Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Road House (2024)

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Road House (link IMDb) este un viitor film american de acțiune regizat de Doug Liman, după un scenariu de Anthony Bagarozzi și Chuck Mondry. Acesta servește ca un remake al filmului din 1989 cu același nume. Filmul îi are în distribuție pe Jake Gyllenhaal, Daniela Melchior, Conor McGregor și Billy Magnussen. Joel Silver produce filmul, așa cum a făcut și cu originalul.
Road House este programat să fie lansat de Amazon MGM Studios prin Prime Video pe 21 martie 2024.

,,...Un fost luptător la categoria mijlocie UFC ajunge să lucreze într-o resort/statiune din Florida Keys, unde lucrurile dar mai ales situatiunea nu stau așa cum par ...''

Filmările au început în Republica Dominicană pe 23 august 2022 ...  pe 3 martie 2023, Gyllenhaal a filmat o scenă cu fostul luptător din Ultimate Fighting Championship, Jay Hieron, după show/ul din deschiderea UFC 285 de la MGM Grand Garden Arena din Las Vegas, Nevada. Scena a fost realizată în fața fanilor care au participat la ceremonia de deschidere (cantar ...)  și au inclus pe seful UFC Dana White, crainic Jon Anik și alți membri obișnuiți ai evenimentului UFC.O scenă cu Gyllenhaal a fost filmată în timpul unei pauze în eveniment.

In productia din 1989 aparea Patrick Swayze în rolul lui Dalton, angajat să preia securitatea la un club din Jasper, Missouri, numit Double Deuce. Dalton își face rapid prezența cunoscută ca o forță incoruptibilă și periculoasă capabilă să stea în picioare cu orice bărbat înaintea lui, inclusiv cu Brad Weasley (Ben Gazzara), șeful local al crimei și magnat de afaceri care nu se va opri la nimic pentru a-l elimina pe Dalton. din oras.

Doug Liman, regizorul din spatele Mr. & Mrs. Smith și Edge of Tomorrow, va regiza remake-ul. Scenariul a fost scris de Anthony Bagarozzi (The Nice Guys) și Chuck Mondry, dintr-o poveste realizata cu scenaristul original de la Road House, David Lee Henry. Joel Silver, care a produs filmul original, a produs remake-ul. Henry Braham (Guardians of the Galaxy Vol. 3) a servit ca director de imagine, cu Doc Crotzer (Shotgun Wedding) ca editor.

In productie apar:
Daniela Melchior (Fast X) joacă rolul iubirii lui Elwood, Ellie, o asistentă din Florida Keys, iar Billy Magnussen (Game Night) îl va interpreta pe Brandt, răufăcătorul filmului. Restul distribuției filmului include superstarul UFC Conor McGregor în debutul său în actorie, Jessica Williams (Shrinking), Joaquim de Almedia (Fast Five), Darren Barnett (Never Have I Ever), Beau Knapp (The Nice Guys), Lukas Gage ( The White Lotus), J.D. Pardo (Mayans M.C.), Arturo Castro (Narcos), Gbemisola Ikumelo (A League of Their Own), Hannah Love Lanier (Special Ops: Lioness), Travis Van Winkle (You), B.K. canon (Switched at Birth), Dominque Columbus (Ray Donovan), comedianul Bob Menery și Kevin Carroll (The Leftovers).

Dupa cat ne permite trailler/ul(!?) se pare ca stimabilul Jake Gyllenhaal se descura remarcabil ...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Y0ZsLudtfjI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Un film cu bataie. Rambo avea mai mult farmec

#3
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 11.07.2016
Eu am vazut trailerul si m-a convins.
O sa-l vad....
Nu neaparat la cinema, dar o sa-l vad.

#4
Labargo

Labargo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 23.12.2023
pare un rameke al celui din 1989

#5
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,973
  • Înscris: 02.02.2008

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uyVI2aD2xh8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



#6
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
Ms. pentru postare.Il bag in lista de asteptare.

#7
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Pana in martie ma bag la vizionat ala din 89.

#8
Beda_Venerabilis

Beda_Venerabilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 05.03.2009
Cu Jake Gyllenhaal n-am emoții, omul știe să joace (deși nu are farmecul lui Patrick Swayze). Conor McGregor pare să se distreze de minune. Tipa nu mă dă pe spate și nici blondul cel rău.
Dar cine îl înlocuiește pe Sam Elliott? Sau personajul lui nu mai există acum?
Cred că o să văd filmul.

#9
PietreNeispirescu

PietreNeispirescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 11.12.2023
Noroc că ați spus de Swayze și mi-am amintit de filmul original, văzut acum mai mult de 20 de ani la tv. In ambele filme era unul de bătea tot, magnific, o să trag filmul original să revad.

#10
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010
No thanks, originalul l-am vazut mai mult din cauza titlului (tradus misto in romaneste, „Un bar la marginea drumului” (nu stiam nici de Swayze, n-am vazut nici pina acum Dirty Dancing)) si nu mi-a placut (mi se pare un personaj/rol contradictoriu aratati-mi si mie o gorila/bouncer ca ăla din film).

Plus, incepe sa ma enerveze Gyllenhaal, cu aerele lui de taffguy pe care-l treci pe sub usa de subtire ce e, si-i vad si mutra lui Connor McGregor pe-acolo (ca n-am chef sa vad nici trailerul), alt mascarici.

Edited by hellmarvel, 28 January 2024 - 09:19.


#11
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002

View Posthellmarvel, on 28 ianuarie 2024 - 09:10, said:

(nu stiam nici de Swayze, n-am vazut nici pina acum Dirty Dancing)

pacat.

da' e logic, ăla nu a fost cu lgbtqqqq-isme, și nici cu cancelări.

LE

mă bag și eu la închiriat, cînd e să fie...

Edited by tEo, 28 January 2024 - 09:39.


#12
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 02.09.2015

View PostLabargo, on 26 ianuarie 2024 - 23:43, said:

pare un rameke al celui din 1989

Da este un remake al filmului cu Patrick.
Pe care l-am vazut la vremea respectiva. Si mi-a placut.
Deci probabil o sa -l vad si pe asta. Sunt curioasa daca face vreo referire sau are vreun "easter egg" in legatura cu originalul.

Edited by Castraveta, 30 January 2024 - 09:35.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate