Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Streaming jocuri

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Darthstone

Darthstone

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.07.2021
Salutări, i-am cumpărat fiului meu o cameră video și un microfon pentru a face stream uri și înregistrări jocuri să și le urce pe youtube.
Problema e ca nu știu ce să fac mai departe ce program să folosesc. Ideea e să se înregistreze și să se vadă dintr-o fereastră mică într-un colț știți voi cum fac majoritatea. Mă puteți ajuta cu sugestii ce pot să folosesc?

#2
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,061
  • Înscris: 19.07.2005
OBS si adaugi acolo video sources pentru joc, pentru webcam.
Cauta pe youtube ca e plin de tutoriale.

Edited by vj_Heaven, 02 January 2024 - 22:59.


#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

 Darthstone, on 02 ianuarie 2024 - 22:30, said:

Salutări, i-am cumpărat fiului meu o cameră video și un microfon pentru a face stream uri și înregistrări jocuri să și le urce pe youtube.
Problema e ca nu știu ce să fac mai departe ce program să folosesc. Ideea e să se înregistreze și să se vadă dintr-o fereastră mică într-un colț știți voi cum fac majoritatea. Mă puteți ajuta cu sugestii ce pot să folosesc?
Obs, Discord stiu astea sa faca toata treaba live. Pentru youtube e mai simplu tragi si editezi dupa aia urci, tot OBS.

Dar sa stii ca foarte multa lume face asta si au tehnica smechera, trebuie sa iesi cu ceva serios in evidenta daca nu vrei sa ramai in anonimat.

Edited by andreic, 02 January 2024 - 23:08.


#4
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 893
  • Înscris: 07.03.2012
OBS

#5
tracyberge

tracyberge

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.10.2023

 Darthstone, on 02 ianuarie 2024 - 22:30, said:

Salutări, i-am cumpărat fiului meu o cameră video și un microfon pentru a face stream uri și înregistrări jocuri să și le urce pe youtube.
Problema e ca nu știu ce să fac mai departe ce program să folosesc. Ideea e să se înregistreze și să se vadă dintr-o fereastră mică într-un colț știți voi cum fac majoritatea. Mă puteți ajuta cu sugestii ce pot să folosesc?
OBS Studio (Open Broadcaster Software) este un program gratuit și open-source, foarte popular în comunitatea de streameri. Acesta oferă o gamă largă de funcționalități, inclusiv înregistrarea și streaming-ul jocurilor. Poți personaliza layout-ul și poți adăuga o fereastră mică în colțul ecranului pentru a te afișa în timpul stream-ului.

#6
Darthstone

Darthstone

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.07.2021
Mulțumesc tuturor pentru sugestie. Am instalat OBS. E exact ce căutam. E mai complex decât pare ceea ce e un lucru bun.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate