Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Bilete avion cumparate prin agentie(Vola)!

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Salutare,
Tocmai am observat ca Vola vinde bilete de avion de la Wizz cu aproape 50% mai ieftine decat pe site-ul wizz-air. Sunt pe bune biletele astea? A cumparat careva prin ei?
Multumesc anticipat!

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Sunt bune atata timp cat nu ai nevoie de support deloc.

In aviatie, exclusiv ticket issuer (in cazul asta Vola) te poate ajuta, poate primi refunduri, etc.

Sfatul general e sa fie evitate agentiile pentru bilete de avion din sectorul comercial. Adica is ok daca iei vacante, chartere, etc, dar nu bilete la alte companii aeriene.

#3
giuliani2

giuliani2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 04.11.2023
Numai sa nu fie zboruri de-alea pe care oricum Wizz le va anula.....

#4
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 21.10.2009
La ce hal de customer support are Wizz, poti sa iei linistit biletele de la orice agentie...

#5
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,549
  • Înscris: 30.08.2017
Dacă ai încredere că Wizz nu va anula zborul, bagă mare.

#6
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 23.07.2005

View Postmaladetz, on 19 ianuarie 2024 - 00:12, said:

Salutare,
Tocmai am observat ca Vola vinde bilete de avion de la Wizz cu aproape 50% mai ieftine decat pe site-ul wizz-air. Sunt pe bune biletele astea? A cumparat careva prin ei?
Multumesc anticipat!
da si tu un exemplu

#7
xxl_cm

xxl_cm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 29.06.2007
eu n-am intalnit niciodata ca biletele de pe vola sa fie mai ieftine decat pe site-ul operatorilor
de obicei e pretul operatorilor la care mai adauga un 10-15 euro

#8
mhro

mhro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 03.05.2020

View Postmaladetz, on 19 ianuarie 2024 - 00:12, said:

Salutare,
Tocmai am observat ca Vola vinde bilete de avion de la Wizz cu aproape 50% mai ieftine decat pe site-ul wizz-air. Sunt pe bune biletele astea? A cumparat careva prin ei?
Multumesc anticipat!

Fa o simulare pana la finalul comenzii, cand trebuie sa introduci efectiv datele cardului. O sa ai o surpriza de cele mai multe ori, se redreseaza 1:1 cu pretul companiei.

asa mai procedeaza si companiile precum eDreams, lastminute, samd.

chipurile preturile raman "cached"

Edited by mhro, 19 January 2024 - 13:23.


#9
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011

View Postpahai, on 19 ianuarie 2024 - 08:40, said:


da si tu un exemplu
Aseară era un zbor Iași - Luton in martie însă azi când am intrat văd că e același preț ca pe Wizz, poate e cum a zis un coleg, sa arate prețul corect abia când faci efectiv plata....

#10
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,315
  • Înscris: 30.05.2006
Vola este de incredere, stai linistit, nu asta ar fi problema. Am incercat si eu sa vad daca este mai avantajos dar evident nu avea cum sa fie.... Buc - Bergamo de ex, pe site la wizz este 772 RON iar la vola este 310 euro deci vreo 1550 adica cam dublu...

Apoi si vola te arde ca si wizz... check in automat = costa o gramada, scaune = costa o gramada, asigurare = costa, suport din partea lor = costa... in final daca adaugi 2-3 "optionale" mai adaugi 200-300 de euro la pretul biletului.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate