Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Probleme in Windows 11 dupa instalare

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
JustJoker

JustJoker

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.12.2023
Buna ziua,
In urma unei achizitii de componente la Pc Garage am  facut sistemul si mi s-a recomandat sa instalez windows 11. dupa instalare am lasat sa-si faca toate update-urile la zi si  apoi  driverele sa le instalez dar ma lovesc de problema aceasta. Cum pot remedia problemele ? Windowsul a fost instalat de pe stic butabil (cumparat),  windows-ului ii am alocat 1 tera memorie si mai am un Hard de 2 gb  cu 32 gb ram, placa video nvidia geforce gtx  8GB si un i7 gen14

Attached Files


Edited by Ravy, 01 January 2024 - 11:27.


#2
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
Prima nu e de fapt eroare, dar nu inteleg de ce ai instala 7z. Zip-ul e integrat in win 11, nu-ti trebuie, in general, niciun soft suplimentar.
Pentru al doilea ecran, te duci pe saitul producatorului placii de baza si instalezi de acolo toate driverele. Nu lasa win sa puna drivere implicite.

#3
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
7zip e mult superior anticului algoritm de arhivare zip, si din punct de vedere al arhivarii, si al dezarhivarii. are in plus o interfata si suport de formate comprimate superior modulului de arhivare introdus in windows. ca atare nu il consider a fi in plus.

ma gindesc ca "eroarea" din prima imagine ar putea fi produsa de faptul ca @JustJoker a instalat o versiune de 7Zip neconforma cu sistemul lui de operare, de ex. cea de 32 de biti, cind sistemul lui are 64. programul ar trebui sa functioneze si asa, insa.

la a 2-a imagine, solutia e sau cd/dvd-ul cu drivere al placii de baza, sau, cum s-a punctat mai sus, situl producatorului placii de baza/componentei, si descarcarea driverului specific de acolo/

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Instalezi Win, instalezi driverele de pe site-ul oficial al componentelor, apoi update Win.
Nu un program ce pune el driverele "automat".

#5
mishu_popa

mishu_popa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 02.07.2006
Lenovo b71-80,TPM 2.0 ok,secure boot nu,Intel® Pentium® Processor 4405U nesuportat,alealalte ok.Merge upgrade de la 10 la 11,fără reinstalare curat?Primesc update-uri ulterior?Cum fac?Mulțumesc anticipat.

#6
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,823
  • Înscris: 30.08.2006
Nu merge decat instalare pe curat si nu se justifica W11 la un procesor atat de slab. Din punctul meu de vedere W10 e mai reusit decat 11 si inca nu m-am obisnuit nici dupa un an cu el. W10 tine cu procesoarele N dar W11 le ingenuncheaza, exceptand N95, N100, N200 si N310 lansate in 2023.

#7
mishu_popa

mishu_popa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 02.07.2006

 Leo2006, on 01 ianuarie 2024 - 16:19, said:

Mulțumesc.

Edited by Ravy, 02 January 2024 - 13:57.


#8
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
In legatura cu pozele postate...
La prima poza esti atentionat ca programul e posibil sa nu fie compatibil cu w11. Probabil folosesti o vers mai veche.
La a2 a poza trebuie mai intai sa descarci driverele de pe site-ul producatorului.
Daca ai mai multe tipuri de chipset pt lan, webcam, .... descarca-le pe toate si apoi le dezarhivezi.
Intri apoi in device manager si dai cautare in folderul cu drivere.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate