Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Camera HIKVISION DS 2DE3A400BW-DE/W probleme unbind!

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
aghet

aghet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.09.2007
Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu deblocarea   camerei Hikvision wifi  .  Am creat cont pe Hik-connect  si dupa activare camere ,pe SADP  nu pot sa adaug camera pe un alt telefon (cel pe care am lucrat s-a defectat) nu pot sa realizez anulare legare dispozitiv (unbind) nici din telefon nici din SADP. Dau adaugare (+) camera prin cod QR scanez si .. "dispozitivul a fost adaugat in contul b1juxxxxxc"si cind ajung sa introduc codul de verificare (captkha) rezultatul "parametri de solicitare gresiti" Mentionez ca in reteaua locala pot vedea camera dar din afara retelei nu. Am resetat camera si nimic..
Cu respect, va multumesc.La Multi Ani.

#2
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,543
  • Înscris: 30.07.2007
Cand ai activat camera cu SADP ai bifat acolo "enable Hik-Connect"?

#3
bogdan_o

bogdan_o

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 05.04.2005
Salut

Camera este deja asociata contului tau, deci nu o poti inrola din nou.

Intra pe https://ieu.hik-conn...l?jump=1#/login (login cu b1juxxxxxc si parola ta) si din device management o poti deasocia.

Insa de ce vrei sa stergi asocierea? In mod normal, cand iti instalezi aplicatia pe un telefon nou e suficient sa te loghezi cu contul tau hik-connect, nu trebuie sa treci prin procesul initial de inrolare si configurare a camerei.

Instaleaza pe telefon Hik-Connect - for End User, logheaza-te si vei vedea acolo camera.

Attached Files

  • Attached File  hik.jpg   128.7K   13 downloads

Edited by bogdan_o, 30 December 2023 - 13:30.


#4
aghet

aghet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.09.2007
Buna seara!
Am urmat pasii indicati si imi apare acest mesaj  ( uploadez mai jos o imaginea). Ce credeti ca mai pot face?


Am bifat Hik-Connect in SADP, dar  in varianta mai noua apare HI-LOOK. Am folosit varianta cu Hik-Connet ennable.
Va multumesc!

Attached Files


Edited by aghet, 30 December 2023 - 19:01.


#5
aghet

aghet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.09.2007
Revin   camerele sunt online in IVMS 4200 in interfata camerelor la  Hik-Connect sunt online . Hik-connect este enable...si la adugare camerelor apare asa. Am 2 camere de adaugat cu acceasi problema ...unde gresesc? Am primit recomandarea ca la adaugare camera sa folosesc codul QR doar cu aceasta pot vizualiza camere din afara retelei locale , prin adaugare manuala tip IP/Domain functioneaza doar local, dar pe Hik-Connect Domain ar trebui vazute si din afara retelei locale adica de pe telefon pe date....si din China..asa este?

Attached Files

  • Attached File  cam2.jpg   92.66K   12 downloads

Edited by aghet, 30 December 2023 - 20:35.


#6
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,543
  • Înscris: 30.07.2007
Daca ai internet de la RDS ai putea sa incerci sa obtii chestia aia...DNS dinamic...
Si nu mai treci prin serverele chinezilor. Zic si eu.

#7
aghet

aghet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.09.2007
Va multumesc..mai incerc dupa 2 ian..La Multi Ani.

#8
aghet

aghet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.09.2007
Asa apare cind doresc Anulare Legare Dispozitiv (Unbind)...rescriu alt cod de verificare (captcha) si la fel....rezultat 0.

Attached Files

  • Attached File  errr.jpg   98.23K   11 downloads


#9
aghet

aghet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.09.2007
Bogdan_o..mentionez ca prima data m-am logat ca vizitator ..pe urma am facut cont si nu mai pot sa intru . Am sters contul am facut altul dar degeaba. Sunt inregistrat in server si nu mai pot face numic. Contul acela b1juxxxc s-a creat automat pe modul vizitator....da cine sa fie atent???Tel pe care s-a creat, s-a defectat si la noul tel..rezultatul de mai sus.Am dat un email la tehnic Secpral cu etichetele de pe cele 2 camere (am gasit un tutorial pe tema asta dezbatut de catre Secparal si indicatia sa copiem datele de pe camera si rezolva Dlor) .Astept dupa aceste sarbatori sa primesc confirmare ca ma ajuta--sper)
Sanatate La Multi Ani.

#10
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 03.06.2006
Din câte înțeleg eu din varza făcută, camerele au fost asociate de altcineva pe HikConnect. Altfel nu înțeleg de ce nu îți resetezi parola la.contul b******** și să le dezasociezi de acolo. Intră pe contul ăla (care zici tu că ești admin), doar nu ai uitat și adresa de email. Nu are nicio legătură contul cu telefonul pierdut. Eu le-am plimbat prin trei telefoane, două căzute în apă și am peste 30 camere și NVR-uri fără probleme in HikConnect. E ceva ce nu vrei sa ne spui... Camera ai luat-o de nouă, e completată din altă parte?

Attached Files


Edited by gvincentiu, 01 January 2024 - 21:40.


#11
aghet

aghet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.09.2007
Buna dimineata...Aveti dreptate am facut "varza " ..iar in capul meu "ghiveci"deplin..Camerele sunt noi ,cumparate de pe IT...ana. Va atasez etichetele de pe cutii..Incet incerc sa inteleg care este treaba cu Hikvision. Greseala initiala a fost ca am inregistrat ca vizitator...au functionat bine si in LAN si inafara retelei pe DATE(mobil) .La schimbare telefon dupa instalare Hik-connect am creat cont cu emilul si..la adaugare camere...cele de mai sus.Nu pot da unbind nici din SADP si nici din telefon.Am gasit ceva legat de erori date de schimbarea firmware la camere din 3... in 4....! o sa incerc sa vad reactia ..Teoretic daca le sterg din serverul HIK...ar trebui sa pot adauga cu codul QR .Multumesc de intelegere.La Multi Ani.

Attached Files



#12
lexman

lexman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 01.07.2005

 aghet, on 02 ianuarie 2024 - 10:48, said:

Buna dimineata...Aveti dreptate am facut "varza " ..iar in capul meu "ghiveci"deplin..Camerele sunt noi ,cumparate de pe IT...ana. Va atasez etichetele de pe cutii..Incet incerc sa inteleg care este treaba cu Hikvision. Greseala initiala a fost ca am inregistrat ca vizitator...au functionat bine si in LAN si inafara retelei pe DATE(mobil) .La schimbare telefon dupa instalare Hik-connect am creat cont cu emilul si..la adaugare camere...cele de mai sus.Nu pot da unbind nici din SADP si nici din telefon.Am gasit ceva legat de erori date de schimbarea firmware la camere din 3... in 4....! o sa incerc sa vad reactia ..Teoretic daca le sterg din serverul HIK...ar trebui sa pot adauga cu codul QR .Multumesc de intelegere.La Multi Ani.

Intra in camera, din interfata de web si da-i de acolo unbind, din retea/avansat/platforma. Apoi reset la camera si o sa se rezolve problema.

#13
aghet

aghet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.09.2007
Multumesc. Sa stiti ca interfetele difera de la versiune la versiune ...optiunea UNBIND nu este la aceasta camera si nici SADP nu are optiunea UNBIND variantele 2019 au , varianta 2022 nu are decit  export si refresh.pot intra in interfata camereie dar acolo la Platforma  Hik-Connect nu este unbind.Mai incercam astept ajutor de la cine are acces la platforma ..sunt firmele de la noi care au ca domeniu sisteme de securitate..si cred ca pot rezolva...am dat citeva emailuri ..sper sa primesc ...sper. Si firma de la care le-am cumparat a promis ca o sa trimita mai departe solicitarea mea.Cu respect

Attached Files



#14
aghet

aghet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.09.2007
Nici cei de la care am cumparat..nu stiu mai multe ma trimit la procedura simpla de unbind din SADP  si se va rezolva dar....cam asa apare pe SADP...ca si pe telefon dealtfel...Nu stiu care parametru este incorect..gresesc intentionat userul sau pasword si mesajul este adecvat greselii...ce se intimpla acolo???

Attached Files



#15
aghet

aghet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.09.2007
Va salut...s-a rezolvat.  Dl.ing Stanica de la Craiova(e-cam...) om de mare isprava.Cinste domniei sale..a folosit Hik Partner Pro...si a trimis spre Hokvision solicitarea de deasociere camere.Acum stiu sigur unde am gresit.Trebuie creat cont pe hik-connect..si notat datele de acces ..transmitere camere spre alt utilizator doar cu partajare ...spre max 5 alte telefoane care la rindul lor au cont creat pe hik-connect.Multumesc pentru sfaturi din partea colegilor de pe forum...An bun sa aveti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate