Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Sony zv e10 sau altceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
zet105

zet105

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 28.04.2007
Bună tuturor. Dețin un dslr canon d50 care nu prea îl mai folosesc din motive de lene și nici prin concedii nu-l mai iau pentru ca deja îl găsesc prea mare etc.
Ma gândeam sa achiziționez un sony zv-e10 cu obiectiv de kit, să-l folosesc în special pentru poze și filmări în concedii și pentru familie. Cred ca l-am găsit pe la 3100 de lei.
Am văzut ca e dedicat pentru vloging. Nu facem vlog nimeni din familie (dar nu se știe niciodată). Ca și upgrade ar merita? Mai am și alte variante, mai ieftine? Ce părere aveți. Bugetul e la limita... și 3100 stau și ma gândesc dacă merita. Alternativ la canon 50d folosesc telefonul xiaomi mi11 și o camera video Sony dar veche de vreo 15 ani...

Edited by zet105, 16 January 2024 - 20:43.


#2
zet105

zet105

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 28.04.2007
Revin. Canonul care îl dețin e canon 60d...

#3
zet105

zet105

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 28.04.2007
Deleted

Edited by zet105, 16 January 2024 - 22:08.


#4
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,907
  • Înscris: 28.12.2006

 zet105, on 16 ianuarie 2024 - 20:42, said:

.. xiaomi mi11..
Pai si nu te rezolvi cu telefonul? Filmeaza, pozeaza, posteaza, e mic si tot timpul cu tine...ce vrei mai mult?

Sony ala ii zice "vlogging" ca nu are vizor si ca se intoarce ecranul spre in fata ca sa te vezi.

Edited by crokodilu, 17 January 2024 - 00:26.


#5
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,710
  • Înscris: 27.11.2007
Gasesti si mai compact de atat Sony ZV-1 cu filtru ND incorporat dar nu poti schimba obiectivul.

#6
zet105

zet105

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 28.04.2007

 marcgm, on 17 ianuarie 2024 - 14:09, said:

Gasesti si mai compact de atat Sony ZV-1 cu filtru ND incorporat dar nu poti schimba obiectivul.

Sony ZV-1 m-ar costa 400 de lei in plus si cred ca e mai buna varianta zv e10 mai ales ca poti schimba obiective....

#7
don_dalin

don_dalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 07.06.2008

View Postzet105, on 16 ianuarie 2024 - 20:42, said:

canon 60d ...îl găsesc prea mare și ... nu prea îl mai folosesc din motive de lene.

Eu am sony zv-e10 cu obiectiv de kit si e intr-adevar mic si are functii faine - bun pentru a intra mai mult (si invata) in lumea fotografiei.

Merita - daca de data asta te prinde pasiunea (lenea fuge) si te lamuresti ce gen de fotografie/filmare e ...de tine;

apoi vine si nevoia unui obiectiv dedicat (prim, macro etc) - deci mai multi bani... - e o experienta frumoasa.

Edited by don_dalin, 31 January 2024 - 19:37.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate