Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

XFX RX-590 Fatboy 8gb - OC sau Undervolt

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
KaneGhoul

KaneGhoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 03.05.2015
Salutare!

Am un RX-590, driver version 23.11.1; nu pot umbla la nimic din ce inseamna setari de OC, nu pot face Undervolt. Pur si simplu ecranul devine gri atunci cand aplic setarile
Incerc sa ii fac undervolt deoarece in timp ce joc (am testat AC Valhalla si The Witcher 3 pana acum) imi taie semnalul la monitor dupa 15-30 minute - mesajul No Signal Check Input. Monitorul este nou, placa video este noua. Nu face in alte jocuri cum ar fi Call of Duty (testat majoritatea celor noi).

Am reusit doar sa reglez fan-urile si cam atat.

Am incercat sa folosesc un drvier mai vechi, dar si ultimul driver PRO si am reusit sa fac Undervolt fara nicio problema insa performantele nu sunt la fel de bune, in sensul ca un driver mai vechi imi blocheaza jocurile pe 50-60 FPS si nu este de la vreo setare. Ca exemplu, COD WW2 care ruleaza intre 80-100FPS pe ultimul driver; folosind un driver mai vechi, cu, dar si fara undervolt este blocat la 60FPS.

Acum, pana nu se lanseaza un nou driver, cine stie cand...

Cei care aveti acest model de placa video, ati gasit o rezolvare la gray screen?
Se pot remedia problemele de No Signal Check Input si altfel cu aceasta placa video?

Multumesc!

#2
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
@KaneGhoul e imposibil sa nu gasesti rezolvare pe youtube.


#3
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
cauta tutoriale pe youtube de undervolt si foloseste MSI Afterburner

https://www.msi.com/.../graphics-cards

inainte de a folosi MSI, folosesti DDU(Display Driver Uninstaller) (in safe mode) , sa stergi tot ce tine de driver AMD . doar asa am putut "potolii" aceasta placa video

Edited by Fly_85, 31 December 2023 - 14:28.


#4
KaneGhoul

KaneGhoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 03.05.2015

 mariusixy, on 31 decembrie 2023 - 09:31, said:

@KaneGhoul e imposibil sa nu gasesti rezolvare pe youtube.

Salut!

Daca gaseam rezolvare la problema prezentata nu mai intrebam aici. :)
Am cautat pe toate forumurile posibile si imposibile si tot nu reusesc sa ii dau de cap.

Incerc oricum cum a zis colegul cu MSI.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate