Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Suportul DVbSky pt. tunere este inchis permanent?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023
Am cumparat un tuner tv DVBSky T9580 DVB-T/T2/C and DVB-S2 Dual PCIe acum o sapt. L-am instalat si merge perfect,am luat driverele de pe siteul oficial : http://dvbsky.net/Pr..._T9580.html   si totul a mers perfect
Acum am pus windowsul pe curat,si am uitat sa salvez driverele luate de pe suportul oficial,ca m-am gandit ca nu e necesar pt. ca le voi lua de acolo fara probleme,numai ca acum constat ca serverele lor sunt inchise si nu mai am de unde lua driverul pt tunerul meu.Cand incerc sa accesez siteul imi da 404 error The requested URL was not found on this server.
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu suport pt driverul de tuner,ca nu mai am de unde sa-l iau Posted image
Cand le functiona siteul,pagina arata cam asa

Attached Files



#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Probabiul de la 1 ian s-a desfiintat. Driverul il mai gasesti prin arhive web.

Edited by andreic, 03 January 2024 - 00:38.


#3
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023
doamne dumnezeule,am zis ca e site serios,ca tunerul chiar este profesional si merge super.Daca stiam salvam driverul luat acum o saptamana.Chiar asa ghinion sa am?.macar sa-i mai dea drumul o data atat, sa apuc sa salvez si eu driverul,ca doar de acolo il pot lua.Si e genul de tv tuner care nu este vazut de windows prin windows update...Posted image
off Doamne...

#4
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023
Uite frate ca l-am gasit tocmai pe softpedia.Multumesc Softpedia,a fost ultima mea speranta.Posted image
nici nu mai am nevoie de siteu lor,din partea mea poata sa ramana mort

https://drivers.soft...-20151112.shtml

e din 2015 driverul pe softpedia dar asta e,zic sarut mana.Cel de pe siteul oficial era din 2018,sper sa mearga ok

Attached Files



#5
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023
merge super.Posted image

Am facut niste research-uri si vad ca siteul oficial al driverelor mai merge doar pe arhiva.Se pare ca e gata...aia e

https://web.archive....upport_win.html

Attached Files

  • Attached File  hd.jpg   262.53K   56 downloads


#6
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010
Salutare.
Cat a costat tunerul?

#7
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,825
  • Înscris: 30.08.2006
E un model vechi si nu se mai gaseste. Probabil ca a fost si foarte ieftin la achizitie. Gasesti pe OLX receptoare ieftine pentru un monitor de pc. Daca ai monitor cu iesire audio, rezolvi rapid si cu partea de sunet.

#8
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 19.03.2006
in data de 22-09-23, 10:53am cineva a postat pe un alt site  de specialitate  lista cu drivere  pentru mai multe tunere
la o saptamana distanta am dorit sa salvez si eu unele drivere , doar ca am avut surpriza  sa constatat  ca siteul oficial numai exista
bineinteles ca am verificat de pe mai multe terminale  ,dar si in urmatoarele zile  si  din pacate imi afisa aceiasi imagine
Not Found
The requested URL was not found on this server.
Apache/2.4.38 (Debian) Server at dvbsky.net Port 443

#9
-SunRise-

-SunRise-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 24.11.2023

 bonou2, on 03 ianuarie 2024 - 13:40, said:

in data de 22-09-23, 10:53am cineva a postat pe un alt site  de specialitate  lista cu drivere  pentru mai multe tunere
la o saptamana distanta am dorit sa salvez si eu unele drivere , doar ca am avut surpriza  sa constatat  ca siteul oficial numai exista
bineinteles ca am verificat de pe mai multe terminale  ,dar si in urmatoarele zile  si  din pacate imi afisa aceiasi imagine
Not Found
The requested URL was not found on this server.
Apache/2.4.38 (Debian) Server at dvbsky.net Port 443

merge,dar doar pe webarchive.Site-ul oficial de la 1 ianuarie se pare ca a luat-o in barba.Le-am descarcat si eu repede ca cine stie cat o mai rezista si asta si va disparea...

http://web.archive.o...upport_win.html

 Swerige, on 03 ianuarie 2024 - 08:55, said:

Salutare.
Cat a costat tunerul?

am dat pe el 200 ron,dar tunerul e profesional are si pt cable si satelite.

Attached Files


Edited by -SunRise-, 03 January 2024 - 14:32.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate