoana care prezinta cel mai putin risc pt politica externa a Romaniei. Care o fi persoana, aia va avea votu meu, fara alte pretentii. Nici sa lipsesc de la vot nu imi permit, e responsabilitate ce apasă tot din cauza vremurilor riscante in care traim. Trist dar asta e, tre sa fiu realista, in vremurile astea nu e bine sa visez scai verzi le pereți. :(

Dacă Ciolacu va ajunge in al 2-lea tur cu Simion, voi vota Ciolacu. Daca ajunge Drulă il votez pe Drulă. Nu o sa votez persoane in slujba Rusiei, Simion, Dan Puric, Șosoaca, Dragnea etc.

Edited by tipareth, 14 February 2024 - 09:51.


#51
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,267
  • Înscris: 30.07.2006
Eu ma simt reprezentat de domnul Ciolacu.
In prezent lucrez la Luca, impletesc covrigi.
Daca unul dintre noi ajunge presedintele Romaniei, inseamna o recunoastere a importantei meseriei noastre.

#52
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 29.09.2006
Daca as fi luat bacul la 38 de ani, fara sa am o meserie, fara sa fi lucrat vreo zi in viata mea, daca as fi fost semidoct m-as fi simtit reprezentat, asa....

Edited by paco rabanne, 14 February 2024 - 09:52.


#53
Pictor_Fonta

Pictor_Fonta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,250
  • Înscris: 09.08.2012

View Postvimann, on 13 februarie 2024 - 23:41, said:

Discursul domnului Ciolacu prinde bine la toti retrograzii care considera ca tre sa iti distrugi fizicul si psihicul pentru sfanta munca.

Munca e pentru tractoare si negrii. Se stie inca de acum 300 de ani treaba asta.

Eu consider ca dl Ciolacu este cel mai pregatit candidat la presedintie. Ati vazut ca nici macar nu citeste discursurile de pe foaie?

Este un om cu realizari deosebite, a avut un business, a reusit sa-si inchida balconul si mai presus de toate, este si erou al revolutiei romane.

Edited by Pictor_Fonta, 14 February 2024 - 10:15.


#54
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,528
  • Înscris: 22.08.2012

View PostTsunamii, on 14 februarie 2024 - 06:41, said:

Singurul de care as simti ca sunt reprezentat e Koveshi

E o ea.  Laura Codruta Kovesi.

Edited by Olteanul_sfios, 14 February 2024 - 10:26.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate