Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Magazin online de jante sau/ si accesorii auto

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Gabi

Gabi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.01.2024
Buna ziua, seara sau cand vedeti aceasta postare!
Sunt interesat de costurile pe care le implica un magazin online pentru vanzarea de jante.
Pe langa costurile pe care le implica un astfel de magazin online sunt interesat si de lucrurile de care am nevoie pentru a deschide si functiona 100 % legal.
Un alt lucru important este cum pot lua legatura cu furnizorii si cum pot face in asa fel incat sa nu am nevoie de stoc propriu. Ma intereseaza ca persoana care sa zicem ca decide sa comande ceva prin site-ul meu, sa ii fie livrata respectiva comanda direct din stocul furnizorului. La ce lucruri trebuie sa ma astept in acest domeniu?
Nu doresc sa imi fac un magazin online care vinde de toate, ma intereseaza strict pe aceasta zona.
Multumesc pentru raspunsuri si orice sfat este bine venit.

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,138
  • Înscris: 22.05.2003
1. Ce stii despre jante?
In general, oamenii nu au informatii despre jantele de pe masina, asa ca te suna si iti povestesc.
Tu trebuie sa afli informatii despre
2. Site-ul iarasi depinde ce vrei sa contina.
Intrucat datele tehnice sunt complexe, trebuie sa ai o baza de date foarte bine pusa la punct (eu nu stiu sa existe) cu jantele pentru fiecare model, prin urmare solutia este de fapt SPAM in google cu pagini de genul:

Jante pentru Dacia Logan
Jante pentru Renault Captur

etc

Cum ziceam, oamenii vor suna si tu trebuie sa le faci recomandari, deci sa stii ce vinzi.
Nu prea se fac stocuri de jante, pentr ca sunt foarte multe repere.
Se comanda de afara, din depozite/distribuitori.

[ https://inchbyinch.de/wp-content/uploads/2020/05/0614-wheel-rim-1536x1152.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 18.06.2009
Daca ai ajuns sa intrebi asa ceva pe forum, ai inceput gresit si nu pari sa ai nicio treaba cu subiectul. Iti cunosti concurenta si mai ales cei 2 mari pe domeniul asta?

#4
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,627
  • Înscris: 13.03.2005
Probabil la un pahar de vorbă prins din zbor că cu 10000 € își face un business care îi aduce 100000 € pe an vânzări... Și un profit de 25000 net.
Vrabia mălai visează!
Și el se așteaptă să i facem și planul de business.

#5
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,956
  • Înscris: 15.04.2019
Adica un magazin online cu piese pentru tuning auto. Majoritatea soferilor au deja o pereche de jante (a venit masina cu ele). Daca si-au cumparat si all-seasons, nu te vor deranja. Pentru tuning unii (care-si permit) prefera sa mearga la service-uri specializate in asta, unde gasesc pachet piese+manopera.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate