Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Cum pot urmari DISCOVERY ID pe tv smart?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
Salutare, la multi ani si un an nou fericit la toata lumea !
Recent am fost nevoit sa inlocuiesc vechiul tv philips 43pfs5525(non smart), dupa ce motanul a decis ca trebuie sa ma inoiesc de anul nou ...
Cum totul s a intamplat din scurt, nu prea am avut timp sa studiez prea mult, asa ca in urma review urilor de pe emag/altex m am ales cu acest tv samsung :
https://www.emag.ro/..._medium=android
Fiind abonat digi si dorind sa urmaresc ID/DISCOVERY INVESTIGATION si cum nu e nicio sansa sa avem acest canal la digi prea curand, as dori sa stiu daca se poate face ceva sa urmaresc acest canal pe tv? multumesc

Edited by CostyNn96, 02 January 2024 - 01:51.


#2
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Te abonezi la https://sweet.tv, instalezi aplicația pe TV și te bucuri de ID HD.

#3
Userul_80

Userul_80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.06.2022
cum o instalezi pe tv? are webos nu androidtv

#4
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 30.03.2019
Găsești aplicația în orice store. Dacă ai LG, o găsești în LG Content Store.

#5
Userul_80

Userul_80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.06.2022
Nu stiam
vreau sa imi cumpar si eu un nou tv
initiator , ai idee daca poti vedea filmele cu titrare de pe un NAS ?

#6
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
Mi am facut cont pe sweet tv, vad ID gratuit pt o saptamana, si au 3 abonamente: cel mai ieftin la 14 lei, urmatorul mediu la 33 lei, si bineinteles canalul ID se incadreaza la ultimul din pachet care costa 49 lei... cam mult, probabil 14 lei as fi dat, dar 50... + abonament tv+ net la digi ...nu renteaza
@Userul_80 , n am idee, presupun totusi ca da, fiind un tv de generatie noua

#7
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Daca esti abonat mobil Vodafone, poti sa bagi extraoptiune cu 6 euro si au si ei pe aplicatia Vodafone - ID, numai ca e SD.

#8
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

View Postronuquet, on 03 ianuarie 2024 - 23:27, said:

Daca esti abonat mobil Vodafone, poti sa bagi extraoptiune cu 6 euro si au si ei pe aplicatia Vodafone - ID, numai ca e SD.
multumesc, am cartela vodafone pe care o reincarc lunar, culmea tocmai ce mi a expirat, motiv pt care maine am sa merg intr un magazin vodafone...am instalat aplicatia vodafone tv pe televizor, cont am creat in urma cu ceva timp.:)
acu intrebarea mea e : care abonament trebuie sa il iau de la vdf ca sa pot beneficia si de canalele lor, nu doresc un abonament sa depaseasca mai mult de 30-35 lei cat costa o cartela reincarcabila

#9
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 29.04.2010
Ti-a spus omul, extraoptiune de 6 euro, deci 5*6= 30 lei plus tva 19%, deci in jur de 36 lei afacerea, mai jos de atat nu ai cum.

#10
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

View Postdincadan78, on 11 ianuarie 2024 - 22:09, said:

Ti-a spus omul, extraoptiune de 6 euro, deci 5*6= 30 lei plus tva 19%, deci in jur de 36 lei afacerea, mai jos de atat nu ai cum.
am facut abonament red start, 37 lei/luna,. am mentionat ca vreau sa vad si tv, am bagat aplicatia vodafone tv, vad ID, Ci, insa nu vad toate canalele care sunt trecute pe site ca pot fi vizionate si online, din toate vad cam 20%...tvr1 nu merge, tvr2  nu ,. protv nu, etc...si la abonament scrie ca am vodafone tv premium go
intreb si eu, nu trebuia sa pot vedea toate canalele care sunt in aplicatie online?

Edited by CostyNn96, 16 January 2024 - 00:28.


#11
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 29.04.2010
Ba da, trebuie insistat la telefon sa provizioneze cum trebuie canalele in aplicatia Vodafone Tv. Aici e loterie cu astia, ca nu prea au habar chestiuni tehnice de finete.

Acuma, nu stiu cum e dpdv al cantitatii programelor disponibile in aplicatie daca ai numai abonament de telefonie mobila, e posibil sa aiba grila mai restrictionata, pe site nu scrie nimic de grilele astea date exclusiv online, de tip “Premium Go”, naiba sa-i manance. Ai mei au abonament dublu de familie pe 2 numere de mobil Vfone (de vreo 70 lei lunar), iar in Vodafone tv au acces la numai vreo 10 posturi (alea de stiri romanesti si straine, fara DW ca nu mai merge de anul asta, plus DaVinci).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate